Україна існує не всупереч, а завдяки викликам долі

ПОЛІТИКА
02.09.2023, 18:45
Україна існує не всупереч, а завдяки викликам долі
Фото: Facebook

Головною слабкістю українського руху у XX столітті було те, що його діячі перебували в ізоляції та на маргінесі, хоч і були Прометеями.

Про це під час нещодавньої публічної лекції в Івано-Франківську заявив доктор історичних наук, професор Ярослав Грицак, передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

За словами авторитетного дослідника, у питаннях виникнення нових держав та їх укріплення вирішальну роль має не тільки те, що робиться в середині, а те, як і що робиться навколо них.

«Скажімо, чи є згода великих гравців на існування цієї держави й на перемогу цієї держави? Ось, чому головною слабкістю українського руху в XX столітті було те, що український рух був завжди в ізоляції. Він не мав підтримки великих гравців. Українці завжди були у стані геополітичної ізоляції.

І це наперед визначало, чому український рух зазнавав поразки, чому українська держава була неможлива. Тільки в 1991 році, під час розвалу СССР, і то не одразу, з'явився консенсус на існування Української держави. А тепер, що дуже важливо, Україна має першу геополітичну підтримку, при чому найбільших гравців», – наголосив Ярослав Грицак.

Вітчизняний науковець додає, це дає дуже важливу основу вважати, що в України є всі шанси на виграш, бо наша нація має міцну і доволі широку геополітичну підтримку.

«Той, хто має геополітичну підтримку, не програє. На мою думку, 2024 рік є вирішальним, бо дуже багато вирішальних виборів. І на Росії вибори також будуть, і ми ж знаємо, хто ті вибори виграє. Тут нема про що дискутувати.

Але є вибори в Америці, вибори в Тайвані, які мають дуже сильний вплив на війну в Україні. Тому в наших інтересах, щоб ця війна скінчилася якомога швидше. Тому що вікно можливостей не таке велике. Ця війна тривала, але вона не може бути занадто тривалою. Зараз геополітична ситуація для України є сприятливою.

Проте ми не можемо думати, що вона буде такою дуже довго, тому що політика є дуже нестійкою. Єдине, що маємо пам'ятати, що ця війна надовго, і маємо тримати стійкість духу. Бо найгірше, що може бути, коли впадемо в депресію і песимізм.

Готуймося до того, що війна надовго, але молімося за швидкий кінець. Робімо все. Нехай цей кінець буде нам великим чудом, подарованим зверху. Тим більше, що Україна весь час ці чудеса демонструє. За багатьма ознаками Україна не мала б існувати, але існує. Україна не мала б воювати, але воює. Це чудесна країна», – зазначив Ярослав Грицак.

Насамкінець історик пояснив, що сучасна російсько-українська війна найбільше схожа на Першу світову, а не Другу, яка була війною великих битв, великих маневрів і великих проривів, чого не спостерігається на жодному з відтинків понад 1000-кіломтерового фронту від Кінбурна до Уразового.

Своєю чергою, медіаагенція "Останній Бастіон" закликає читачів пам'ятати, що на 10-му році війни проти Росії незалежна Україна розпочала підготовку до створення Балто-Чорноморського оборонного Союзу.

Читайте також:
Світ
До переліку справжніх самостійників карателі Луб'янки додали нікому невідомих маргіналів. Усі вони тепер — «украй небезпечні терористи».
13 січня, 14:52
Політика
До українських захисників напередодні Нового року звернувся третій президент України Віктор Ющенко.
01 січня, 10:33
Історія
Як народ Ічкерії розгромив танкові частини російських окупантів.
26.11.2024, 18:05
Опінії
Щоб історія з жертвами не повторилася, треба в місце зростання того «Орєшніка» запустити «Томагавк», або хоча б «Грім»
23.11.2024, 07:38