Британські медики відновили слух дитині завдяки генній терапії

СВІТ
12 травня, 07:00
Британські медики відновили слух дитині завдяки генній терапії
Фото: The Guardian

Маленька мешканка Опал Сенді стала першою людиною у світі, яка випробувала на собі новий спосіб лікування. Це приголомшує.

Відомості про успішне проведення генної терапії у клінічних умовах на Туманному Альбіоні оприлюднило видання The Guardian. З'ясувалося, що півторарічне дівча, народжена із глухотою через слухову нейропатію, тепер має можливість чути звуки довкруж себе.

Слухова нейропатія може бути спричинена збоєм у відповідному гені, який виробляє білок під назвою отоферлін. Це дозволяє клітинам у вусі спілкуватися зі слуховим нервом і, щоби подолати цю помилку, нова терапія від біотехнологічної фірми «Regeneron» надсилає робочу копію гена у вухо.

«Ми ввели Опал виправлену копію гена під час операції, яка зайняла лише 16 хвилин. Тепер дівчинка чує, грає на іграшкових барабанах і б'є ложкою по столу. Перші результати виявилися кращими, ніж він очікував, і дають надію для пацієнтів із таким типом глухоти», — повідомив керівник експерименту, доктор медицини, професор Манохар Банс.

Медіаагенція «Останній Бастіон» окремо нагадує читачам, що генна інженерія походить із давнього Шумеру. Деякі науковці вважають висловлену теорію конспірологічною, позбавлену переконливих доказів.

Читайте також:
Життя
У процесі своєї еволюції люди змогли створити сприятливі умови життя. Це вплинуло на позитивний розвиток мікроорганізмів усередині шлунку.
09 грудня, 07:14
Світ
Хвороба, яка виморювала моряків у XVI-XVIII століттях, повернулася й загрожує людству. Вона розвивається через нестачу вітамінів.
26 листопада, 14:51
Життя
Австралійські вчені уми зіставили дані про поширення світової мережі та медичні показники користувачів. Як то кажуть, не все так однозначно.
17 листопада, 16:21
Життя
Забезпечення можливості повноцінно виспатися має бути у центрі уваги при догляді за постінфарктними хворим на рівні із кардіореабілітацією.
03 листопада, 17:30
Світ
Досліджено зв'язок між призначенням глюкозозалежного інсулінотропного поліпептиду та/або агоніста рецептора глюкагоноподібного пептиду-1.
20 жовтня, 17:30
Світ
Трохи футурологічних роздумів із наявного контексту. В Instagram та Facebook часто видає тарґетовану рекламу від репродуктивних клінік.
11 серпня, 17:29