ДБР має з’ясувати як Шабунін ухилявся від військової служби

КРИМІНАЛ
16.12.2023, 07:25
ДБР має з’ясувати як Шабунін ухилявся від військової служби

Віталія Шабунін був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив.

Слідчий суддя Шевченківського районного суду міста Києва зобов’язав ДБР зареєструвати заяву про вчинення кримінального правопорушення за ознаками підроблення документів та ухилення від військової служби Віталієм Шабуніним.

Відповідна ухвала від 7.11.2023 прийнята за скаргою голови ГО «Громадська рада доброчесності» Ростислава Кравця.

У зверненні до ДБР Кравець просить перевірити факти про те, що голова правління «Центр протидії корупції» Віталія Шабунін наказом від 25.02.2022 був зарахований до особового складу військової частини, але військову службу не проходив.

Окрім того, у відповіді на запит ГО «Правова держава» командир цієї в/ч повідомив, що «на підставі листів від Національного агентства з питань запобігання корупції від 5.09.2022 та 24.10.2022, а також звернень голови НАЗК Артема Ситника від 1.01.2023 та голови НАЗК Олександра Новікова від 27.01.2023 В.Шабунін перебував у відрядження до НАЗК.

Як зазначає у заяві про злочин Р.Кравець, «відрядження військовослужбовця, який був неодноразовим учасником різноманітних конфліктів та скандальних ситуацій… у період ведення гострих та тяжких бойових дій на лінії фронту викликало неабиякий резонанс серед спільноти».

Крім того, з відповіді НАЗК від 12.09.2023 на запит ГО «Правова держава», на думку Ростислава Кравця, вбачається, що «ймовірно, діючи умисно, з метою ухилення від фактичного проходження служби, а також з метою формування хибної думки у суспільстві про свій героїчний образ Захисника України Віталій Шабунін здійснив підроблення документів, на підставі яких перебував у відрядженні, а не фактично здійснював заходи щодо захисту України».

За оцінкою заявника, це свідчить про вчинення Шабуніним кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358 («Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів») та ч. 4 ст. 409 («Ухилення від військової служби шляхом самокалічення або іншим способом»)  КК.

Як зазначено в ухвалі слідчого судді, якою ДБР зобов’язано внести до ЄРДР відомості за заявою Ростислава Кравця та розпочати досудове розслідування, «в суді підтверджено, що зі змісту доданої до скарги заяви про злочин убачається, що вона містить достатньо відомостей, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення».

Читайте також:
Опінії
Як Шабунін, Шерембей, Бігус і Стерненко мобілізувалися до 112 окремої бригади ТрО.
10 червня, 11:38
Політика
Ці самозвані «ліберали» завжди там, де пайка і корито. Вистачить глянути, хто обсів нині всі бюджетні та інші «культурні» фонди в Україні.
06 березня, 20:22
Опінії
Треба, щоби глава держави Андрій Борисович Єрмак (нехай святиться ім’я Його!) відправив на фронт Шабуніна, Лємєнова та Жернакова
08 лютого, 15:35
Політика
Очевидне для багатьох притомних людей, тобто те, про що неодноразово говорилося і писалося, нарешті почало доходити до широкого загалу.
05.08.2022, 19:56
Світ
Серед вітчизняних медіа, на чий рахунок Фонд Керсті Кальюлайд перерахував тисячі євро, вказано і ресурси мільйонера Томаша Фіали.
10.07.2022, 17:09
Політика
Тбілісі планує завершити процес євроатлантичної інтеґрації попри намагання окремих громадян Грузії протистояти цьому.
09.07.2021, 13:32