Цезарю цезареве, а росіянам — усі кари єґипетські

Опінії
31 липня, 07:09
Цезарю цезареве, а росіянам — усі кари єґипетські
Фото: Facebook

Не встигли по той бік фронту оклигати від лиха в Оренбурзькій області, як з'явилася чергова напасть. Цього разу в окупованій Карелії.

Письменник, блогер, історик-дослідник, журналіст

(Текст подано мовою оригіналу зі збереженням авторської стилістики без виправлень і скорочень. Увага! Присутня ненормативна лексика).

Дамбозмив на росії продовжується. Тепер змило дамбу... па-бам! — сумнозвісного Біломорсько-Балтійського каналу; того самого, що не був би побудований, якби не туфта і не амонал.

Щоправда, совок Біломорканал якось пережив і «лихі 90-ті» теж, а от за розвинутого путінізму — потік. Аж розмився (див. фотодоказ угорі — прим. ред.).

Скажу так: на росії сходять із рейок потяги та розмиває дамби прям масово. Тож, чекаємо, як скоро посиплються ГЕС. А далі... на росії ж ще багато ядерних станцій.

Бо все це називається деградація інфраструктури, як наслідок недофінансування. А чому так? Відповідь проста — через війну проти України.

Взагалі помітив, що цікаві штуки відбуваються на росії. 24 липня їхні пропагандисти поширили заяву російського прем'єр-міністра Міхаіла Мішустіна, що протягом 3 років наука у РФ має створити технології на заміну західним.

Виступаючи у Новосибірському академмістечку Мішустін просторікував про «імпортозамєщєніє» (у вас там Карелія тоне, агов!) й оголосив, що російська наука зараз їхні Кремнієві долини та Google — одною лівою. Плавали, знаємо.

Вам не здається, що якийсь прем'єр бреше? Правильно здається, бо на тижні з'явилося повідомлення, що уряд РФ скоротив (!) видатки на фундаментальну науку до 5-річного мінімуму:

  • 2023 року видатки на науку були зменшені на 7% проти попереднього року;
  • 2025 року заплановане скорочення ще на 17%;
  • 2026 року зменшення фінансування сягне позначки у 10%.
Для довідки: після лютневого вторгнення 2022 року із РФ за кордон виїхали 2500 наукових співробітників провідних російських вишів.

І от знаєте у чому справа, вони можуть скільки завгодно просторікувати про «скрєпи», про «ісконні» цінності та іншу бєлєбєрду. Але технології створюють не скрєпоносці.

Технології створюють оті, «з бородьонками», як їх називав путін. Тобто науковці, яких треба знайти, навчити, профінансувати їхні дослідження.

Адже, якщо у країні дітей у школах учать розбирати автомати та читати Біблію (і то, обрані чортами у рясах рядки), але економлять на науці — цій країні гаплик в будь-якому разі. Нам би теж про це подумати.

Читайте також:
Економіка
Перерва у роботі інфраструктурного об'єкта тривала 2 роки. Головною причиною були наслідки російського воєнного вторгнення й окупація.
15 вересня, 16:21
Економіка
Найбільша в Україні гідротехнічна споруда потребує капітального ремонту. Але близькість фронту заважає реалізувати задумане й намічене.
04 серпня, 10:27
Полтава
Міський центр позашкільної освіти «Академія майбутнього» має власне укриття. Від нині там ховатимуться у разі ракетної загрози.
21 червня, 19:12
Полтава
Нещодавні ракетно-дронові удари московитів по енергетичній системі Україні змусили чиновників звернути увагу на критичну інфраструктуру.
14 квітня, 08:09
Політика
Окупаційно-терористичний контингент РФ завершує першу чергу будівництва залізниці. Невдовзі Кримський міст не буде потрібен загарбникам.
28 березня, 07:11
Життя
В Європі є єдина держава, яка зробила корисні висновки для зміцнення власного суверенітету від сусідства із СССР. І це — Фінляндія.
10 січня, 06:01