Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість

ПОЛТАВА
18.08.2020, 18:00
Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість

Попри статус пам'ятки архітектури місцевого значення місцева влада не поспішає проводити його реконструкцію.

Будинок Глейзера – один із найцікавіших будинків Полтави, які є на державному обліку пам'яток архітектури місцевого значення, і який знаходиться сьогодні в жахливому стані. Але попри статус пам'ятки архітектури місцевого значення місцева влада не поспішає проводити його реконструкцію.

Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_1
Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_3

Ба більше – на цих фото можна побачити сучасну добудову здійснену під проводом реконструкції сходів, без будь-якого узгодження, одним з місцевих підприємців.

Будинок Глейзера: історична пам'ятка розвалюється і за це ніхто не відповість_5

Полтавці можуть кожен день спостерігати жахливий стан цієї пам'ятки архітектури. І що цікаво, це все не хвилює поліціянтів та політиків, як українських, так і іноземних.

Разом з тим, ми на власному досвіді переконалися в тому, що політики лише хайпують на темах історичних чи політичних, як у випадку з будівлею на вулиці Соборності, коли це стосується традиційних українських символів, які стають кісткою в горлі.

Не має також підстав вважати, що стан будинку Глейзера може зацікавити й посла Ізраїля, який сьогодні перебуває в Полтаві.

Нагадаємо, будинок з елементами готики та єврейської символіки в декорі збудували на початку XX століття.

До війни в ньому мешкав лікар-окуліст Хаїм Глейзер. За часів окупації лікар загинув, а будівлю спалили. У 1950 будівлі відновили у первісних формах.

За сукупністю асиметричного планувального рішення, розмірів і розташування отворів, а також зовнішнього декоративного оформлення, можна говорити про спробу невідомого нам архітектора створити будівлю в стилі модерн єврейської спрямованості.
 

Читайте також:
Світ
Висота хмарочоса Merdeka 118 становить 678.9 метра.
13 січня, 17:29
Історія
Ніякі іншопланетяни на Землю не прилітали й не будували піраміди у Ґізі. Просто у наших пращурів була просунута стародавня технологія.
12 січня, 13:42
Світ
Унікальна споруда у Наринській області Кирґизстану притягує туристів. Це – караван-сарай неподалік кордону із комуністичним Китаєм.
07.09.2023, 17:53
Світ
Наші пращури – індоарії – вирізали на одному з найтвердіших каменів те, що інші не змогли б намалювати на папері.
31.08.2023, 18:16
Життя
На знімку вище – Масулé, поселення у гірській провінції Ґілян. Його мешканцями є етнічні азербайджанці, які здавна панують у Закавказзі.
27.06.2023, 19:49
Світ
Вражаючі архітектурні проекти Саудівської Аравії
29.05.2023, 09:25