Чи створювався коронавірус як різновид біозброї? Між науковцями тривають дискусії

СВІТ
20.03.2020, 07:41
Коронавірус під електронним мікроскопом
Коронавірус під електронним мікроскопом
Фото: Scripps.edu

Слово в дискусії взяли представники дослідницької організації «Scripps Research».

Аналіз структури коронавірусу Sars-CoV-2 показав, що вірус виник в результаті природної еволюції, а не був штучно виведений у лабораторії.

Про це заявили представники неурядової дослідницької організації Scripps Research.

«Порівнюючи наявні дані про послідовності геному для відомих штамів коронавіруса, ми можемо точно визначити, що Sars-CoV-2 виник в результаті природних процесів», – повідомив співробітник наукової установи Крістіан Андерсен.

Як ідеться у пресрелізі, під час дослідження науковці з кількох світових університетів виявили, що RBD-частина білків Sars-CoV-2 еволюціонувала, аби ефективно впливати на молекулярну особливість клітин людини ACE2.

Зазначається, що нині вчені розглядають дві ймовірні версії природного походження вірусу.

Згідно з першою вірус розвинувся до свого нинішнього патогенного стану шляхом природного переходу від тварини до людини. Саме таким чином у минулому виникали попередні спалахи коронавірусу, коли люди заражалися вірусом після контакту з циветами та верблюдами.

Згідно з другою версією прабатько Sars-CoV-2 потрапив в людський організм, придбавши геномні характеристики шляхом адаптації під час передачі від людини людині. 

3D-моделювання індійських науковців
3D-моделювання індійських науковців
Фото:Biorxiv.org

Нагадаємо, що раніше індійські вчені заявляли, що знайшли у геномі 2019-nCoV елементи, яких немає в коронавірусах інших типів, проте вони наявні у вірусі імунодефіциту людини.

Виявити елементи ВІЛ вченим вдалося за допомогою 3D-моделювання.

Відповідно до висновків науковців, наявність елементів ВІЛ свідчить про штучне походження вірусу.

Раніше колишній офіцер ізраїльської військової розвідки Дані Шохам заявив, що епідемія смертоносного коронавірусу могла виникнути в одній із двох Уханських лабораторій, пов'язаних із секретною програмою біологічної зброї в Китаї.

Читайте також:
Історія
Панівна еліта сусідньої з княжою Руссю держави – Хазарського каганату – належала до тюркських племен, які прийшли з Північного Китаю.
24 січня, 08:23
Життя
Подію транслюватимуть онлайн на каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського з 16 години за Києвом.
03 січня, 13:44
Життя
Коротка підбірка найважливіших наукових здобутків та відкриттів 2022 року
26.12.2022, 18:14
Життя
Розпочато фандрейзингову кампанію, що спрямована на залучення позабюджетних коштів на поновлення грантової підтримки проєктів
26.12.2022, 17:34
Історія
Впродовж 31 року відновленої незалежності політики в Україні маніпулювали гаслом "Чия мова – того й влада", паразитуючи на патріотизмі.
15.11.2022, 09:56
Історія
За своїм історичним корінням і традиціями Ватиканська обсерваторія є одним із найстаріших астрономічних інститутів світу
16.10.2022, 13:35