Британські військові: «росія несе найбільшу ядерну та військову загрозу для Європи ...»

ПОЛІТИКА
23.03.2021, 11:45
Британські військові: «росія несе найбільшу ядерну та військову загрозу для Європи ...»

Росія несе «найбільшу ядерну та військову загрозу європейській безпеці»

Про це йдеться в стратегії модернізації збройних сил Британії, яку опублікувало міністерство оборони країни.

«Росія продовжує становити найбільшу ядерну, військову і гібридну загрозу європейській безпеці. Модернізація російських збройних сил, здатність до інтеграції в усій державній діяльності та зростаюча пристрасть до ризику, роблять Росію вмілим і непередбачуваним гравцем », - зазначено в документі.

Росію вмілим і непередбачуваним гравцем », - зазначено в документі.

У стратегії наголошується, що росія інвестує в підводний бойовий флот, глибоководне обладнання, здатне пошкоджувати донні кабелі зв'язку. Занепокоєння викликає й створення торпед, здатних доставити ядерний боєзаряд до берегів супротивників.

У документі також згадується «зростаюча міць Китаю». «Значний вплив військової модернізації Китаю (яка йде швидше, ніж в будь-якій іншій країні) і зростаюча міжнародна впевненість в Індо-Тихоокеанському регіоні становитимуть все більшу проблему», - йдеться в доповіді.

Міноборони Британії вважає, що Іран та Північна Корея будуть і далі «створювати регіональні проблеми, а їхні ядерні програми загрожують глобальній стабільності».

Нагадаємо, що раніше британський прем'єр-міністр Борис Джонсон у своєму огляді зовнішньої політики назвав росію ворожою державою.

Відповідно до огляду, така оцінка пов'язана з тим, що росія «часто агресивно просувається» у водний та повітряний простір Великобританії, а ще готова «вбивати дисидентів на британській землі».

Також в документі приділено місце Китаю, цю країну Борис Джонсон назвав «конкурентом».

«Головна загроза Великобританії виходить від росії ... В огляді Китай не розглядається в такому ключі. Китай - це конкурент, який намагається вкрасти інтелектуальну власність і становить загрозу економічній безпеці, але це не те ж саме, що сталося в Солсбері », - заявили в британському уряді.

Прем'єр-міністр Борис Джонсон пропонує збільшити витрати на «наступальні можливості» в кібервійну проти росії.

Нагадаємо, що на початку березня генсек НАТО попередив Європу, що росія готується до нападу.

Автор : Відділ моніторингу
Читайте також:
Війна
Командування російських окупаційних сил віддало в оренду найманцям путінського кухаря Євгєнія Прігожина мінімум один штурмовик Су-25.
13 травня, 21:45
Історія
25 років тому було підписано "мирний договір" між ЧРІ та росією
12 травня, 16:40
Світ
До Сенату США внесли резолюцію про визнання росії державою-спонсором тероризму
11 травня, 13:25
Історія
Національні символи є тією опорою, на яких тримається колективна свідомість, а отже згуртованість уже дорослого народу.
10 травня, 10:36
Війна
Уродженець тимчасово окупованого Сватового Євген Семидоцький опинився у руках російських загарбників і терористів самозваної "ЛНР".
05 травня, 19:12
Війна
Ворожа диверсійно-розвідувальна група взяла у полон і завдала фізичного насилля водію обстріляного евакуаційного автобуса у Попасній.
01 травня, 22:05