Чи належала Туринська плащаниця Ісусу Христу?

ІСТОРІЯ
24 серпня, 10:15
Чи належала Туринська плащаниця Ісусу Христу?

Науковці поставили крапку у суперечках про походження Туринської плащаниці.

Туринська плащаниця, що вважається саваном Ісуса Христа, завжди була предметом запеклих наукових дискусій. Однак новітні дослідження, застосовуючи передові методи, такі як рентген, ставлять під сумнів попередні висновки та свідчать про те, що плащаниця дійсно може датуватися часом життя Ісуса.

Про це повідомляє Dailymail.

Раніше, у 1980-х роках, радіовуглецевий аналіз датував тканину середньовіччям, що суперечило релігійній традиції. Проте італійські вчені, використовуючи нові методики, встановили, що саван насправді створений близько 2000 років тому, що збігається з євангельськими подіями.

Туринська плащаниця містить сотні червонуватих плям різних форм і розмірів на зображенні тіла.
Туринська плащаниця містить сотні червонуватих плям різних форм і розмірів на зображенні тіла.
Фото:Daily Mail

Дослідники також виявили, що умови зберігання плащаниці протягом століть сприяли збереженню тканини, а параметри розкладання целюлози відповідають зразкам тканин початку першого століття. Порівняння з середньовічними полотнами також не виявило збігів.

Попри численні спроби «викриття» та заяви про фальсифікацію зображення, аналізи свідчать про його автентичність. У 2017 році експерти навіть виявили на тканині сліди крові жертви тортур, що підтверджує гіпотезу про її зв’язок з розп’яттям.

Розбіжності з результатами тесту 1988 року пояснюються недосконалістю тодішніх методик та наявністю забруднень на тканині, включаючи сліди пожежі 1532 року.

Нові дані не лише підтверджують можливість того, що Туринська плащаниця справді була саваном Ісуса Христа, а й підкреслюють важливість застосування сучасних наукових методів у дослідженні історичних артефактів.

Читайте також:
Мистецтво
Завдяки штучному інтелекту компанія Prodigy Education дослідила тексти англійськомовних пісень найкращих виконавців за версією Billboard.
06 листопада, 21:46
Життя
Практично весь урожай кави у світі відноситься лише до двох його сортів: арабіки та робусти. Інші ж — доволі рідкісні та вкрай дорогі.
27 жовтня, 18:49
Історія
Раби — основне джерело багатства колоніальних компаній Атлантики. Цей грошовий колообіг увійшов до історії під назвою «трикутна торгівля».
06 жовтня, 18:49
Життя
Пояснення цього явища у науковому сенсі досі не існувало.
21 вересня, 08:38
Світ
Говорячи про пустелі, найчастіше уявляємо Сахару, Атакаму, Ґобі чи Олешківські піски. Однак під це визначення підходить й... Антарктида!
15 вересня, 11:45
Життя
Науковці дослідили, як мозок реагує на різні види любові.
26 серпня, 18:15