До масштабної пожежі в Чорнобильській зоні призвела халатність чиновників ДАЗВ – фахівець

ЕКОНОМІКА
17.04.2020, 21:31
До масштабної пожежі в Чорнобильській зоні призвела халатність чиновників ДАЗВ – фахівець
Фото: Unian.ua

За попередніми оцінками, у зоні відчуження ЧАЕС вже згоріли понад 30 тисяч гектарів лісу.

Державне агентство України з управління зоною відчуження (ДАЗВ), яке має повноваження здійснювати управління зоною відчуження і зоною безумовного (обов’язкового) відселення та координувати роботи щодо забезпечення бар’єрної функції, подолання (ліквідації, мінімізації) наслідків катастрофи на ЧАЕС виявились повністю не готовими до масштабної пожежі.

Про це пише фахівець Енергоатому Наталія Дегтяренко на своїй сторінці у Фейсбук.

«Керівництво Зони (і теперішнє і попереднє), ДСНС, Мінекоенерго продемонстрували свою неготовність до виникнення надзвичайних ситуацій - ні організаційно, ні технічно», – констатує Дегтяренко.

Вона нагадала, що ДАЗВ має координувати та контролювати діяльність підприємств, установ та організацій, які здійснюють обов’язкові заходи у зоні відчуження, з метою забезпечення бар'єрної функції та мінімізації шкідливого впливу на довкілля. Натомість в останні 5 років ДАЗВ чомусь обрав своєю основною функцією розвиток туризму у Зоні.

Головна функція Зони відчуження, інформує фахівець, – саме забезпечення бар'єрної функції – мінімізація виносу радіонуклідів за межі Зони відчуження повітрям, перерозподілі та затримка їх виносу ґрунтовими водами під час дощів і снігопадів, локалізація радіонуклідів і утримання їх у межах первинного поширення.

«Першими на сполох про пожежі в Зоні забили сталкери, пізно ввечері 3 квітня. Натомість, на сторінці ДАЗВ 4 квітня о 20.20 висіло повідомлення про те, що: для водного туризму у зоні відчуження облаштовують спеціальні пантони-причали», – зазначила Дегтяренко.

За її словами, керівник ДАЗВ 10 квітня це підтвердив: «Чорнобильська зона була не готова до масштабної пожежі. Деякі осередки займання в зоні відчуження розташовані в таких місцях, де немає під'їзду, а відповідно й можливості підвезти техніку.

«Все це є свідченням тотальної бездіяльності та безвідповідальності. Саме ДАЗВ несе відповідальність за виконання належної лісогосподарської діяльності на території зони відчуження ЧАЕС, діяльності, яка, зокрема, включає виконання відповідних протипожежних заходів», – додала Наталія Дегтяренко.

Пожежа триває третій тиждень. За попередніми оцінками у зоні відчуження ЧАЕС вже згоріло понад 30 тисяч гектарів лісу. І це рекордна цифра за весь час існування Незалежної України.

Нагадаємо, ми повідомляли, що через останні пожежі в Чорнобилі, повітря в столиці України небезпечне для життя.

Читайте також:
Історія
Про причини та передумови, чому одна з наймасштабніших техногенних катастроф ХХ століття стала можливою.
26.04.2024, 10:30
Життя
У ЧОРНОБИЛЬСЬКІЙ ЗОНІ ПОМІТИЛИ НЕЗВИЧНОГО ПЕРНАТОГО
17.06.2021, 13:30
Життя
Один із табунів коней Пржевальського в Чорнобилі поповнився молодими лошатами, фактично збільшившись на 50%
09.06.2021, 12:35
Економіка
Чорнобильську Зону відкриють для відвідування з 1 червня.
29.05.2020, 15:46
Кримінал
У столиця пилова буря – зафіксовано перевищення середньодобових гранично допустимих концентрацій діоксиду азоту подекуди у 8-9 разів.
16.04.2020, 19:29
Економіка
«Рівень радіаційного фону постійно вимірюється».
14.04.2020, 16:31