Бійцю ДУК ПС посмертно присвоєно звання Героя України

ВІЙНА
30.08.2021, 12:14
Бійцю ДУК ПС посмертно присвоєно звання Героя України

Полеглого 19-річного добровольця-правосекторівця з Полтави Святослава Горбенка (друга "Скельда") відзначено орденом "Золота Зірка".

Відповідну інформацію оприлюднила пресслужба на сайті Офісу Президента України, передає аґенція "Останній Бастіон".

Володимир Зеленський власноруч передав нагороду батькам оборонця Донецького летовища з лав ДУК "Правий сектор" під час пам'ятних заходів до роковин Іловайської траґедії у Києві.

«За особисту мужність, виявлену у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, самовіддане служіння Українському народові постановляю: присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена "Золота Зірка" Горбенку Святославу Сергійовичу – добровольцю Добровольчого Українського Корпусу "Правий сектор" (посмертно)», — йдеться у президентському указі під №449/2021.

Зауважимо, що друг "Скельд" — активний учасник Революції гідності та боєць майданівської Самооборони Харкова.

Влітку 2014-го він пройшов військові навчання, а далі — опинився на фронті у складі підрозділу ДУК ПС, який мав визволяти Донецьк.

Герой-кіборг віддав своє життя 3 жовтня 2014 року, рятуючи травмованого побратима від ворожих обстрілів в аеропорту; він був смертельно поранений осколком танкового снаряда.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що 7 років тому Геннадій Корбан завів у Іловайськ цвіт українського добровольчого руху.

Друг
Друг "Скельд" навічно у нашій пам'яті
Читайте також:
Політика
Коли Вовка “по приколу” став Верховним Головнокомандувачем, то відразу заявив: щоб припинити війну просто треба перестати стріляти...
17.01.2021, 13:00
Війна
Своїм свята і гастролі, а українців в окопи.
13:05
Війна
Громадська рада Мінветеранів вимагає відставки міністра Юлії Лапутіної та змін в діяльності міністерства.
10:04
Війна
Той, у кого сусідом є дикунська і варварська держава-агресор, просто мусить завжди бути готовим до відсічі. Si vis pacem para bellum!
07:01
Війна
Завод збудований у 1928 році. Він виготовляє електротехнічне обладнання «для всіх галузей».
вчора, 18:32