Чи дійсно Україна готова до моніторингової програми?

ЕКОНОМІКА
19 лютого, 13:35
Чи дійсно Україна готова до моніторингової програми?

Зокрема, йдеться про розробку податкових законопроєктів, спрямованих на збільшення надходжень до державного бюджету України

Міжнародний валютний фонд (МВФ) та влада України досягли в п'ятницю, 17 лютого, домовленості щодо перегляду моніторингової програми, про це повідомляє медіа агенція Останній Бастіон із посиланням на DW.

Ця домовленість, яка має бути затверджена керівництвом МВФ, відкриває шлях до початку обговорення повноцінної програми, йдеться в пресрелізі на сайті фонду.

Франциск Корнеліс Герардус Марія «Франс» Тіммерманс. Перший віцепрезидент Європейської комісії з 1 листопада 2014 року, Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу з 1 грудня 2019 року
Франциск Корнеліс Герардус Марія «Франс» Тіммерманс. Перший віцепрезидент Європейської комісії з 1 листопада 2014 року, Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії з питань Європейського зеленого курсу з 1 грудня 2019 року

У ньому також зазначається, що майбутня повноцінна програма МВФ підтримає зусилля України щодо вступу до Європейського Союзу.

Місія МВФ зустрічалася з представниками української влади у Польщі 13-17 лютого для оцінки результатів діяльності в рамках моніторингової програми. В заяві фонду за підсумками сказано, що Україна досягла усіх кількісних та індикативних цілей, а також усіх структурних орієнтирів.

Зокрема, йдеться про розробку податкових законопроєктів, спрямованих на збільшення надходжень до державного бюджету України, вжиття заходів щодо погашення заборгованості, створення наглядової ради "Нафтогазу" та узгодження ключових елементів діагностики банківського сектору.

Очільник місії зазначив, що у 2022 році економіка України скоротилась на 30 відсотків, що менше, ніж очікувалось, а інфляція почала сповільнюватись. Водночас, на його думку, короткострокові перспективи наприкінці минулого року погіршились через атаки рф на українську критичну інфраструктуру. Проте, за його оцінкою, економіка України пристосовується та впродовж року очікується її поступове відновлення.

"Вчасне надання значної зовнішньої підтримки було критично важливим для макроекономічної стабільності, і великомасштабні виплати залишатимуться важливими у 2023 році та надалі для покриття потреб у фінансуванні та сприяння забезпеченню стабільності. Зусилля щодо розширення випуску облігацій на внутрішньому ринку повинні продовжуватися, щоби забезпечити стабільне фінансування та усунути залежність від монетарного фінансування", - заявив він.

Віцепрезидент Єврокомісії: ЄС не кине Україну у цій війні
 

У рамках очікуваної повноцінної програми МВФ, за його словами, Україні треба буде просувати реформи, спрямовані на підвищення продуктивності та конкурентоспроможності приватного сектору, "щоби допомогти закласти фундамент для стійкого післявоєнного зростання на тлі прогресу на шляху до вступу в ЄС". Важливу роль в процесі відбудови України відіграватиме державний сектор, а заходи з підвищення ефективності та прозорості державних фінансів та управління матимуть вирішальне значення, кажуть у МВФ.

Читайте також:
Економіка
Острівна ісламська держава посеред Індійського океану спромоглася опанувати нову галузь економіки. Туризм більше не у пошані.
вчора, 19:16
Економіка
Державна компанія Securing Energy for Europe GmbH відновила постачання російського зрідженого газу до Індії.
28 вересня, 15:33
Економіка
Уряд Єґипту відновив прямі перемовини із російським режимом. Жителі країни фараонів потребують дешевого хліба.
26 вересня, 20:36
Економіка
Слідом за ресурсною федерацією Московії комуністичний Китай стає токсичним для решти світу. Перше за все для Європи та Північної Америки.
25 вересня, 21:54
Економіка
В уряді США пообіцяли виділити $522 мільйонів. Мета доволі благородна — зміцнення енергосистеми України.
25 вересня, 18:27
Економіка
Іноземні інвестиції стимулюватимуть економіку Таїланду, яка, як очікується, зросте на 2,8% до кінця року
24 вересня, 15:55