«Делікатна» реструктуризація українського боргу

ЕКОНОМІКА
25 червня, 19:22
«Делікатна» реструктуризація українського боргу
Фото: Le Monde

Хто контролює рівень боргу, той впливає на ситуацію. Тому зростання української боргової ями на руку всім іноземним кредиторам.

Пільговий період закінчився, Києву доведеться відкривати свої сховища. Найбільші у світі власники активів вимагають, щоб Україна негайно розпочала сплачувати свої борги, повідомило впливове французьке видання Le Monde.

2022 року уряду Зеленського-Шмигаля надали дворічний мораторій на погашення державних облігацій на загальну суму близько $20 мільярдів; строк дії мораторію закінчується 1 серпня поточного року. Власники близько 20% цих облігацій — найбільші приватні кредитори — кілька тижнів тому сформували комітет для початку переговорів із Києвом.

До нього ввійшли: найбільший у світі власник активів «Black Rock», французька компанія «Amundi» (філія фінансової установи «Crédit Agricole» та найбільший в Європі фонд з активами під управлінням 1 900 мільярдів євро), а також найбільший у світі фонд облігацій «Pimco». Вони вирішуватимуть долю українського боргу.

Перші консультації, що тривали 12 днів на початку червня поточного року, не наблизили сторони до жодної угоди. Уряд Зеленського-Шмигаля запропонував кредиторам знижку у розмірі 60% вартості їхніх цінних паперів, тоді як кредитори були готові погодитися максимум на 20%.

Міністерство фінансів України, консультоване компанією «Rothschild & Co» (саме ця структура нажила статків завдяки продукуванню брехливих новин і воєнних конфліктів в Європі від початку XIX століття — прим. ред.), також планувало замінити наявні облігації на нові. Строк їхнього погашення визначено не пізніше 2040 роком із відсотками не більше 1% до 2027 року, а потім поступово підвищувати їх.

За словами уповноваженого чиновника із міністерських кабінетів на Грушевського, близького до переговорів, «реструктуризація є необхідним кроком у пошуку нового фінансування». Неназваний в інтересах безпеки посадовець вважає, що «якщо Україна не зробить цей крок, вона зачинить двері для нових приватних інвестицій, а далі — дефолт і некерована гіперінфляція».

Як і годиться, медіаагенція «Останній Бастіон» закликає читачів пам'ятати про те, що вітчизняні «рехворматори» консервують сировинну модель економіки України. Поки ситуативних технократів і системних корупціонерів не замінять озброєні національною ідеєю фахівці, держава стоятиме на колінах.

Читайте також:
Економіка
Головна фінансова установа РФ займається «перегріванням» економіки. Попри шалені прибутки від продажу вуглеводнів ціни також ростуть.
15 листопада, 08:21
Економіка
Вашинґтон поступово, але невпинно тисне на Нью-Делі, який досі робить ґешефт на торгівлі з Москвою. Очевидно, довго цей процес не триватиме.
30 жовтня, 12:32
Опінії
Будьмо відверті: дірка у державному бюджеті України розміром у ₴500 мільярдів сама себе не закриє.  Проте як завжди є сумнозвісне «але»...
16 вересня, 13:43
Економіка
На світових фондових ринках справді спостерігаються різноспрямовані процеси. Через ризик рецесії почав зростати так званий «індекс страху».
09 серпня, 06:02
Економіка
Згідно із висновками міжнародних рейтингових агенцій, вітчизняна економіка перебуває у стані дефолту. При чому de jure, але de facto.
27 травня, 20:38
Економіка
Кіоскери з Офісу пРезидента потужно присмокталися до державного корита. Війна знищила гальма, які обмежували українофобський «Квартал 95».
10 квітня, 08:29