Чому досі не покарані вбивці добровольця ДУК ПС Олега Мужчиля?

ІСТОРІЯ
29.11.2021, 11:38
Чому досі не покарані вбивці добровольця ДУК ПС Олега Мужчиля?

Незламному борцю за волю України на псевдо "Лісник" нині мало б виповнитися 56 років. Але його підступно вбили співробітники СБУ.

Олег Мужчиль (29 листопада 1965 – 9 грудня 2015) – відомий у націоналістичному русі з початку 1990-х років. Побратими зчаста називали його «Прометеєм, який вказує шлях до перемоги Української Ідеї».

Він народився у Донецьку за часів совєцької окупації, що спонукало майбутнього патріота України до духовно-ідеологічних пошуків. Під час так званої "Перебудови" та пізніше Олег Мужчиль пристає до буддизму, засновуючи релігійно-філософське товариство "Ваджра" беручи собі ім'я Дорже Жамбо Чойдже-лама.

Згодом також опановує практику східних бойових мистецтв Сьоріндзі-кемпо та Кобудо; долучається до лав новітнього українського націоналістичного руху – з 1995 року член ВО "Тризуб" імені Степана Бандери. Завдяки цьому опиняється на передовій першої та другої російсько-чеченських війн на боці законного уряду вільної Ічкерії; перебував у кремлівському полоні на початку 2000-х років.

Після звільнення і повернення на рідну Донеччину активно займається релігійними практиками та відточенням власного націоналістичного світогляду. З вибухом Революції гідності організовує протести на Сході України проти режиму Віктора Януковича, а затим уже на Майдані у Києві приєднується до щойноствореного "Правого сектору".

Московська агресія з подальшою окупацією Криму і деяких районів Донецької та Луганської областей покликали друга "Лісника" на фронт. Під час теперішньої російсько-української війни він був розвідником-диверсантом (деякий час керував 1-м розвідувальним відділом ДУК ПС – прим. ред.), ставши зразком самовідданої боротьби нашого народу проти загарбників зі Сходу.

Та життя вкоротили йому не зовнішні вороги, але внутрішні. У своїх дописах на власних сторінках у соціальних мережах Олег Мужчиль досить жорстко критикував владу Петра Порошенка, за що і поплатився.

На початку грудня 2015 року у нерівній сутичці з силовиками СБУ, які виконували злочинний наказ вихідців з оточення тодішнього президента, друга "Лісника" було підступно вбито. Як з'ясувалося згодом, вітчизняні спецслужби інкримінували йому "співпрацю з окупантом" і "участь у терористично-диверсійній діяльності".

Однак попри ці ганебні звинувачення Олег Мужчиль був вірним і відданим сином України, як і його побратим Олександр Музичко на псевдо "Сашко Білий". Їх обох навмисно вбили, щоби не дати полум'ю національної ідеї розгорітися на повну у серцях кожного українця.

Сьогодні, у день народження друга "Лісника", хай здригаються в страху його вбивці та зрадники, кара яких обов'язково настигне. І відтак перефразовуючи відомий вислів іспанських фалангістів, наголосимо, що попри все Олег Мужчиль – «Присутній!».

Читайте також:
Жителі Гребінки відвідали могилу 38-річного В'ячеслава Лисенка, полеглого у битві за Донецький аеропорт 17 січня 2015 року.
18 січня, 09:06
6 років тому під час бою неподалік окупованої росіянами Горлівки загинув український захисник із Глобиного Віктор Аврамчук.
11 січня, 13:21
18 грудня 2016 року у бою на Світлодарській дузі у Донецькій області смертю хоробрих полягли четверо добровольців-правосекторівців.
18.12.2021, 14:23
Посвята побратимові, який віддав життя за Українську Соборну Самостійну Державу – народний Гетьманат. Сьогодні йому б виповнилося 26.
16.12.2021, 09:18
Сьогодні згадуємо полеглого у бою за Дебальцеве захисника України з Луцька Дениса Чабанчука, який відав своє життя за нас із вами.
11.12.2021, 18:32
Цими днями минає 6 років з того дня, як від рук СБУ загинув розвідник з "Правого сектору" Олег Мужчиль.
10.12.2021, 21:19