Чи було стратегічною помилкою повалення режиму Каддафі?

СВІТ
10 липня, 17:53
Чи було стратегічною помилкою повалення режиму Каддафі?
Фото: google

Книга колишнього агента французької спецслужби відкриває нові подробиці усунення колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі.

Згідно з новою книгою колишнього агента французької спецслужби, повалення колишнього лідера Лівії Муаммара Каддафі було великою стратегічною та «аморальною» помилкою.

69-річний Жан-Франсуа Луйє 27 років працював у Генеральному директораті зовнішньої безпеки Франції (DGSE), у тому числі начальником станції в Тріполі. Він пішов у відставку в 2014 році, через три роки після падіння Каддафі.

У його книзі «Людина з Тріполі: мемуари секретного агента» рішення тодішнього президента Франції Ніколя Саркозі підтримати повстанські групи, які виступають проти режиму Каддафі, описується як «непродумане» з «катастрофічними» наслідками.

В інтерв'ю телеканалу France 2 колишній спецназівець сказав: «Військова операція була проведена блискуче, але... були обмани, тому що Каддафі простягав руку Заходу... Ми не тільки не схопили руку, яку нам простягали, але ще й відрізали голову. Я вважаю, що це абсолютно аморально».

Луйє додав: «Ми ліквідували Каддафі та знищили його країну, не турбуючись про те, що вона була опорою проти ісламістського тероризму. Наслідки цієї катастрофічної експедиції не передбачалися».

У книзі Луйє каже, що члени французького та лівійського урядів мали тісні зв’язки один з одним до падіння Каддафі. Саркозі було звинувачено в отриманні грошей на політичну кампанію від лівійського диктатора в 2007 році, і члени режиму заявили, що вони дали йому мільйони доларів.

Луїльє також каже, що агенти DGSE працювали з лівійськими повстанськими групами, а персонал Спеціальної повітряної служби Великої Британії також був на землі в Лівії, працюючи над поваленням Каддафі.

У книзі він скаржиться на те, що DGSE втратив свою військову ефективність і цінність після того, як його було відкрито для цивільного командування в 1985 році після затоплення корабля Greenpeace Rainbow Warrior оперативниками DGSE біля узбережжя Нової Зеландії.

У заяві DGSE йдеться: «Публікуючи такі роботи, колишні співробітники служби порушують свою присягу (таємниці) і завдають шкоди установі».

вибір редакції
Читайте також:
Кримінал
Обранці ресурсної федерації Московії внесли поправки до чинної редакції Карного кодексу. Населення продовжують позбавляти свободи слова.
вчора, 21:56
Політика
Кремль не припиняє заганяти населення ресурсної федерації московії у відновлений ГУЛАГ, де немає прав, але є доноси та переслідування.
08 вересня, 21:51
Політика
Доцільність другої вищої освіти для чоловіків під час війни визначатиме Міносвіти.
02 вересня, 14:00
Світ
Станом на тепер шиїтський військово-релігійний режим дуже близький до здобуття необхідного рівня збагаченого урану для атомової зброї.
21 серпня, 17:48
Економіка
Серпень – традиційно найзастійніший, якщо не тужливий, місяць у російському політичному житті. Так було майже зажди у новітній історії.
11 серпня, 17:22
Політика
Ростислав Кравець вважає, що в Україні запроваджують кріпацтво: людина отримуватиме копійки за важку працю, пов’язану з відбудовою країни
11 серпня, 15:11