Бразилець Лула рятує грошвою кремлівського друга

ЕКОНОМІКА
10.09.2023, 17:33
Бразилець Лула рятує грошвою кремлівського друга

Цьогоріч у серпні найбільша південноамериканська держава наростила імпорт нафтопродуктів із РФ до рекордних показників.

Відповідні статистичні дані оприлюднило провідне бізнес-видання країни "Notícias Econômicas do Brasil", повідомляє інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Як з'ясували наші західні колеги-журналісти, за минулий місяць Росія стала лідером з експорту сирої нафти та нафтопродуктів до Бразилії, що на пряму лобіював чинний президент.

Станом на тепер фактичний обсяг закупівель зріс у 2,1 раза – до 920 тисяч тонн "чорного золота", а вартість – до рівня $672,8 мільйона, чим сприяє наповненню російського бюджету валютою.

«Наші джерела у бразильській митниці стверджують, що адміністрація президента Луїза Інасіу Лули да Силви займається розбалансуванням нафтового ринку країни. Ці рекордні значення російського експорту до Бразилії негативно впливають на власний бразильський видобуток нафти. Зростання постачання нафтопродуктів із Росії почалося цьогоріч у лютому.

Бразильський уряд вирішив збільшити імпорт російських нафтопродуктів на 25% порівняно із липнем до 235 тисяч барелів на добу. Натомість, що дуже показово, експорт США – другого найбільшого постачальника нафтопродуктів до Бразилії – скоротився до 311,3 тисячі тонн, а вартість на 25%, до $281,2 мільйона», – прокоментували ситуацію бразильські журналісти.

Також нині президент Лула да Силва пообіцяв, що у разі візиту Владіміра Путіна до його країни, кремлівського бункерного діда не заарештують за вчинені в Україні воєнні злочини на вимогу Міжнародного кримінального суду.

Між іншим, як раніше повідомляла медіаагенція "Останній Бастіон", західна стратегія зі стримання експорту "чорного золота" з РФ на міжнародний спрацювала лише наполовину, але могло бути гірше.

Читайте також:
Опінії
Байден має вирішити, як йому відновити реноме Сполучених Штатів
13 квітня, 19:37
Політика
Рішення Європейського парламенту — це порожня погроза і чистий політичний театр.
12 квітня, 11:55
Політика
На кордоні України вона продовжується.
25 березня, 10:20
Опінії
Світові ціни на нафту, газ, електричну енергію — ворога мало хвилюють.
23 березня, 09:26
Опінії
США активно підтримує Україну з самого початку війни. Ми повністю залежимо від підтримки союзників.
22 березня, 16:15