Чи стане медицина доступнішою?

06.11.2020, 14:19
Чи стане медицина доступнішою?

До парламенту внесли законопроєкт, який має захистити право громадян на доступну медицину.

Позафракційний депутат Юлія Світлична внесла до Верховної Ради проєкт Закону №4315 «Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні».

Автор пише, що метою проєкту є закріплення на законодавчому рівні права громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Що пропонує народна обраниця?

Даним законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», уточнивши, що з метою охорони здоров'я населення організуються профілактичні медичні огляди неповнолітніх, вагітних жінок, працівників підприємств, установ і організацій зі шкідливими та небезпечними умовами праці, зокрема, ветеранів праці й громадян похилого віку.

Також пропонується доповнити статтю 32 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» положенням щодо гарантування безплатної кваліфікованої медичної допомоги громадянам похилого віку щорічного медичного обстеження і диспансеризації із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Суперечності

Автор вважає, що прийняття зазначеного законопроєкту призведе до законодавчого закріплення право громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Інше питання, що де на це все взяти кошти (автор написала, що реалізація законопроєкту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів).

Згідно з Конституцією в Україні медицина безкоштовна, однак по суті треба витратити значні кошти на лікування.

Також через масові скорочення лікарень, особливо в сільській місцевості, де переважають особи похилого віку, для людей взагалі є проблемним доступ до медицини.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Деяким закладам охорони здоров'я в столиці Латвії бракує лікарів і медсестер, які б могли оперативно боротися з пандемією коронавірусу.
30.11.2020, 12:42
Бути хорошим мисливцем – це не лише любити природу і знати розбиратись у тваринах, а й дотримуватись санітарних вимог.
07.11.2020, 14:10
5-й Президент України переклав відповідальність за кризу у системі охорони здоров'я на теперішню владу.
07.11.2020, 14:00
Медзаклад у Полтаві повідомив про відновлення своєї роботи.
01.11.2020, 15:45
Громадяни Нової Зеландії підтримали урядову ініціативу узаконити припинення життя людини у швидкий та безболісний спосіб.
31.10.2020, 19:52
Керівниця міського Департаменту охорони здоров’я і соціального розвитку прокоментувала ситуацію у 3-ій поліклініці Полтави.
29.10.2020, 15:18