«Блакитному паливу» із РФ закручують гайки

ЕКОНОМІКА
14 травня, 20:47
«Блакитному паливу» із РФ закручують гайки
Фото: Facebook

Ресурсна федерація московії все ще набиває державний бюджет доходами від продажу вуглеводні. Проте це не триватиме вічно.

Поговоримо про російський газ? Зараз ходять чутки, що в Європейській спілці можуть заборонити використання їхніх портів для реекспорту скрапленого природного газу із РФ.

На росії є собі такий «Новатек», що якраз і користується європейськими зупинками. Знаходиться він на верхівці російського газового ринку і, власне, вже опинився під санкціями.

Як, до речі, і Міхельсон, який стоїть на чолі «Новатеку».

Цієї весни «Новатек» завернули свій проєкт «Arctic LNG 2» через те, що санкції заборонили «Новатеку» використовувати танкери льодового класу. Тому весь проєкт і його розвиток перенесли в більш перспективний регіон — Мурманськ.

Так ось, ця заборона на реекспорт трохи придушить транспортування російського зрідженого природного газу до Індії та Китаю. Ну, і до європейців, які його купують: заборона на реекспорт може потенційно увійти у 14-й пакет санкцій.

  • Як це взагалі працює?

У «Новатеку» є проєкт «Ямал ЗПГ», що знаходиться в Арктиці, але транспортує свої вантажі через Бельґію та Францію. Перевантажують із суден льодового класу на звичайні танкери, а після санкцій такі махінації будуть росіянам недоступні.

  • Як це вдарить по росії?

Швидше за все, підіб'є логістику, як і завжди, власне. Шляхи в росії є, але вони стають все складнішими — то санкції, то хусити, то ще щось, — от не щастить москаликам, не щастить і все тут.

Автор : Антон Швець
Читайте також:
Війна
Британське національне агентство по боротьбі зі злочинністю хоче конфіскувати 1,1 млн британських фунтів стерлінгів ($1,4 млн) у Петра Авена
05 липня, 16:35
Війна
А доходи російських компаній впали на третину
03 липня, 10:28
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Війна
Московська біржа зупинила торги доларом, євро та гонконгським доларом.
13 червня, 10:25
Світ
Державне утворення Ізраїлі відсторонили від найбільшої у світі виставка озброєнь.
01 червня, 09:05
Політика
Народні обранці північноєвропейської республіки пропонують наслідувати сусідів. Днями в Естонії президент підписав відповідний закон.
31 травня, 14:52