Запустити літаки з Полтави і збудувати оперу на згарищі – нові обіцянки Синєгубова

ПОЛТАВА
24.03.2021, 17:15
Запустити літаки з Полтави і збудувати оперу на згарищі – нові обіцянки Синєгубова

Опера, військовий ліцей і запуск літаків з Полтави  – презентація Синєгубова на сотні мільйонів.

Сьогодні голова Полтавської ОДА провів презентацію стратегії розвитку області до 2027 року, на якій пролунали трохи дивні обіцянки. Серед них – порятунок будинків Ансамблю Круглої площі та запуск літаків з аеропорту «Полтава». Синєгубов озвучив нові суми на сотні мільйонів гривень і тому склалось таке враження, що довгобуди і покинуті будівлі в Полтаві залишаться в тому ж стані ще довго, бо обіцянки лунають по кілька разів на рік, суми на реставрації невпинно ростуть, а довгобуди продовжують руйнуватися.

У Кадетському корпусі, який нині в аварійному стані та щодня розвалюється на шматки, голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов пропонує створити військовий ліцей на 500 ліцеїстів. 

Зауважимо, що ця будівля перебуває на балансі Державної судової адміністрації. Цього року на її реставрацію гроші з держбюджету не виділять.  

«Для відновлення цього приміщення найближчим часом у Державної судової адміністрації коштів немає. На 2021 рік державним бюджетом кошти не передбачені. Про 2022 рік поки що не можемо говорити. Є бачення відновити історичне призначення цієї будівлі і створити військовий ліцей для учнів з 8 до 11 класу. Мова йде про створення обласного навчального закладу. Потрібно провести перемовини щодо передачі будівлі у власність області. Забезпечити фінансування і залучити кошти ДФРР й інших суб’єктів: Міносвіти, Міноборони тощо. Вже ведуться такі перемовини», – сказав Синєгубов.

Запустити літаки з Полтави і збудувати оперу на згарищі – нові обіцянки Синєгубова_1

Нагадаємо, у грудні в будівлі Кадетського корпусу провели протиаварійні роботи на суму 1,2 млн грн. На реставраційні роботи в Кадетському необхідно 300 мільйонів гривень. 

Щодо будівлі Полтавського дворянського зібрання, яка згоріла торік у грудні, Синєгубов заявив про створення опери. Зараз ця будівля на балансі міста Полтави, область хоче її забрати собі. 

«За нашою ініціативою, там не повинно бути ні кафе, ні ресторанів, ні нічних клубів. А, наприклад, має бути глядацька зала, розміщення Полтавського академічного симфонічного оркестру. Будемо ініціювати передачу будівлі в обласну власність. Це нам дасть можливість залучити кошти обласного бюджету, кошти ДФРР і прямі державні інвестиції у вигляді субвенцій», – ще одна обіцянка Олега Синєгубова.

На це з держбюджету потрібна «підтримка» на 450 млн грн.

Запустити літаки з Полтави і збудувати оперу на згарищі – нові обіцянки Синєгубова_3

Зауважимо, що з грудня ніяких робіт на цьому об’єкті не проводили. Вона три місяці мокне під дощами і снігом, хоча архітектори міста вже не раз говорили, що її слід хоча б накрити, щоб не продовжувалося руйнування.

Нагадаємо, на охорону пам’ятки архітектури з бюджету Полтави цього року витратять 631, 5 тисяч гривень з бюджету міста. А 19 березня на сесії Полтавської міськради депутати проголосували за виділення 4,5 млн грн на реставрацію Будинку дворянського зібрання. 

З іще однієї будівлі Ансамблю Круглої Площі – Будинку генерал-губернатора з пропілеями, Синєгубов вирішив вигнати Державне бюро розслідувань.

«Незабаром ДБР може переїхати до іншої будівлі. Головна мета – будівля має звільнитись. За своїми технічними характеристиками вона не відповідає тому державному органу. У будівлі є чудові бальні зали, приміщення вільного простору. Є бачення створити там простір для дошкільнят – секції танцю, балетну студію, спортивні школи, IT-простір для учнів, програмування, робототехніка тощо. Так само треба вирішити питання з власністю: або ж будівля перебуває у власності громади, або у державній формі, або зовсім змінити цільове призначення», – говорить Синєгубов.

На це треба 160 мільйонів гривень «державної підтримки».

Запустити літаки з Полтави і збудувати оперу на згарищі – нові обіцянки Синєгубова_5

І найцікавіше – це знову тема літаків, які мають «злетіти» з аеропорту «Полтава».

«Полтавський аеропорт має функціонувати повноцінно, це дасть змогу залучати інвестиції, розвивати туризм та економіку. Нині тендер на розробку проєктно-кошторисної документації реставраційних робіт в аеропорті перебуває на завершальному етапі. Всі ми знаємо, що це досить довгостроковий процес. Уже цього року планується виділення біля 200 млн грн. Головне процедурно встигнути завершити всі роботи. Реконструкція злітно-посадкової смуги аеропорту «Полтава» дасть змогу здійснювати внутрішні авіарейси Полтава-Одеса і Полтава-Львів та міжнародні авіарейси до Туреччини, Єгипту, Ізраїлю, країн Балтії, Польщі», - вкотре обіцяє Синєгубов.

Нагадаємо, 7 мільйонів 300 тисяч гривень вкрали під час капремонту аеропорту в Полтаві. СБУ передала до суду справу розкрадання коштів на ремонті аеропорту «Полтава». 

А щодо тендерів, про які говорить Синєгубов, «Останній Бастіон» за ними з цікавістю стежить. 

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Молдовський парламент затвердив новий склад Кабінету міністрів на чолі із колишнім міністром внутрішніх справ Доріном Речаном.
16 лютого, 18:38
Політика
В Україні створено Національну комісію з питань кримськотатарської мови, відповідне рішення увалили на засіданні Кабінету міністрів.
06 січня, 16:33
Політика
Тепер за критику "ґендерної" ідеології та представників ЛҐБТ-спільноти передбачено штраф від 5 до 10 розмірів мінімальних зарплат.
04 січня, 16:13
Опінії
Якось не виходить у чинної влади любити Україну та українське. Зе-команді до вподоби мавпувати все огидне з-за кордону...
20.08.2022, 18:41