Цього року хасидам не дозволять прибути в Умань – МЗС

14 липня, 14:35
Цього року хасидам не дозволять прибути в Умань – МЗС
Фото: vikka.ua

Таке рішення прийнято через коронавірус.

У Міністерстві закордонних справ вирішили, що прибуття десятків тисяч хасидів в Умань для святкування єврейського свята Рош ха-Шана в традиційному форматі в поточному році є неможливим. Причина тому – коронавірус.

Про це йдеться в документі, який мер Умані Олександр Цебрій оприлюднив на своїй сторінці у Фейсбук.

Як вказано в документі, таке рішення прийнято зважаючи на поточну епідемічну ситуацію в Ізраїлі, який знаходиться в «червоній зоні» за показниками захворюваності коронавірусом, а також заборони на проведення масових заходів в Україні.

В документі також йдеться про наявні спроби «заполітизувати» питання цьогорічного приїзду хасидів до Умані – зокрема, карантинні обмеження подаються деякими єврейськими організаціями як приклад «антисемітизму».

Тому, мерією висловлюється прохання виробити узгоджену державну позицію та прийняти відповідні рішення щодо організації цьогорічного відзначення Рош-Га-Шана єврейською громадою (участь у святкуванні обмеженого кола представників місцевої хасидської громади, організація онлайн-трансляції заходів тощо).

Відзначимо, що хасиди залишають після себе в Умані гори сміття і ходять зі зброєю. Своїм обуренням містяни неодноразово ділилися у соціальних мережах.

Читайте також:
Зростання рівня захворюваності на коронавірус не сумісне з роботою дискотек, нічних клубів і закладів громадського харчування у Кременчуці.
12 вересня, 14:51
На акцію протесту зібралися близько 150 осіб.
09 вересня, 14:51
Разом з тим до послаблення карантину не готові Київ та ще 16 областей.
03 вересня, 16:02
В області заборонені концерти, дискотеки й робота нічних клубів.
31 серпня, 18:38
Обмеження і зонування територій за кольорами буде діяти як мінімум до 1 листопада
26 серпня, 16:30
Недалекоглядна політика команди Зеленського щодо поборення COVID-19 погіршує епідеміологічну ситуацію в країні.
23 серпня, 15:34