Чат-бот на основі ШІ надав шкідливі поради щодо дієти

СВІТ
02.06.2023, 17:10
Чат-бот на основі ШІ надав шкідливі поради щодо дієти
Фото: google

Програму, призначену для допомоги людям із розладами харчової поведінки, ліквідовано після того, як вона почала давати хибні поради.

Національна асоціація розладів харчової поведінки США (NEDA) запровадила чат-бота під назвою Tessa, а згодом оголосила, що звільнить усіх співробітників служби допомоги. Проте, активістка Шерон Максвелл опублікувала пост в Instagram, стверджуючи, що Тесса дала їй шкідливі поради щодо схуднення.

«Усе, що запропонувала Tessa, призвело до розладу моєї харчової поведінки», — написала Максвелл. — «Цей робот завдає шкоди».

Ліз Томпсон, генеральний директор NEDA, заявила, що у провалі Tessa можна звинуватити самих активістів, які намагалися обдурити інструмент, і сказала, що шкідливі поради були надіслані лише невеликому відсотку з 2500 людей, які отримали доступ до бота після його запуск у лютому минулого року.

Тим часом звільнені члени профспілки телефонної лінії допомоги NEDA подали звинувачення в недобросовісній трудовій практиці, стверджуючи, що їх звільнили в результаті маневру знищення профспілки після того, як вони вирішили об’єднатися в профспілку в березні.

«Ми попросили забезпечити постійне навчання, щоб йти в ногу з нашою гарячою лінією, яка змінюється та зростає, і можливостями для просування в NEDA. Ми навіть не просили більше грошей», — написала в блозі співробітниця служби підтримки та членкиня профспілки Еббі Харпер. — «Коли NEDA відмовився (визнати нашу профспілку), ми подали документи на вибори до Національної ради з трудових відносин і перемогли. Потім, через чотири дні після того, як наші результати виборів були сертифіковані, нам повідомили, що нас звільняють і замінюють чат-ботом».

Взагалі це не єдиний випадок, коли ШІ погано виконує роботу. Розвиток штучного інтелекту та чат-ботів викликає занепокоєння багатьох організацій і технологічних експертів, оскільки деякі з них зберігають упередженість і поширюють дезінформацію.

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Конґрес США і Білий дім так і не дійшли згоди щодо подальшої підтримки України. Спікер забракував очікуваний пакет.
18 лютого, 11:15
Кримінал
2 роки тому Ромни опинилися під тимчасовою окупацією ресурсної федерації московії. Тамтешня влада просто втекла за Дніпро на захід.
22 січня, 08:12
Полтава
Представник аграрного каґалу «Довіра» Володимир Нестеренко мріє про відродження совдепії. Українські патріоти йому муляють очі.
17 січня, 12:31
Опінії
Брудні гроші завжди й усюди спричиняють великі проблеми. Проте вітчизняним корупціонерам ця аксіома життя невідома взагалі.
12 січня, 20:26
Опінії
Який Умєров, така і Лапутіна, яка Безугла — такий і план. Так і живемо: «Кругле носимо, квадратне перекатуємо». Суцільна профанація!
30.11.2023, 12:14
Полтава
Голова Котелевської ОТГ із підлеглими сплагіатили унікальні вироби з тіста. Авторку самобутнього бренду Полтавщини натомість облили брудом.
28.10.2023, 12:54