Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість

ПОЛТАВА
18.08.2020, 18:00
Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість

Попри статус пам'ятки архітектури місцевого значення місцева влада не поспішає проводити його реконструкцію.

Будинок Глейзера – один із найцікавіших будинків Полтави, які є на державному обліку пам'яток архітектури місцевого значення, і який знаходиться сьогодні в жахливому стані. Але попри статус пам'ятки архітектури місцевого значення місцева влада не поспішає проводити його реконструкцію.

Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_1
Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_3

Ба більше – на цих фото можна побачити сучасну добудову здійснену під проводом реконструкції сходів, без будь-якого узгодження, одним з місцевих підприємців.

Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_5

Полтавці можуть кожен день спостерігати жахливий стан цієї пам'ятки архітектури. І що цікаво, це все не хвилює поліціянтів та політиків, як українських, так і іноземних.

Разом з тим, ми на власному досвіді переконалися в тому, що політики лише хайпують на темах історичних чи політичних, як у випадку з будівлею на вулиці Соборності, коли це стосується традиційних українських символів, які стають кісткою в горлі.

Не має також підстав вважати, що стан будинку Глейзера може зацікавити й посла Ізраїля, який сьогодні перебуває в Полтаві.

Нагадаємо, будинок з елементами готики та єврейської символіки в декорі збудували на початку XX століття.

До війни в ньому мешкав лікар-окуліст Хаїм Глейзер. За часів окупації лікар загинув, а будівлю спалили. У 1950 будівлі відновили у первісних формах.

За сукупністю асиметричного планувального рішення, розмірів і розташування отворів, а також зовнішнього декоративного оформлення, можна говорити про спробу невідомого нам архітектора створити будівлю в стилі модерн єврейської спрямованості.
 

вибір редакції
Читайте також:
Мистецтво
Упізнаваний в Україні та за її межами символом знищення культурної спадщини Чернігівщини підлягає повноцінному відновленню з нуля.
27.12.2022, 21:12
Історія
Мало хто знає і звертає увагу на те, що Собор преподобного Ісаакія Далматського у Санкт-Петербурзі оздоблений солярними символами.
22.10.2021, 11:23
Світ
Процес відновлення головного католицького собору Парижу у самому розпалі; наразі триває вирубка дерев, вік яких сягає майже 300 років.
26.06.2021, 08:59
Полтава
9 квітня відбудеться сесія Полтавської облради. На ній розглянуть передачу Будинку дворянського зібрання і Кадетського корпусу області.
08.04.2021, 18:00
Полтава
У Полтаві почалась розробка чотирьох проєктів, за якими будуть відбудовувати згорілий Будинок дворянського зібрання.
31.03.2021, 16:15
Полтава
Коли немає приводу для новини — створи його самостійно.
20.07.2020, 09:31