Біля кордону з Єгиптом загинули троє ізраїльських військових

СВІТ
04.06.2023, 10:25
Біля кордону з Єгиптом загинули троє ізраїльських військових
Фото: google

Троє ізраїльських солдатів були вбиті єгипетським офіцером безпеки під час перестрілки на ізраїльському боці кордону.

Влада Єгипту каже, що їх офіцер перетнув Ізраїль під час переслідування наркоторговців. Ізраїльські військові заявили, що стрілянина була пов'язана з операцією з контрабанди наркотиків, яку вони зірвали вночі. За даними армії, двоє ізраїльських солдатів, чоловік і жінка, які стояли у віддаленому місці вздовж кордону, були застрелені рано вранці в суботу. Їх тіла були виявлені після того, як старший офіцер не зміг зв'язатися з ними по радіо.

За словами ізраїльських військових, через кілька годин після пошукової операції ймовірний нападник був оточений і сталася перестрілка. Третій солдат був убитий разом з озброєним нападником — єгипетським поліцейським. Під час цього обміну ще один військовий отримав поранення.

У нечітко сформульованій заяві єгипетські військові заявили, що їх офіцер служби безпеки переслідував контрабандистів наркотиків. Ізраїль каже, що під час нічної операції проти контрабандистів було вилучено контрабанду на суму близько 400 тисяч доларів. Солдати продовжують шукати в цьому районі інших, хто міг бути причетним. Невідомо, як поліцейському вдалося потрапити в Ізраїль з Єгипту.

Ізраїльські ЗМІ повідомляють, що інцедент стався між горами Харіф і Сагі, які знаходяться в пустелі Негев, приблизно на півдорозі між узбережжям Середземного моря та єгипетським курортом Ейлат на Червоному морі.

Ізраїльський військовий речник Річард Хехт сказав журналістам: «Співпраця з єгиптянами триває, це добре. Це не геополітично».

Це, здається, один із найсерйозніших прикордонних інцидентів з того часу, як Єгипет став першою арабською країною, яка підписала мирний договір з Ізраїлем у 1979 році. Попри те, що останніми роками обидві держави часто називають «холодним миром», вони тісно співпрацювали у військових і розвідувальних питаннях, зокрема у боротьбі з тероризмом.

Читайте також:
Політика
Держаний університет імені Миколи Гоголя став справжнім осердям фіно-угорського руху. Тут відчувається нагальна потреба дезінтеграції РФ.
02 червня, 14:57
Історія
Нащадки борців за волю України часів Другої світової війни пам'ятають, яка ціна заплачена за наше життя. Патріотизм виховується змалечку.
02 червня, 10:24
Спорт
Спортивна подія відбулася 16-17 лютого. Участь у змаганні взяли представники 19 команд у віці 14-15 років із чотирьох областей.
22 лютого, 06:09
Полтава
Полтавщина — самобутній край, де крім літературної спадщини Івана Котляревського і галушок є маловідомі широкому загалові народні традиції.
16 січня, 21:37
Полтава
Займання сталося у ніч проти 14 січня у будівлі на вулиці Липневій поруч із Гожулами. Причини пожежі станом на цю мить поки невідомі.
14 січня, 19:57
Життя
Цвинтарі у містах північних і центральних федеральних земель Німеччини припинили ховати небіжчиків. Усе через аномальну повінь.
07 січня, 13:57