Будь-який солдат – це гвинтик системи

ВІЙНА
21.06.2023, 20:32
Будь-який солдат – це гвинтик системи
Фото: Facebook

Одним із наслідків відтермінування нашого наступу є те, що противник теж мав час і можливість підготуватись. Усвідомте це як факт.

Отже, росіяни, котрі були мобілізовані у кінці минулого – на початку нинішнього років, отримали час для підготовки та вишколу. Мінімум місяців п'ять.

Тому ті, хто вціліли в зіткненнях зимою та весною, вже не такі зелені і недосвідчені, як на момент їхнього скерування на фронт. Окрім того, будь-який солдат – це гвинтик системи.

Поки тримається система (фронт) навіть невмотивовані солдати справно виконують свою солдатську роботу, звісно, у міру своїх сил, можливостей і навичок. Наразі у них немає причин для паніки.

Проте, якщо систему зламати (тобто, прорвати фронт) то гвинтики почнуть сипатися. У цій ситуації (прорив фронту = крах системи) наочно проявляється відмінність між вмотивованими і невмотивованими солдатами.

Мотивовані гуртуються, створюють свої мікросистеми і чинять запеклий спротив, контратакують чи відступають з боями. А невмотивовані солдати відразу розбігаються, дезертирують чи здаються в полон.

Найкращим прикладом є Вермахт кінця 1944-1945 років, коли його масово наповнювали погано навченими і невмотивованими солдатами. Поки фронт тримався, вони сумлінно робили свою вояцьку працю, однак коли союзники проривали фронт, то ці солдати масово здавались у полон.

Висновок: щоби російські "мобікі" побігли, ЗСУ мають зламати систему, тобто прорвати російський фронт. Іншого сценарію немає.

До речі, про мотивацію ворога... Зусиллями російської пропаганди вона потроху зростає, цьому сприяють кадри спалених "Леопардів" і "Бредлі", а також те, що попри відчайдушні зусилля, ЗСУ поки не вдається прорив.

Зверніть увагу, що у російській уяві у них суцільні успіхи останні пару місяців. Бахмут здобули, український наступ стримали, контратакують під Куп'янськом, тож аби зламати це – потрібні переконливі успіхи на полі бою, а не відео із Кирилом Будановим, що багатозначуще мовчить.

Автор : Роман Пономаренко
вибір редакції
Читайте також:
Війна
У зв'язку з таненням людських ресурсів Україні буде тяжко не те що перемогти, а й встояти. Треба негайно змінювати підхід до ведення боїв.
25 лютого, 19:02
Опінії
Дивімося на речі реалістично: Москва сама не впаде, ніколи такого не було. А тому, мусимо чимдуж підштовхнути падаючу у труну недодержаву.
21 січня, 11:15
Війна
Бійці «Інтернаціонального Легіону» — контрактники. Але як і українці, вони відважно воюють, отримують поранення і гинуть за Україну.
12.11.2023, 16:12
Опінії
Ворог збирається грати в довгу. Готується воювати роками, реалізує виробничу програму озброєнь, розраховану на роки вперед.
29.10.2023, 13:25
Війна
Якщо весь Генеральний штаб чи хтось із генералів воліє закидати російських окупантів українським "гарматним м'ясом", то це поганий план.
03.09.2023, 18:14
Опінії
Історія знає безліч прикладів, коли почесний призов чоловіків замість перемоги наближав поразку. Чи розуміють це в Україні та на Заході?
23.08.2023, 16:49