Ціна шаленої реклами
Фармацевтична корпорація "Moderna" за останні пів року заробила $4,4 мільярда, а її керівництво опинилося з-поміж найбагатших американців.
Про це свідчать відомості, оприлюднені авторитетним виданням "Forbes", передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".
Так, голова ради директорів Нубара Афеяна, член ради директорів Роберт Ленґер і найбільший інвестор компанії Тимоті Спрінґер сукупно збагатилися на $11 мільярдів.
Основною причиною зростання статків вказаних осіб є шалений попит у світі на антикоронавірусну вакцину від "Moderna" (зокрема, у заможній Скандинавії – прим. ред.), розробленої й однієї з перших сертифікованих ВООЗ.
Прикметно, що інші розробники популярних і дозволених для щеплення медичних препаратів проти COVID-19, як-от корпорації "AstraZeneca" та "Johnson & Johnson", обіцяли не гнатися за прибутком, а отримані кошти спрямувати на соціально значущі потреби своїх країн.
Тим часом міжнародна благодійна організація "Oxfam", посилаючися на звіти "People's Vaccine Alliance", повідомляє, що всього з моменту винайдення та використання вакцин мільярдерами стали 9 осіб:
- чинний генеральний директор американської компанії "Moderna" Стефан Бансель ($4,3 мільярда);
- співзасновник і керівник німецької фірми "BioNTech" Уґур Шахін ($4 мільярди);
- імунолог та інвестор корпорації "Moderna" Тимоті Спрінґер ($2,2 мільярда);
- голова ради директорів компанії "Moderna" Нубара Афеяна ($1,9 мільярда);
- голова фірми "ROVI", виробника упакування для вакцини "Moderna" Хуан Лопес-Бельмонте ($1,8 мільярда);
- науковець та інвестор корпорації "Moderna" Роберт Ленґер ($1,6 мільярда);
- співзасновник і головний науковий співробітник китайської фармацевтичної компанії "CanSino Biologics" Чжу Тао ($1,3 мільярда);
- співзасновник і старший віцепрезидент корпорації "CanSino Biologics" Цю Дун-су ($1,2 мільярда);
- співзасновник компанії "CanSino Biologics" Мао Хуай-хуа ($1 мільярд).
На загал, як можна побачити з оприлюднених цифр, фінансовий стан новоспечених мільярдерів становить 19,3 мільярда доларів; цієї суми вистачило б для того, аби щепити 780 мільйонів осіб бідних країн (переважно в Азії та Африці).
Але за свідченнями співробітників ВООЗ, жителі так званого "третього світу" на сьогодні отримали тільки 0,2% від загальносвітового обсягу вироблених вакцин.
Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що не встиг світ оговтатися від пандемії COVID-19, як медики закликають готуватися до твіндемії.