Британська розвідка стежитиме за Чорним морем, щоб запобігти ударам Московії по цивільних суднам

ВІЙНА
08.09.2023, 12:56
Британська розвідка стежитиме за Чорним морем, щоб запобігти ударам Московії по цивільних суднам

Лондон вживе низку заходів, які допоможуть світу у боротьбі із "зерновою зброєю"

Велика Британія використовуватиме дані військової розвідки та спостереження для моніторингу російської діяльності в Чорному морі, щоб стримувати будь-які російські удари по цивільних суднах, що транспортують зерно

Про це заявив прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак, передає Sky News.

За словами Сунака, Лондон вживе низку заходів, які допоможуть світу у боротьбі із "зерновою зброєю" кремлівського бункерного щура владіміра путіна.

Велика Британія також прийматиме міжнародний саміт з продовольчої безпеки пізніше цього року та збільшить підтримку вразливих верств населення, які найбільше постраждали від зростання цін на продукти харчування.

Як очікується, Сунак закличе світових лідерів чітко дати зрозуміти, що вони розглядають рішення путіна відмовитися від Чорноморської зернової ініціативи як крок до ізоляціонізму, а також погодитися захистити тих, кого це рішення торкнулося.

Нагадаємо, 17 липня МЗС Московії офіційно повідомило, що без участі Росії "чорноморська ініціатива" припиняє своє функціонування з 18 липня.

Для її продовження Московія вимагала підключення "Россєльхозбанку" до системи SWIFT. При цьому раніше цей банк не грав великої ролі в міжнародній торгівлі зерном, однак обслуговував російську оборонну промисловість.

Крім того, Московія вимагала розблокувати постачання запчастин та сільгосптехніки, а також відновити експорт аміаку через Одесу.

Зі свого боку міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба сказав, що в ООН, Туреччини й України достатньо ресурсів для забезпечення функціонування "чорноморського зернового коридору" без Московії за наявності політичної волі.

Читайте також:
Війна
Перспектива швидкого захоплення міста росіянами незначна — Британська розвідка.
17.10.2023, 10:46
Війна
Зараз Московія шукає способи захистити свої аеродроми та літаки.
31.08.2023, 11:36
Світ
Китай і його лідер Сі Цзіньпін «абсолютно причетні» до вторгнення московії в Україн.
20.07.2023, 15:11
Війна
російське керівництво майже напевно вважає політично неприйнятним поступитися Бахмутом
08.07.2023, 11:01
Війна
Генерал Сергій Суровікін та генерал-полковник Юнус-Бек Євкуров після заколоту прігожина не з'являлися на публіці
05.07.2023, 10:23