Чи стане медицина доступнішою?

До парламенту внесли законопроєкт, який має захистити право громадян на доступну медицину.
Позафракційний депутат Юлія Світлична внесла до Верховної Ради проєкт Закону №4315 «Про внесення змін до деяких законів України щодо проведення безплатного щорічного медичного обстеження і диспансеризації громадян похилого віку в Україні».
Автор пише, що метою проєкту є закріплення на законодавчому рівні права громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.
Що пропонує народна обраниця?
Даним законопроєктом пропонується внести зміни до Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров'я», уточнивши, що з метою охорони здоров'я населення організуються профілактичні медичні огляди неповнолітніх, вагітних жінок, працівників підприємств, установ і організацій зі шкідливими та небезпечними умовами праці, зокрема, ветеранів праці й громадян похилого віку.
Також пропонується доповнити статтю 32 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні» положенням щодо гарантування безплатної кваліфікованої медичної допомоги громадянам похилого віку щорічного медичного обстеження і диспансеризації із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.
Суперечності
Автор вважає, що прийняття зазначеного законопроєкту призведе до законодавчого закріплення право громадян похилого віку на щорічне медичне обстеження і диспансеризація із залученням необхідних спеціалістів, у разі необхідності з додатковими лабораторними та інструментальними дослідженнями.
Інше питання, що де на це все взяти кошти (автор написала, що реалізація законопроєкту не потребує додаткових витрат бюджетних коштів).
Згідно з Конституцією в Україні медицина безкоштовна, однак по суті треба витратити значні кошти на лікування.
Також через масові скорочення лікарень, особливо в сільській місцевості, де переважають особи похилого віку, для людей взагалі є проблемним доступ до медицини.