Боротьба за виживання у Чорнобильському заповіднику

вчора, 10:23
Боротьба за виживання у Чорнобильському заповіднику

У заповіднику живуть болотяні черепахи.

На території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника у розпалі «черепаховий сезон», однак шанси на появу нового потомства дуже низькі. У цей час черепахи особливо чутливі до зовнішніх загроз.

Як йдеться у дописі на сторінці заповідника в соціальній мережі Facebook, у болотяної черепахи вже кілька тижнів триває активний період відкладання яєць. Більшість самок перебувають у пошуках місця для гніздування, тож їх можна побачити будь-де: на стежках, у лісах та навіть на дорогах:

«У період розмноження черепахи стають особливо вразливими, а особливо — їхні кладки. Масове знищення яєць, на жаль, типове явище там, де чисельність хижаків (лисиць, борсуків, єнотовидних собак) висока, а природних укриттів у ґрунті дедалі менше».

Фахівці зазначають, що в різних частинах Європи втрати кладок болотяної черепахи через хижаків можуть становити 70–90%. Навіть без урахування додаткових ризиків — як-от грибкові захворювання чи невідповідна вологість ґрунту — лише 5–15% яєць за сезон дають життєздатне потомство.

Боротьба за виживання у Чорнобильському заповіднику_1

Якщо самка змушена відкладати яйця поблизу дороги або на ущільненому ґрунті, коли вже настав час кладки, шанси на виживання малюків — майже нульові. Для нормального розвитку ембріонів необхідний пухкий, добре прогрітий пісок або супісок із помірною вологістю.

Автор : Вікторія Слободенюк
вибір редакції
Читайте також:
Історія
Про причини та передумови, чому одна з наймасштабніших техногенних катастроф ХХ століття стала можливою.
26 квітня, 07:30
Життя
У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ ПОМІТИЛИ НЕЗВИЧНОГО ПЕРНАТОГО
17.06.2021, 13:30
Життя
Один із табунів коней Пржевальського в Чорнобилі поповнився молодими лошатами, фактично збільшившись на 50%
09.06.2021, 12:35
Економіка
Чорнобильську Зону відкриють для відвідування з 1 червня.
29.05.2020, 15:46
Економіка
За попередніми оцінками, у зоні відчуження ЧАЕС вже згоріли понад 30 тисяч гектарів лісу.
17.04.2020, 21:31
Кримінал
У столиця пилова буря – зафіксовано перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту подекуди у 8-9 разів.
16.04.2020, 19:29