Чого боїться Зеленський ?

ПОЛІТИКА
29.03.2023, 16:32
Чого боїться Зеленський ?

Влада заборонила журналістам працювати в "червоній зоні", у "помаранчеву" допускають лише медійників "Єдиного ЗелеМарафону".

Останні публічні та непублічні процеси навколо дозволів роботи для воєнних репортерів наштовхують на дуже неприємні висновки.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook повідомила головний редактор видання "Українська правда" Севгіль Мусаєва.

Мусаєва наголошує, що журналістам фактично заборонили працювати в "червоній зоні", де, серед іншого, перебувають цивільні.

Наразі "червона зона" сьогодні охоплює майже всю фронтову зону, а також деякі деокуповані села, зокрема Бахмут та прилеглі села, Авдіївка, Мар’їнка, Красногорівка тощо.

Також дуже складно медійникам працювати у "помаранчевій зоні", "бо робити це можна тільки в супроводі прес-офіцера".

"У "помаранчевій зоні" сьогодні Херсон та прилеглі населенні пункти, Миколаїв і околиці. Тобто прес-офіцери мають супроводжувати на цих напрямках усіх без виключення журналістів та знімальні групи. Це неможливо навіть фізично, бо кількість прес-офіцерів та журналістів, які захочуть працювати на цих напрямках - неспівставна", - підкреслює Мусаєва.

Один з прес-офіцерів повідомив УП, що їм дозволили працювати на деяких напрямках фронту, але з обмеженим списком медійників.

Йдеться про медійників "Єдиного марафону", до якого, нагадаємо, входять лише Суспільне, 1+1, ICTV, Інтер, Рада ти "Ми - Україна".

"Це нездорова ситуація, яка потребує негайного вирішення. Ми всі чекаємо на відкритий та чесний діалог з відповідальними за роботу з медіа людьми у Генштабі, ОП. Не можна цензурувати нашу війну", - підкреслює Мусаєва.

Чого боїться Зеленський ?_1

Журналісти, які висвітлюють події російсько-української війни, виступили проти цензури й вимагають від влади скасувати списки медіа, які можуть працювати в "червоних" зонах.

Відповідне відеозвернення опубліковано на Facebook-сторінці воєнного кореспондента, журналіста видання "Радіо Свобода" Мар’яна Кушніра.

Мар'ян Кушнір стверджує, що журналістів, які висвітлюють російсько-українську війну, "поділили на "своїх" і "не своїх", а війну "вкотре намагаються монополізувати".

"Днями влада оприлюднила рішення про створення у зоні бойових дій "світлофора" - розмежування населених пунктів за кольором, і з "червоною зоною" – місцями від Вугледара до Авдіївки, Сіверська і Бахмута, де заборонена робота медіа. Буквально за кілька днів після цього ми дізналися, що існує список ЗМІ, яким влада все ж дозволяє висвітлювати події навіть у "червоній зоні". Прізвища та імена "своїх" медійників "спустили" на місцях", – написав журналіст.

Відтак воєнні кореспонденти висловили протест проти такого поділу.

"Сьогодні не може бути ані закритих зон (за виключенням оперативно визначених у зв'язку з обстановкою), ані списків зі "своїми", – наголошують журналісти.

Інформацію підтвердила також журналістка Анастасія Горпінченко, яка виклала скрін листування з неназваним пресофіцером однієї з бригад, який написав у повідомленні, що "ситуація змінилася" й тепер пресофіцери можуть працювати лише з телевізійниками з "Єдиних"

"Замість того, щоб протистояти росіянам, ми також змушені протистояти системі української влади, яка вирішила цензурувати війну. Заборона працювати в "червоній" зоні, де досі залишаються цивільні жителі. Додаткові дозволи для потрапляння в окремі місця. Створення списків журналістів, яких пускатимуть навіть у "червону" зону. І найперше – відсутність діалогу, пояснень і будь-якої аргументації", – наголошують журналісти.


"Останній Бастіон" нагадує читачам, що у  Держдепі США заявили, що влада обмежує свободу слова в Україні.

Державний департамент США опублікував доповідь за 2022 рік, в якій оцінив пресу України як «частково вільну».

Повний матеріал доповіді, щодо практики дотримання прав людини за 2022 рік, опублікували на сайті Державного департаменту США.

Незалежні ЗМІ та сайти новин в Інтернеті були активними та висловлювали широкий спектр поглядів, але уряд вжив певних заходів для обмеження ЗМІ та свободи вираження поглядів, нібито для протидії російській дезінформації та розв'язання інших проблем безпеки під час війни.

У березні РНБО в умовах воєнного стану видала розпорядження про уніфікацію інформаційного потоку країни, зобов'язавши всі національні телеканали видавати єдиний 24-годинний випуск програм.

Канали, які вважаються афілійованими з опозиційними партіями, зокрема «5 канал», «Прямий» та «Еспресо», офіційно не були запрошені до участі в єдиному мовленні, хоча час від часу ці три канали добровільно транслювали 24-годинну програму інших каналів.

Також, як пишуть у Держдепі, посадовці відмовили каналам у доступі до урядових процедур після того, як вони висвітлювали «делікатні питання».

Також Надходили повідомлення про продовження фінансового та політичного тиску на НСТУ з метою узгодження та підтримки урядової політики. Місцеві відділення «Суспільного» стверджували, що високопоставлені представники Офісу президента та інших державних органів лобіювали наглядову раду мовника, аби підтримати обраних кандидатів на ключові керівні посади.

Зауважимо, що голова держави Андрій Єрмак та "Слуги неукраїнського народу" мають намір обмежити право на доступ до судових рішень.

У Верховній раді України зареєстровані проєкти законів №7033-д, що передбачає обмеження доступу до судового реєстру, та №8359, що дозволяє не проводити запис судових засідань.

Також в Україні було впроваджено систему фільтрації фішингових доменів, що призвело до того, що можна довільно блокувати будь-які сайти в Україні.

Голова держави Андрій Єрмак хоче, щоб єдиними джерелами інформації для українців стали "ЗелеМарафон" та російськомовний телеканал "FREEДОМ", що щедро фінансуються з бюджету.

Читайте також:
Політика
Відмова у наданні консульських послуг громадянам України — аналог гранати, яку кидали у совєцькому флоті вслід тим, хто стрибнув із корабля.
13:43
Світ
На вулицях Будапешта знову з'явилися патрулі комуністичних поліцаїв. Їх цілеспрямовано завезли із КНР для нагляду за китайцями.
14 квітня, 12:45
Опінії
Команда Єрмака зайшла на телеканал «Ми – Україна».
09 квітня, 09:07
Опінії
Одна із найбільших проблем китайської економіки останніх років — борги. Комуністичний режим довів країну до ручки...
26 березня, 13:36
Опінії
Усі, хто проголосували за Zе в 2019-му, несуть пряму відповідальність за все, що ця влада зараз коїть і що планує ще накоїти.
20 березня, 15:10
Політика
Як показує історія, ми повинні зупиняти диктаторів і автократів, інакше вони будуть красти ще більше.
18 березня, 09:56