Через комунальне підприємство у Дніпрі вивели у тінь 98 млн гривень

КРИМІНАЛ
04.11.2023, 18:05
Директор КП «Інформаційні системи» Катерина Смирна
Директор КП «Інформаційні системи» Катерина Смирна

Злочинну схему покривали податківці з Дніпра.

Директор КП «Інформаційні системи» Дніпровської міської ради Катерина Смирна за допомогою компаній свого чоловіка «вивела у тінь» 98 млн гривень бюджетних коштів.

Про це йдеться в матеріалах кримінального провадження  № 62019170000000315 за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 364 КК України.

Слідство встановило, що у період з 2017 по теперішній час невстановлені співробітники податкової служби Дніпропетровській області «прикривають злочинну діяльність групи осіб з конвертації готівки та надання послуг мінімізації податкових зобов’язань підприємствам реального сектору економіки.

Один із організаторів зазначеної злочинної групи активно користується (і лише за 2019 рік переказав таким чином понад 119 млн ₴) послугами іншого конвертаційного центру, до складу якого входять підприємства:

  • «Ротор»,
  • «Фірма Інвестцентр»,
  • «Молочна ліга»,
  • «Вейлі Продакт»,
  • «ВКО Дельта-Агро»,
  • «Оман Груп»,
  • «Мас.Торг»,
  • «Ашер 8» тощо.

Мова йде також про низку підконтрольних підприємств: «Лінева агро», «Мікс корм», «Полекорм», «Урожай України», «Урожаї України», «Фелікс-Дніпро», «Хорест лтд», «Підприємство «Монтажстрой», «Мікс корма», «Лі-корм», «Еверласт опт», «Мітфлор», «Укр-арт-групп», реквізити яких використовували у своїй злочинній діяльності з конвертації грошових коштів.

Цей конвертцентр, за даними слідства, належить Сергію Смирному –  чоловіку директора КП «Інформаційні системи» Дніпровської міськради Катерини Смирної.

Сергій та Катерина Смірні
Сергій та Катерина Смірні

Через комунальне підприємство у Дніпрі вивели у тінь 98 млн гривень_3

У ході проведення обшуку в офісі Смирного документів, які б вказували на причетність до скоєння злочину співробітників податківців, не було виявлено.

Натомість слідством було вилучено низку документів та речей, що стосуються діяльності КП «Інформаційні системи». Таким чином, як зазначено у ухвалі суду з посиланням на матеріали слідства, було встановлено причетність до діяльності конвертцентру посадових осіб Дніпровської міськради.

В результаті проведених слідчих заходів було встановлено, що між КП «Інформаційні системи» та підприємствами «І.М.-Бест» (сьогодні — «Рух технологій»), «Парк Технолоджі», «Юкрейніан ІТ Груп», «Вікейтс», «ТПД №1», а також кількома ФОП було укладено низку договорів на виконання робіт та послуг на придбання електротехнічного обладнання, внаслідок чого, згідно з версією слідства, з місцевого бюджету до тіньового сектора економіки могло бути виведено понад 98 млн гривень.

Матеріали тимчасового доступу до речей та документів КП «Інформаційні системи» підтверджують фіктивність укладених договорів, оскільки актів виконаних послуг та робіт надано не було. Також було знищено документи з локаціями об’єктів, які обслуговуються підрядниками ТОВ «І.М.-Бест». 

За словами Катерини Смирної, документи було «знищено внаслідок підтоплення кондиціонера».

Також за вказаним фактом прокуратурою Дніпропетровської області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань№ 42020040000000656 за ч. 5 ст. 191 КК. Надалі його об’єднали з № 62019170000000315.

Суд вирішив продовжити строк досудового розслідування на шість місяців, починаючи з 26 жовтня 2022 року, без урахування строку з дати введення воєнного стану в Україні до дати припинення чи скасування воєнного стану.

Наразі КП «Інформаційні системи» знаходиться у стадії ліквідації.

Через комунальне підприємство у Дніпрі вивели у тінь 98 млн гривень_5
Через комунальне підприємство у Дніпрі вивели у тінь 98 млн гривень_7

вибір редакції
Читайте також:
Політика
Пропозиції, що закладені у законопроєкті, не усувають, а додають нових корупційних ризиків.
20 лютого, 16:47
Політика
У 2013 році Куценко був фігурантом 5 корупційних кримінальних проваджень. Тоді він зміг уникнути покарання.
20 лютого, 11:18
Опінії
Правоохоронці знайшли покинуту без тягача газову цистерну, в якій було знайдено 259 ящиків сигарет.
19 лютого, 10:45
Кримінал
ЇЇ затримали на одержанні 55 тис. дол. хабаря.
17 лютого, 08:05
Політика
У той час, коли держава перебуває в стані війни та потребує коштів для придбання озброєння, Маселко витягує із бюджету гроші на оздоровлення
16 лютого, 16:05
Політика
Можливо тому, що місцевий офіс ДАСУ очолює податківець Януковича?
16 лютого, 15:34