Чи може звільнитися зі служби військовий на підставі інвалідності одного з батьків
Роз'яснення дали юристи.
Через війну, яку розпочала росія, в Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Багато сміливих чоловіків та жінок добровільно стали на захист нашої країни.
Юристи адвокатського об'єднання «Бачинський та партнери» розповіли, чи може звільнитися військовослужбовець, якщо у одного з його батьків є інвалідність.
Експерти пояснили, що однією з підстав звільнення від проходження військової служби відповідно до закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», є:
- військовослужбовець може звільнитися з військової служби, якщо має дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II груп.
Так, закон дозволяє звільнення з військової служби у зв’язку з наявністю батьків (матері або батька) з інвалідністю лише І чи II групи інвалідності.
«Закон обмежується наявністю І або ІІ групи інвалідності у власних батьків чи батьків дружини (чоловіка), тому якщо у матері/батька наявна ІІІ група інвалідності, підстава для такого звільнення не є передбачена законом», – йдеться у повідомленні.
За словами юристів, друга умова – це відсутність інших членів сім’ї першого чи другого ступеня споріднення такої особи.
«Бувають випадки, коли інші члени сім’ї першого чи другого ступеня споріднення самі потребують постійного догляду за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я, тоді військовослужбовець також має право на відстрочку», – пояснили вони.
Як відбувається процедура звільнення зі служби
Експерти зауважили, що для звільнення з військової служби військовослужбовцю, який має одного зі своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II груп, необхідно скласти рапорт на ім’я командира військової частини разом з додатками – чітко визначеним законодавством переліком документів.
Рапорт варто підготувати у двох екземплярах:
- перший – для подання командиру;
- другий рапорт готується для того, щоб військовому поставили відмітку про прийняття та реєстрацію документа.
Командир має погодити рапорт, проводить з військовим бесіду з питань звільнення і складає аркуш бесіди, за наявності підстав готує розрахунок вислуги років.