Через перевиробництво в Україні зросли ціни на харчі — очільник МінАПК

ЕКОНОМІКА
08 листопада, 14:54
Через перевиробництво в Україні зросли ціни на харчі — очільник МінАПК
Фото: AgroPolitNews

Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.

В інтерв'ю для видання Business Liga.net вітчизняний урядовець спробував перекласти відповідальність із влади на підприємців та ринкову регуляцію. Чесно кажучи, пан Коваль тільки погіршив стан справ, запевнивши у відсутності дефіциту харчів для українців.

Посадовець із кабінету міністрів прем'єра Дениса Шмигаля окремо прокоментував зростання цін на овочі (перш за все, на картоплю), зазначивши, що історично її споживання в Україні сягає по 130 кг на рік на одного громадянина. З-поміж причин подорожчання названо підвищення цін на дизельне пальне, добрива, насіннєвий матеріал і заробітну плату працівників.

«Ці причини об'єктивні, зумовлені ринковими факторами, але загроз продовольчій безпеці країни немає. Ми тримаємо руку на пульсі, щоденно працюємо з аналітикою, розуміємо стан балансів щодо ключових сільгоспкультур, продуктів. Станом на зараз у нас є розуміння причин зростання цін, як і їх зменшення на певних напрямках.

Україна щодо більшості основних продуктів має профіцит — ми вирощуємо, виробляємо більше, ніж споживаємо. Щодо зернової групи ми маємо коефіцієнт перевиробництва 3,5 — тобто вирощуємо в 3,5 рази більше, ніж потрібно країні», — заявив Віталій Коваль.

Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що селяни Донеччини завершили збір врожаю під ворожими обстрілами. Багатостраждальний край, де точаться бої проти російських загарбників, продовжує насичувати продовольчі запаси України.

Читайте також:
Економіка
Велика російська воєнна агресія, розпочата торік наприкінці лютого, суттєво вплинула на харчові звички громадян. Їсти в Украні стали менше.
03 листопада, 15:12
Економіка
Держава і підприємці мають об'єднатися задля порятунку свинарство в Україні. Спалах африканської чуми винищує худобу, впливаючи на ціни.
29 вересня, 10:36
Економіка
До кінця 2024 року світова вартість кави зросте від 20% до 30%. Причина — тривала посуха у двох країнах-експортерах, Бразилії й В'єтнамі.
27 вересня, 19:24
Життя
Сонячні батареї зайняли безліч земельних ділянок, з яким можна щороку збирати великі врожаї. Людство самознищує себе і світ.
07 липня, 19:08
Економіка
Виявилося, що вітчизняна молочна продукція має чималий попит у балканській державі. Тепер фермери повинні збільшити обсяги постачання.
30 квітня, 20:32
Економіка
Держава-агресор наближається до соціально-економічного колапсу, чиї контури вже проглядаються. А російський агробізнес дихає на ладан.
22.10.2023, 10:27