Ціна шаленої реклами

СВІТ
25.10.2021, 12:04
Ціна шаленої реклами
Фото: Google

Фармацевтична корпорація "Moderna" за останні пів року заробила $4,4 мільярда, а її керівництво опинилося з-поміж найбагатших американців.

Про це свідчать відомості, оприлюднені авторитетним виданням "Forbes", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

Так, голова ради директорів Нубара Афеяна, член ради директорів Роберт Ленґер і найбільший інвестор компанії Тимоті Спрінґер сукупно збагатилися на $11 мільярдів.

Основною причиною зростання статків вказаних осіб є шалений попит у світі на антикоронавірусну вакцину від "Moderna" (зокрема, у заможній Скандинавії – прим. ред.), розробленої й однієї з перших сертифікованих ВООЗ.

Прикметно, що інші розробники популярних і дозволених для щеплення медичних препаратів проти COVID-19, як-от корпорації "AstraZeneca" та "Johnson & Johnson", обіцяли не гнатися за прибутком, а отримані кошти спрямувати на соціально значущі потреби своїх країн.

Тим часом міжнародна благодійна організація "Oxfam", посилаючися на звіти "People's Vaccine Alliance", повідомляє, що всього з моменту винайдення та використання вакцин мільярдерами стали 9 осіб:

  • чинний генеральний директор американської компанії "Moderna" Стефан Бансель ($4,3 мільярда);
  • співзасновник і керівник німецької фірми "BioNTech" Уґур Шахін ($4 мільярди);
  • імунолог та інвестор корпорації "Moderna" Тимоті Спрінґер ($2,2 мільярда);
  • голова ради директорів компанії "Moderna" Нубара Афеяна ($1,9 мільярда);
  • голова фірми "ROVI", виробника упакування для вакцини "Moderna" Хуан Лопес-Бельмонте ($1,8 мільярда);
  • науковець та інвестор корпорації "Moderna" Роберт Ленґер ($1,6 мільярда);
  • співзасновник і головний науковий співробітник китайської фармацевтичної компанії "CanSino Biologics" Чжу Тао ($1,3 мільярда);
  • співзасновник і старший віцепрезидент корпорації "CanSino Biologics" Цю Дун-су ($1,2 мільярда);
  • співзасновник компанії "CanSino Biologics" Мао Хуай-хуа ($1 мільярд).

На загал, як можна побачити з оприлюднених цифр, фінансовий стан новоспечених мільярдерів становить 19,3 мільярда доларів; цієї суми вистачило б для того, аби щепити 780 мільйонів осіб бідних країн (переважно в Азії та Африці).

Але за свідченнями співробітників ВООЗ, жителі так званого "третього світу" на сьогодні отримали тільки 0,2% від загальносвітового обсягу вироблених вакцин.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не встиг світ оговтатися від пандемії COVID-19, як медики закликають готуватися до твіндемії.

Читайте також:
Економіка
Понад 95 тис. працівників технологічної сфери у світі втратили робочі місця з початку 2023 року
вчора, 10:05
Економіка
Енергетична залежність Будапешта від Москви впливає на санкційну політику Брюсселя, угорці мусять відмовитися від російських вуглеводнів.
03 лютого, 19:44
Економіка
Торік у грудні експорт російських товарів знизився на 25%, водночас імпорт зменшився на 9%, найбільше постраждала алкогольна галузь.
25 січня, 21:34
Світ
Після того, як ресторан відчинив свої двері, його 5 разів визнавали найкращим у світі у 2010, 2011, 2012, 2014 та 2021 роках.
12 січня, 13:55
Економіка
Стагнація і рецесія на тлі фронтових невдач в Україні стають безповоротною буденністю держави-агресорки, на порозі – стрибок інфляції.
22.12.2022, 06:09
Економіка
Або хіба ревуть можновладці спільно з олігархами, як державний бюджет повен по самі вінці?.. Тверезо про наболіле!
30.11.2022, 21:45