Будинок дворянського зібрання і Кадетський корпус можуть передати області
9 квітня відбудеться сесія Полтавської облради. На ній розглянуть передачу Будинку дворянського зібрання і Кадетського корпусу області.
Винесення питань на голосування обговорювали на передсесійній комісії.
– Питання ансамблю Круглої площі в місті Полтаві кричуще і на ньому вже спекулювало не одне покоління політиків. Будинок дворянського зібрання зараз знаходиться в непридатному для використання стані, є частиною ансамблю площі, культурною спадщиною Полтави. Є пропозиція надати згоду на прийняття його собі у власність і далі разом із державою його відновити, – висловився голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов. – Уже проведені переговори із мінкультом, із офісом президента. Погоджувалося навіть цьогоріч виділяти кошти – біля 100 мільйонів на його відновлення. Це питання для Полтави резонансне. Зараз це власність міста. Нема абсолютно ніяких гарантій, що після відновлення там не з’явиться кафе, ресторан чи бар. Ми знаємо, що проекту в міста ще нема, його замовляють. Крім того, зараз ще тривають кримінальні провадження і без проведення певних експертиз ніхто дозволів на відновлення цього об’єкту не надасть. Наша пропозиція – надати поки що згоду на прийняття. Далі – проводити перемовини з містом щодо спільної діяльності по відновленню будівлі. Але ми розуміємо, що якщо ми цього не зробимо, ще одна будівля в місті Полтаві буде приречена на багаторічне знаходження в непридатному стані.
Будівля Кадетського корпусу знаходиться у власності Державної судової адміністрації.
– Коштів на її відновлення та реконструкцію у 2021 році не передбачено. Попередньо там була ідея створити палац правосуддя, зібрати туди більшість або частину судів з Полтави. Проте інституція недофінансована і на свої видатки, – додав Синєгубов. – Уже проведені переговори з офісом президента, з міносвітою, з мінкультом і з міністерством оборони, щоби нам там спільно створити військовий ліцей для дітей. У мене така сама пропозиція – надати згоду на прийняття. А далі спільними зусиллями з державою відновлювати. Самостійно коштами обласної ради цей об’єкт відновити неможливо, це буде впродовж 20 років.
7 членів комісії підтримали питання. Депутат облради Володимир Куцовол єдиний утримався від голосування.
– Ми постійно з кожним об’єктом навантажуємо обласний бюджет. А на сьогоднішній день бюджет міста не набагато більший, аніж бюджет області і стягуючи кошти обласні в місто, ми фактично забираємо їх у сільських територій, де ряд таких самих об’єктів. Ми абсолютно по них не приймаємо ніякої концепції. Знову гроші тягнуться на область, а що робити сільським населеним пунктам? Я згоден, що все потрібно. Ці об’єкти стоять і це візитівка Полтави, але де роль міста? – зауважив Куцовол.
Члени постійної комісії рекомендували винести ці питання на розгляд другого засідання чергової сесії обласної ради, яка відбудеться 9 квітня.