Бразилець Лула рятує грошвою кремлівського друга

ЕКОНОМІКА
10 вересня, 17:33
Бразилець Лула рятує грошвою кремлівського друга

Цьогоріч у серпні найбільша південноамериканська держава наростила імпорт нафтопродуктів із РФ до рекордних показників.

Відповідні статистичні дані оприлюднило провідне бізнес-видання країни "Notícias Econômicas do Brasil", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясували наші західні колеги-журналісти, за минулий місяць Росія стала лідером з експорту сирої нафти та нафтопродуктів до Бразилії, що на пряму лобіював чинний президент.

Станом на тепер фактичний обсяг закупівель зріс у 2,1 раза – до 920 тисяч тонн "чорного золота", а вартість – до рівня $672,8 мільйона, чим сприяє наповненню російського бюджету валютою.

«Наші джерела у бразильській митниці стверджують, що адміністрація президента Луїза Інасіу Лули да Силви займається розбалансуванням нафтового ринку країни. Ці рекордні значення російського експорту до Бразилії негативно впливають на власний бразильський видобуток нафти. Зростання постачання нафтопродуктів із Росії почалося цьогоріч у лютому.

Бразильський уряд вирішив збільшити імпорт російських нафтопродуктів на 25% порівняно із липнем до 235 тисяч барелів на добу. Натомість, що дуже показово, експорт США – другого найбільшого постачальника нафтопродуктів до Бразилії – скоротився до 311,3 тисячі тонн, а вартість на 25%, до $281,2 мільйона», – прокоментували ситуацію бразильські журналісти.

Також нині президент Лула да Силва пообіцяв, що у разі візиту Владіміра Путіна до його країни, кремлівського бункерного діда не заарештують за вчинені в Україні воєнні злочини на вимогу Міжнародного кримінального суду.

Між іншим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", західна стратегія зі стримання експорту "чорного золота" з РФ на міжнародний спрацювала лише наполовину, але могло бути гірше.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Національне агентство Великої Британії з боротьби зі злочинністю припинило розслідування щодо путінського олігарха Михайла Фрідмана.
16 вересня, 13:15
Політика
путін обіцяв російську допомогу з космічними супутниками після того, як Північна Корея цього року провалила дві спроби своїх запусків.
13 вересня, 13:06
Світ
Байден намагався підтримувати комунікації з Китаєм, щоб знизити температуру в міжнародних конфліктах, зокрема через Тайвань
12 вересня, 06:14
Світ
Красікова, крім Навального, можуть обміняти на американського морпіха Пола Уїлана та журналіста WSJ Евана Гершковича.
11 вересня, 08:11
Політика
Гутерреш пропонує Лаврову повернутися до зернової угоди. Але так, щоб вона працювала на перемогу росії у війні.
08 вересня, 14:06
Опінії
Хіба ж розумна людина стала б брати своїм заступником офіційного хабарника, занесеного в Реєстр корупціонерів?
05 вересня, 11:01