Через перевиробництво в Україні зросли ціни на харчі — очільник МінАПК
Міністр агрополітики Віталій Коваль відреагував на здорожчання молочних продуктів, картоплі й хліба. Чиновник обмежився черговим популізмом.
В інтерв'ю для видання Business Liga.net вітчизняний урядовець спробував перекласти відповідальність із влади на підприємців та ринкову регуляцію. Чесно кажучи, пан Коваль тільки погіршив стан справ, запевнивши у відсутності дефіциту харчів для українців.
Посадовець із кабінету міністрів прем'єра Дениса Шмигаля окремо прокоментував зростання цін на овочі (перш за все, на картоплю), зазначивши, що історично її споживання в Україні сягає по 130 кг на рік на одного громадянина. З-поміж причин подорожчання названо підвищення цін на дизельне пальне, добрива, насіннєвий матеріал і заробітну плату працівників.
«Ці причини об'єктивні, зумовлені ринковими факторами, але загроз продовольчій безпеці країни немає. Ми тримаємо руку на пульсі, щоденно працюємо з аналітикою, розуміємо стан балансів щодо ключових сільгоспкультур, продуктів. Станом на зараз у нас є розуміння причин зростання цін, як і їх зменшення на певних напрямках.
Україна щодо більшості основних продуктів має профіцит — ми вирощуємо, виробляємо більше, ніж споживаємо. Щодо зернової групи ми маємо коефіцієнт перевиробництва 3,5 — тобто вирощуємо в 3,5 рази більше, ніж потрібно країні», — заявив Віталій Коваль.
Також медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам, що селяни Донеччини завершили збір врожаю під ворожими обстрілами. Багатостраждальний край, де точаться бої проти російських загарбників, продовжує насичувати продовольчі запаси України.