Болгарія хоче відновити підводний флот із-за агресії РФ проти України

СВІТ
24 січня, 16:13
Болгарія хоче відновити підводний флот із-за агресії РФ проти України
Фото: google

Останню свою субмарину Болгарія списала ще в 2011 році

Ведуться перемовини з конкретною країною щодо закупівлі підводних човнів. Є способи виділити кошти на підводні човни у держбюджеті.

«Ми не будемо купувати нові субмарини, але, щонайменше, вони будуть у хорошому технічному стані», – зазначив міністр оборони Болгарії Стефан Янев в інтерв’ю Nova TV, повідомляє видання Euractiv.

Зазначається, що рік тому болгарський уряд розглядав можливість закупівлі підводних човнів, однак тоді з рішенням не поспішали.

Разом з тим стверджується, що "з початком української кризи" уряд Болгарії переглянув рішення й вирішив посилитися субмаринами, оскільки з 2011 року ця країна не мала власного підводного флоту.

У новині йдеться і про те, що Болгарія наразі працює над трьома можливими сценаріями стосовно "потенційного конфлікту між Росією та Україною", однак наразі країна не має офіційної позиції щодо цього питання.

 Раніше президент країни Румен Радев зазначив, що міжнародна спільнота має знизити ескалацію конфлікту та знайти мирне рішення кризи.

Читайте також:
Світ
Київ і Варшава укладають один із найбільших за останні 30 років контрактів на купівлю зброї та зміцнення спільної системи безпеки.
07 червня, 20:12
Політика
Особисті відносини українського та польського президентів дають великий шанс на тісну єдність і нову геополітичну дійсність на Сході Європі.
23 травня, 09:27
Опінії
Росіяни прагнуть натягнути свій імперський світогляд XIX сторіччя на весь світ у столітті XXI. Але виходить якось недолуго.
08 травня, 17:00
Світ
Влада Фінляндської республіки нарешті визначилася з власною позицією у російсько-українській війні – Гельсинкі підтримує Київ.
24 березня, 19:16
Світ
Литовський лідер рішуче закликав міжнародну спільноту обмежити країну-агресора у всіх секторах та всіх організаціях.
23 березня, 19:58
Світ
З кремлівським бункерним щуром неможливо зіграти внічию, як у шахах, тим більше, що Третя світова війна вже почалася.
19 березня, 09:23