Чи дійсно Україна готова до моніторингової програми?

ЕКОНОМІКА
19.02.2023, 13:35
Чи дійсно Україна готова до моніторингової програми?

Зокрема, йдеться про розробку податкових законопроєктів, спрямованих на збільшення надходжень до державного бюджету України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) та влада України досягли в п'ятницю, 17 лютого, домовленості щодо перегляду моніторингової програми, про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на DW.

Ця домовленість, яка має бути затверджена керівництвом МВФ, відкриває шлях до початку обговорення повноцінної програми, йдеться в пресрелізі на сайті фонду.

Франциск Корнеліс Герардус Марія «Франс» Тіммерманс. Перший віцепрезидент Європейської комісії з 1 листопада 2014 року, Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу з 1 грудня 2019 року
Франциск Корнеліс Герардус Марія «Франс» Тіммерманс. Перший віцепрезидент Європейської комісії з 1 листопада 2014 року, Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу з 1 грудня 2019 року

У ньому також зазначається, що майбутня повноцінна програма МВФ підтримає зусилля України щодо вступу до Європейського Союзу.

Місія МВФ зустрічалася з представниками української влади у Польщі 13-17 лютого для оцінки результатів діяльності в рамках моніторингової програми. В заяві фонду за підсумками сказано, що Україна досягла усіх кількісних та індикативних цілей, а також усіх структурних орієнтирів.

Зокрема, йдеться про розробку податкових законопроєктів, спрямованих на збільшення надходжень до державного бюджету України, вжиття заходів щодо погашення заборгованості, створення наглядової ради "Нафтогазу" та узгодження ключових елементів діагностики банківського сектору.

Очільник місії зазначив, що у 2022 році економіка України скоротилась на 30 відсотків, що менше, ніж очікувалось, а інфляція почала сповільнюватись. Водночас, на його думку, короткострокові перспективи наприкінці минулого року погіршились через атаки рф на українську критичну інфраструктуру. Проте, за його оцінкою, економіка України пристосовується та впродовж року очікується її поступове відновлення.

"Вчасне надання значної зовнішньої підтримки було критично важливим для макроекономічної стабільності, і великомасштабні виплати залишатимуться важливими у 2023 році та надалі для покриття потреб у фінансуванні та сприяння забезпеченню стабільності. Зусилля щодо розширення випуску облігацій на внутрішньому ринку повинні продовжуватися, щоби забезпечити стабільне фінансування та усунути залежність від монетарного фінансування", - заявив він.

Віцепрезидент Єврокомісії: ЄС не кине Україну у цій війні
 

У рамках очікуваної повноцінної програми МВФ, за його словами, Україні треба буде просувати реформи, спрямовані на підвищення продуктивності та конкурентоспроможності приватного сектору, "щоби допомогти закласти фундамент для стійкого післявоєнного зростання на тлі прогресу на шляху до вступу в ЄС". Важливу роль в процесі відбудови України відіграватиме державний сектор, а заходи з підвищення ефективності та прозорості державних фінансів та управління матимуть вирішальне значення, кажуть у МВФ.

Читайте також:
Економіка
Збереження європейської залежності від «блакитного палива» із РФ ставить під загрозу зовнішньополітичні цілі Брюсселя. Санкції не працюють?
вчора, 12:30
Економіка
Перейшовши у васалітет до комуністичного Китаю, емірат Афґаністан опинився у лавах торговців «чорного золота». Раніше це було неможливо.
18 червня, 12:38
Економіка
На відміну від Москви, яка насичується грошвою завдяки продажу загарбаних у чужих народів надр, Києву не пощастило. Економіка стагнує.
17 червня, 19:24
Економіка
Однією рукою європейські чиновники накладають на бізнес ворога санкції, іншою торгують із ним. То хто ж наживається на війні в Україні?
17 червня, 08:27
Економіка
Відтепер біржовий курс юань/рубль задаватиме траєкторію для решти валютних пар. А отже, стане орієнтиром для всіх учасників ринку.
16 червня, 07:01
Економіка
Давно відомо, що наша країна потенційно дуже багата на поклади літію, кольорових і рідкісноземельних металів. Вони — квиток у майбутнє.
14 червня, 12:38