Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України

ПОЛТАВА
28.10.2023, 12:54
Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України
Фото: Останній Бастіон

Голова Котелевської ОТГ із підлеглими сплагіатили унікальні вироби з тіста. Авторку самобутнього бренду Полтавщини натомість облили брудом.

Як влучно говорив ще давньоримський філософ, поет і державний діяч Сенека — «Все, що не забороняє закон, повинна забороняти совість». На жаль, вітчизняним чиновникам і депутатам поняття совісті не знайоме.

Йдеться про привласнення інтелектуальної та матеріальної праці співробітниці Історико-культурного заповідника «Більськ» Оксани Дорошенко, чий чоловік нині боронить Україну на Бахмутьскому напрямку. Котелевський коржик майстрині ще з 2018 року презентований на різних міжнародних заходах та як унікальний бренд неабияк сприяв покращенню туризму на Полтавщині.

Проте минає 5 років і керівництво Котелевської ОТГ робить копії творінь пані Оксани, везучи на виставку до Німеччини вже як зовсім новий та власний доробок. Автора ж ідеї чиновники звинуватили у... заздрощах!

Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України_1
Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України_3
Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України_5

«Ситуація з коржиком стала чудовим лакмусом. Для мене дуже цінним і важливим моментом стала підтримка такої кількості людей. І найцінніше в цьому те, що я нікого ні про що не просила. Люди приходили самі, вийшов такий собі коржиковий флешмоб», — коментує ситуацію сама Оксана Дорошенко.

Котелевські коржики не просто новоділ, це цілком свідоме творіння з давнім корінням, притаманним безпосередньо Котелевщині. Пані Оксана самостійно відроджує цю традицію вже багато років, а кожен коржик — не просто витвір мистецтва, має власну та неповторну історію.

За майстриню вже заступилася депутатка Полтавської облради Яніна Барибіна. Вона заявила, що популяризація культурної спадщини — це повага до тих, хто її зберігає і примножує.

«У мене сьогодні видався день спадщини із солодко-солоним присмаком. Солодко: із захопленням розповідала про гордість Полтавщини, нашу Оксану Дорошенко та про те, як вона відроджує панянку — то є Різдвяна традиція Котелевщини. Зараз ідеться про форму і рецепт приготування. Унікальні розписи — то втілення  світу який бачить Оксана. Це її унікальний дар, вийти поночі на подвір'я і побачити як місяць зачепився за димар... Так народжуються нові її рукотвори.

Солоно: це коли Котелевська громада займається плагіатом і відправляє убогі копії на ярмарок до Німеччини та сипле каміння на Оксану. У нас точно є проблеми й вони не лише з авторським правом, але й з елементарною відсутністю поваги до чужої праці.

Гадаю, варто було звернутись до Оксани та, як мінімум запитати у неї, чи цікавить участь в ярмарці... Але, то вже зовсім інша історія. Тут про крадіжку авторського права з-під носа й образи в коментарях замість вибачень. Засвідчую свою повагу до праці Оксани Дорошенко», — пояснила Яніна Барибіна.

Оригінальні роботи Оксани Дорошенко
Оригінальні роботи Оксани Дорошенко
Чиновники з Котельви привласнили ідеї дружини захисника України_9

Можливо, для чиновників із Котелевської ОТГ крадіжка чужих ідей стала легкою справою задля власної популярності десь закордоном, особливо, коли українська культурна спадщина потребує поширення. Але цілком очевидно, вони навіть не спробували домовитися з автором про позичення творів, а нахабно зробили плагіат і вилили відра бруду на Оксану Дорошенко.

«Голова громади заявила, що мені «просто завидно», що ті коржики, які внаглу скопійовані з моїх, презентовані закордоном. Так от, я ніколи не любила хизуватися показово, але зараз це захист моєї честі. Я не полінувалася і полізла у свої архіви. Я зберігаю всю інформацію, бо за ці роки до мене приїздило чимало медійних компаній, і я брала участь у багатьох проєктах.

Отже, мої коржики були у посольствах різних країн, у військового керівництва ВПС США, презентували Україну на різних заходах закордоном. До мене приїздила одна з найстаріших медійних світових компаній Reuters, у 2021 році я представляла Полтавщину у Всеукраїнському проєкті «Моя Незалежність»... Окремо я дякую кожній людині, яка мене підтримує і не побоялася відкрито поставити лайк чи коментар у нашій тоталітарній громаді. Ви справжні додала майстриня», — підсумувала скандал майстриня.

Насамкінець слід наголосити, що чиновники з депутатами різного рівня в Україні ніколи не відзначалися відповідальністю і гідністю. Власне, саме гідність і є тим невидимим вододілом, який розмежовує людей двох типів: свідомого громадянина від політиканів-пристосуванців.

Окремо згадаймо і про теперішню голову Котелевської ОТГ Тетяну Корост. Вона раніше була багаторічною функціонеркою «Партії регіонів», а нині відстоює інтереси олігархічного проєкту «Довіра»; тобто, поставлена мародерами Біленьким-Кулінічем паразитувати на Котелевській громаді.

За часів президентства узурпатора Віктора Януковича ексрегіоналка Корост (якій у 2004 році Леонід Кучма безпідставно надав звання Героя України — прим. ред.) активно працювала на виснаження родючих ґрунтів Полтавщини. Її завданням партія визначила інтенсифікацію сільського господарства з метою подальшого продажу і перепродажу врожаїв із Котелевщини на росію.

Як бачимо, часи минають, а люди не змінюються, лишаючись вірним своїй гнилій натурі. Раніше чиновники та депутати, подібні до Тетяни Корост, крали продукти чужої праці під омофором «Партії регіонів», нині ж — перебуваючи під заступництвом «Довіри».

Тетяна Корост (у центрі) разом із Миколою Азаровим (Полтава, 23 вересня 2012)
Тетяна Корост (у центрі) разом із Миколою Азаровим (Полтава, 23 вересня 2012)
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Кримінал
Верховний суд Канади не дозволить конфіскувати іранські активи для компенсації жертвам авіатрощі. Такі от подвійні стандарти Заходу.
18 червня, 08:29
Політика
Вітчизняні можновладці не вчаться на помилках минулого, повторюючи їх. Нині Україна на межі загибелі через дії блазнів в урядових кабінетах.
26 травня, 11:15
Світ
Мусульманська громада традиційно вважається доволі закритим середовищем. Однак у закладах освіти Німеччини стан справ зовсім інший.
24 квітня, 12:37
Полтава
Некомпетентність депутатів і чиновників просто зашкалює. Громадськість обурена блюзнірським ставленням до загиблих на фронті Героїв.
23 квітня, 19:04
Політика
В Україні мають працювати такі соціальні ліфти, які першочергово задовольнятимуть права і потреби українців. Тих, хто володіє солов'їною.
21 квітня, 20:58
Політика
Поки чоловік членкині Зе-команди ухиляються від служби, вона радить іншим чоловікам та їхнім жінкам закрити роти щодо демобілізації...
14 квітня, 13:54