Давньоримські терми відкопали в Іспанії

СВІТ
25 липня, 19:31
Давньоримські терми відкопали в Іспанії

Громадський заклад для миття та водних процедур римських, створений римлянами, у чудовому стані знаходився під землею у місті Меріда.

Приголомшливі відомості з Іспанії оприлюднило міжнародне авторитетне спеціалізоване видання "National Geographic", передає інформаційна агенція "Останній Бастіон".

Згідно з попередніми висновками археологів, приблизний вік терм становить 2000 років; тобто, це той час, коли Піренейський півострів уже перебував під владою Риму.

Своє відкриття науковці зробили у так званому будинку-амфітеатрі, який отримав назву через близьку прихильність до античної споруди, терми прикрашають мозаїки, фрески, ліпнина та мармурове оздоблення.

В античну добу на території сучасної Меріди знаходилася римська колонія Авґуста Емеріта, заснована у 25 році до Різдва Христового імператором Октавіаном Авґустом, а згодом місто стало столицею провінції Лузітанія.

Між іншим, як раніше вже повідомляла інформаційна агенція "Останній Бастіон", у Палестині науковці зуміли знайшти давню мозаїку із відверто біблійними сюжетами.

Давньоримські терми відкопали в Іспанії_1
Читайте також:
Історія
Славнозвісний «шлях із варягів у греки» збагатив чимало середньовічних держав. Найбільший зиск тоді мали Хазарія, Русь, Візантія і араби.
вчора, 08:48
Історія
Поселенню, що знаходиться у центральній частині Анатолійського півострова, понад 2000 років. Зараз його досліджують турецькі археологи.
07 листопада, 20:10
Історія
Археологи вважають, що вони на крок ближчі до підтвердження місця перебування Ноєвого ковчега.
29 жовтня, 10:28
Історія
Вона присвячена археологам, які, попри утиски й репресії, здійснили важливі наукові відкриття.
25 жовтня, 17:31
Світ
У французькому селищі Лавó науковці виявили артефакти VI-V століть до Різдва Христового. Подібні знахідки нині — велика рідкість.
26 вересня, 18:03
Історія
Міжнародна команда науковців дослідила нещодавно виявлений комплекс поховань у долині Туран-Уюк і віднесений до скіфської доби.
11 вересня, 18:35