Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві

ВІЙНА
05.12.2023, 18:55
Конференція «Шлях до волі»
Конференція «Шлях до волі»

На конференції у Києві білоруські національні сили оголосили про спільну стратегію боротьби проти рашизму.

Створення білоруської визвольної армії, об’єднання національних сил та спецпредставник з питань Білорусі в українському уряді — основні питання, що обговорювались під час конференції «Шлях до волі» у Києві. Вона об’єднала білоруські національно-демократичні сили у боротьбі за свободу та європейську путь розвитку для Білорусі. Цей захід об’єднав білоруські військові та політичні структури у боротьбі проти лукашенка та путіна.

Про це повідомляє пресслужба полку імені Кастуся Каліноўскага.

Учасниками конференції стали понад 150 білоруських громадських активістів і білоруських добровольців, які воюють за Україну, а також українські політики та громадські діячі.

Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_1Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_2Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_3Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_4Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_5Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_6Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_7Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_8Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_9Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_10Білоруси об'єдналися проти путіна та лукашенка у Києві_11

На початку заходу представники міжфракційного об’єднання депутатів «За демократичну Білорусь» Верховної Ради України звернулися до Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із закликом зробити все можливе для підтримки білоруського руху опору та боротьби за свободу в сусідній державі.

Водночас всі білоруські національно-демократичні сили були єдині в думці, що тільки перемога України у війні з росією дасть Білорусі шанс вирватися з-під російського впливу, який зараз можна по праву назвати окупацією.

І головним у діяльності всіх білоруських організацій та білорусів загалом має бути допомога Україні та таким білоруським підрозділам у складі Збройних сил України, як полк імені Кастуся Каліноўскага.

На заході вибудовувалася загальна стратегія національно-визвольного руху Білорусі та формувався консультаційний майданчик для реалізації цієї стратегії. Підсумком конференції став Меморандум про співпрацю у справі визволення Білорусі, який підтримали всі основні політичні сили: від полку Каліновського, який воює у складі ЗСУ за свободу України, до Світлани Тіхановської та найпотужніших демократичних рухів Білорусі.

На конференції було зроблено кроки і щодо об'єднання самих білоруських добровольців, які воюють за Україну. Було ухвалено рішення про створення Тимчасової військової комісії як колегіального виконавчого органу, який формується шляхом рівного представництва білоруських національних військових формувань. У подальших планах створення військової суспільно-політичної структури «Білоруська визвольна армія».

Також на конференції було ухвалено звернення до керівництва України з проханням створити посаду спеціального представника з питань Білорусі. Реалізація такого кроку зробила б більш ефективним співробітництво української влади та представників білоруської демократичної спільноти.

Окрім політичної частини, важливим заходом у рамках конференції стала презентація уніформи майбутньої армії Білорусі. У представлених ескізах центральне місце посідають основні національні символи: герб «Погоня», шестикінцевий хрест часів Великого князівства Литовського та восьмикутна зірка Усяслава Полоцького, що демонструє спадкоємність із давньою історією Білорусі, на відміну від п’ятикутної червоної зірки, символу більшовицьких злочинів.

За результатами конференції вдалося прийняти 2 спільних документи: Меморандум і Звернення до вільних народів світу.

вибір редакції
Читайте також:
Опінії
Ми повинні очистити від російських окупантів святу українську землю!
10:50
Новини
Жоден уряд, жоден політик, вождь і лідер не здатен зробити для нас більше, ніж ми можемо зробити самі.
20 лютого, 17:31
Історія
У ніч на 20 січня 1990 року радянські війська увійшли до Баку, де йшли антиурядові протести
19 січня, 09:05
Опінії
Об'єктом знищення є не чиновники, а всі українці. Об'єктом геноциду є не держава, а нація.
12 січня, 11:01
Опінії
Я вірю, що з такою кількістю патріотів Україна переможе у цій страшній війні, бо ніхто і ніколи не зламає нас.
03 січня, 11:20
Опінії
Дай Боже, щоб він був переможним!
01 січня, 09:08