Читайте українофоба Булгакова — знатимете менталітет ворога

КНИГИ
08 квітня, 20:28
Читайте українофоба Булгакова — знатимете менталітет ворога
Фото: Facebook

Західні ж поціновувачі російської літератури, відвідавши Київ, могли б дізнатися про такого Булгакова, про якого не розкажуть у Москві...

Хвиля булгакознавства котиться соціальними мережами, вчергове. Дякувати УІНП за інформаційний привід. Скажемо, «для протоколу», стисло:

  1. Чи був Булгаков українофобом? — Так, безумовно. Хоча Київ по-своєму любив, але виключно російський Київ. Натомість український щиро ненавидів.
  2. Чи є це підставою закрити музей на Андріївському і знести там пам'ятник Булгакову? — Ні, не є. Бо це таки наша історія, в якій можна знайти чимало повчального і для нашого сьогодення — такого, що варто знати й киянам, і «гостям столиці», у тому числі з-за меж України. Інша річ, що у цьому музеї має знайтися місце для розповіді й про Василя Листовничого, і про українофобство Булгакова.
  3. Чи корисно українцям читати Булгакова? — Так, корисно. Бо він, бувши українофобом, водночас дуже дошкульно описував багато рис радянської культури, яких ми й сьогодні ще позбавилися далеко не повністю.
Тому низка описів і персонажів Булгакова — це, хай як сумно казати, про наше з вами українське сьогодення. А відповідна читанка — вельми корисне щеплення від совка, який і досі з нами.

Наприклад, наші «творчі спілки», успадковані від совєцької доби — це той самий багатоликий «МАССОЛИТ», який ще й зараз отримує, бозна за що, фінансування від української держави. Тому була особлива іронія у тому, що українська «спілка письменників» в якийсь момент раптом зажадала... закриття того ж таки музею на Андріївському.

Автор : Олексій Панич
Читайте також:
Політика
Нині мало хто зберігає холодну голову і тверезе мислення у вирі подій. Однак слід розуміти, що без цього важко лишатися людиною.
14 квітня, 09:18
Політика
Кожен кремлівський керманич підлаштовував під себе не тільки теперішнє, але й минуле. І путін тут не першовідкривач, а закривач.
12 квітня, 07:12
Полтава
Депутати з чиновниками погодили план щодо усунення назв, які мають російське або совєцьке походження. Виявляється, не все ще декомунізовано.
26 березня, 20:23
Світ
Перш за все парламенту балтійської республіки пропонується дерусифікувати сайти урядових відомств. Вони мають попит і серед українців.
20 лютого, 08:25
Політика
Цієї весни, 4-6 квітня, в одному з естонських міст відбудеться Конґрес Вільних Націй. Він покликаний сприяти розвалу недоімперії РФ.
02 лютого, 13:40
Опінії
Естонія, Латвія та Литва спромоглися викристалізувати свої нації ще 100 років тому. Ми ж і по нині борсаємося у націєтворенні на тлі війни.
28 січня, 10:23