Бізнесмен Ігор Мазепа вийшов із СІЗО під заставу

ПОЛІТИКА
24 січня, 09:31
Бізнесмен Ігор Мазепа вийшов із СІЗО під заставу

Раніше Київський апеляційний суд зменшив бізнесмену розмір застави до 21 млн грн

Директор інвесткомпанії Concorde Capital Ігор Мазепа, якого звинувачують у махінаціях із землею вийшов з-під варти під заставу.

Про це повідомляє Forbes із посиланням на пресслужбу інвестиційної компанії Concorde Capital, власником якої є Мазепа.

Інформацію також підтвердили адвокати компанії Equity, які здійснюють захист бізнесмена.

«Ігор Мазепа вийшов із СІЗО у зв’язку зі сплатою застави, яку визначила апеляційна інстанція», – йдеться в повідомленні.

23 січня Апеляційний суд Києва залишив Ігоря Мазепу під вартою, але йому зменшили заставу до 21 млн грн.

Печерський районний суд 19 січня за клопотанням Офісу генпрокурора обрав запобіжний захід інвестбанкіру, засновнику Concorde Capital Ігорю Мазепі у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у сумі 349 мільйонів гривень.

Державне бюро розслідувань затримало 18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу під час проходження україно-польського кордону. Зранку 19 січня в ДБР підтвердили затримання Мазепи.

ДБР затримало бізнесмена Ігоря Мазепу у справі незаконної приватизації земельних ділянок на Київщині — у матеріалах справи Мазепа вказаний «замовником заволодіння ділянками».

Уночі з 21 на 22 січня згорів будинок бізнесмена, засновника Concorde Capital Ігоря Мазепи.

Громадський рух «Маніфест 42» анонсував попереджувальну зупинку підприємств у разі подальшого ігнорування владою «свавілля тилових силовиків».

Відповіді від керівництва держави чекають до 12:00 1 лютого 2024 року.

Це мають бути наступні кроки для розв'язання проблеми, що «загрожує національній безпеці держави»:

  • Президенту України та уряду - розробити та внести на розгляд Верховної Ради законодавчі ініціативи, розроблені громадським рухом «Маніфест 42» із залученням провідних юристів, «спрямовані на обмеження зловживання владою перевертнями в погонах під час проведення обшуків, арешту рахунків та майна».
  • Зокрема, має бути ініційовано законопроєкт, яким усі правоохоронні органи, крім БЕБ, позбавляються права розслідувати економічні злочини.
  • Від уряду громадська спілка очікує ініціювання створення постійно діючої комісії у форматі «уряд — правоохоронні органи — бізнес об'єднання» для оперативного реагування на свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.
  • Робота комісії має бути публічною із залученням ЗМІ, а її рішення — обов'язковими для виконання правоохоронними органами.

«Маніфест 42» також звертається до президента України Володимира Зеленського оголосити свою позицію щодо обшуків на території підприємств без рішення суду та допуску адвокатів з урахуванням 42 статті Конституції, яка гарантує право на підприємницьку діяльність, розраховуючи на звільнення Ігоря Мазепи із СІЗО.

Читайте також:
Політика
Аудит кримінальних справ, передбачених президентським указом, або відсутній зовсім, або триває за нікому невідомими критеріями.
09 квітня, 15:04
Опінії
Ніякої держави у нас нема, а є феодальні клани, які чинять тиск як на інші феодальні клани, так і на буржуазію.
29 січня, 11:06
Політика
Коли Зеленський закликає робити бізнес в Україні, бізнес хреститься
26 січня, 09:46
Опінії
Поки ми бачимо бізнес розділений по принципу свій/чужий.
24 січня, 17:43
Політика
Рух «Маніфест 42» оголошує про перехід до більш радикальних форм протесту проти свавілля тилових силовиків щодо бізнесу.
23 січня, 10:05
Політика
«Маніфест 42» закликає притягнути до відповідальності причетних до блокування роботи єдиного в Україні виробника аптечок для ЗСУ
05 січня, 11:30