Чим насправді є історія України?

ІСТОРІЯ
25 березня, 20:22
Чим насправді є історія України?
Фото: Facebook

Три десятиліття відновленої незалежності не посприяли появі чіткого та узагальненого уявлення про те, що ж таке українська історія.

Свою цілком стислу, ґрунтовну та чітку схему виклав доктор історичних наук, професор і головний науковий співробітник Інституту історії України Національної академії наук Тарас Чухліб. Він пропонує розглядати історичний плин на наших теренах за наступними шістьма пунктами:

  • Історія Природи України (її флори, фауни, ландшафту та клімату).

Адже людина, яка з'явилася на наших землях близько 1 мільйона років тому була змушена виживати у відповідних для цієї землі природно-кліматичних умовах. Головна цивілізаційна особливість України, зі слів професора Чухліба, полягає у тому, що від прадавніх часів і до наших днів природна територія належить до трьох різних географічних ареалів Лісу, Степу та Моря.

  • Історія Людини та Людності України.

Конкретно, в її антропологічному, біологічному, духовному, соціальному, культурному, політичному, економічному та інших вимірах. Це невіддільна істина нашого минулого.

  • Історія Української Нації (а також усіх націй, народів, етносів та племен, археологічних культур, які тут проживали).

Відлік слід починати від часу появи від Тиси до Дону, від Карпат до Кавказу первісної людини. Відтак сучасна Українська Нація є сучасним спадкоємцем усіх історичних етноспільнот, що населяли Україну із давніх-давен.

  • Історія Української Культури (що творилася у переплетінні різноманітних культур давніх племен та етносів, які населяли землі нашої давньої України з праісторичних часів).

Наша сучасна культура уособлюється не тільки мовою, традиціями, звичаями, правом та правовими вченнями, релігією та мистецтвом, але й усіма цивілізаційними здобутками Української Нації. Тобто від часу її виникнення і по нині.

  • Історія Української Держави (та всіх держав і державно-політичних утворень, які існували на нашій землі).

Йдеться від моменту участі різних племен у державних утвореннях Великої Скіфії, Антського царства та Великого князівства Київського. Їхні продовження це: Волинсько-Галицьке князівство, Королівство Русь, Велике князівство Литовське та Руське, Річ Посполита та Гетьманщина. Міжнародне визнання та міжнародні відносини визначають сутність Української держави як складової світової цивілізації.

  • Історія Українського Війська.

Адже вже від середини I тисячоліття до Різдва Христового і до сьогодні наші далекі пращури та ЗСУ стверджували, й продовжуємо утверджувати за допомогою зброї свою самобутність в умовах постійної військової боротьби із навколишнім світом. Перш за все, із загрозою зі Сходу.

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що Україна існує не всупереч, а завдяки викликам долі. Головною слабкістю українського руху у XX столітті було те, що його діячі перебували в ізоляції та на маргінесі, хоч і були Прометеями.

Чим насправді є історія України?_1
Читайте також:
Життя
Міжнародна команда науковців дослідила функціонал і зовнішність земного ядра. Їхня мета — з'ясувати, який у нього тип теплової конвекції.
23 квітня, 21:41
Життя
Деякі пробіотики сприятливо впливають на організм під час низки захворювань, зокрема метаболічних. Раніше на це не звертали уваги.
21 квітня, 19:49
Світ
Під час приголомшливого експерименту науковці отримали золото завтовшки з атом. Вони використали старовинну ковальську методику.
19 квітня, 06:01
Історія
У Теотіуакані виявили сліди кількох давніх землетрусів. Перші із них сприяли процвітанню міста, а останнє — його остаточному занепаду.
17 квітня, 21:49
Життя
Холоднокровні земноводні істоти видають крики, які люди не чують. Встановити цей факт вдалося у бразильських тропічних лісах.
15 квітня, 21:39
Історія
Наше прадавнє минуле досі припадає пилом попри численні розвідки. Дослідники зосереджуються на одному предметі, не бачачи загальної картини.
11 квітня, 19:36