Чи стане медицина доступнішою?

06.11.2020, 14:19
Чи стане медицина доступнішою?

До парламенту внесли законопроєкт, який має захистити право громадян на доступну медицину.

Позафракційний депутат Юлія Світлична внесла до Верховної Ради проєкт Закону №4315 «Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні».

Автор пише, що метою проєкту є закріплення на законодавчому рівні права громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Що пропонує народна обраниця?

Даним законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», уточнивши, що з метою охорони здоров'я населення організуються профілактичні медичні огляди неповнолітніх, вагітних жінок, працівників підприємств, установ і організацій зі шкідливими та небезпечними умовами праці, зокрема, ветеранів праці й громадян похилого віку.

Також пропонується доповнити статтю 32 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» положенням щодо гарантування безплатної кваліфікованої медичної допомоги громадянам похилого віку щорічного медичного обстеження і диспансеризації із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Суперечності

Автор вважає, що прийняття зазначеного законопроєкту призведе до законодавчого закріплення право громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.

Інше питання, що де на це все взяти кошти (автор написала, що реалізація законопроєкту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів).

Згідно з Конституцією в Україні медицина безкоштовна, однак по суті треба витратити значні кошти на лікування.

Також через масові скорочення лікарень, особливо в сільській місцевості, де переважають особи похилого віку, для людей взагалі є проблемним доступ до медицини.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Спорт
Історія про травматизм і страховки, які нічого не покривають, і скільки обходиться лікування з обстеженням, якщо травмувався за кордоном.
17 травня, 17:26
Полтава
Вітчизняна медична галузь істотно постраждала від повномасштабної російської агресії, але загальний розвиток не загальмувався.
23.11.2022, 08:07
Полтава
Також в III кварталі поточного року медики області сприяли фаховому лікуванню інфаркту у 196 полтавців.
17.12.2021, 09:36
Полтава
У Семенівській громаді Кременчуцького району Полтавської області дуже гостро стоїть кадрове забезпечення.
11.08.2021, 08:08
Світ
27 держав планети є головними покупцями медичних препаратів проти коронавірусної інфекції, України серед них немає.
09.04.2021, 11:07
Світ
Деяким закладам охорони здоров'я в столиці Латвії бракує лікарів і медсестер, які б могли оперативно боротися з пандемією коронавірусу.
30.11.2020, 12:42