Британські медики відновили слух дитині завдяки генній терапії

СВІТ
12 травня, 07:00
Британські медики відновили слух дитині завдяки генній терапії
Фото: The Guardian

Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.

Відомості про успішне проведення генної терапії у клінічних умовах на Туманному Альбіоні оприлюднило видання The Guardian. З'ясувалося, що півторарічне дівча, народжена із глухотою через слухову нейропатію, тепер має можливість чути звуки довкруж себе.

Слухова нейропатія може бути спричинена збоєм у відповідному гені, який виробляє білок під назвою отоферлін. Це дозволяє клітинам у вусі спілкуватися зі слуховим нервом і, щоби подолати цю помилку, нова терапія від біотехнологічної фірми «Regeneron» надсилає робочу копію гена у вухо.

«Ми ввели Опал виправлену копію гена під час операції, яка зайняла лише 16 хвилин. Тепер дівчинка чує, грає на іграшкових барабанах і б'є ложкою по столу. Перші результати виявилися кращими, ніж він очікував, і дають надію для пацієнтів із таким типом глухоти», — повідомив керівник експерименту, доктор медицини, професор Манохар Банс.

Медіаагенція «Останній Бастіон» окремо нагадує читачам, що генна інженерія походить із давнього Шумеру. Деякі науковці вважають висловлену теорію конспірологічною, позбавлену переконливих доказів.

Читайте також:
Життя
Результати дослідження показали, що більше споживання певних овочів корелювало з нижчим рівнем глюкози у крові.
13 червня, 18:31
Економіка
Поїдання різнорідних смаколиків з малечку може призвести не тільки до порушення метаболізму та розвитку ожиріння. Все набагато гірше.
08 травня, 19:35
Полтава
До власників худоби завітають ветеринари у рамках планових діагностики та профілактики. Заходи спрямовані на виявлення ознак захворювань.
02 квітня, 14:59
Життя
Квіти та інші рослини дійсно сприяють покращенню психологічного та психічного стану людей.
10 лютого, 08:36
Полтава
Отриманий у рамках програми із розвитку децентралізації автомобіль дає змогу перевозити паліативних хворих. Це неабияка підмога для громади.
09 лютого, 14:54
Життя
Гідромасажні ванни або сауни, ймовірно, можуть бути опосередкованим способом послаблення депресії.
07 лютого, 15:05