День створення УНСО

ІСТОРІЯ
19.08.2023, 11:06
День створення УНСО
Фото: galinfo.com.ua

Хай ненавидять, аби любили.

Сьогодні день створення УНСО — легендарної націоналістичної організації.

Як відомо, 30 червня 1990 було утворено Українську Міжпартійну Асамблею (УМА), котра об'єднала різні патріотичні групи, організації та партії.

19 серпня 1991 для боротьби з ДКНС УМА створила загони Самооборони — УНСО.

8 вересня 1991 УМА перейменувалася в Українську Національну Асамблею, а УНСО стала її структурним силовим підрозділом. Організація отримала народну назву УНА-УНСО.

З того часу організація уславилася багатьма націєзахисними акціями в Україні та за її межами. Зокрема за кордоном бійці УНСО воювали за українські інтереси, проти кремлівських псів.

Серед іншого:

В 1992 стрільці УНСО брали участь в успішному умиротворенні кримських сепаратистів, придушенні сепаратистського руху на Закарпатті, який керувався представниками УПЦ Московського Патріархату.

З початку конфлікту в Придністров'ї УНСО взяла під захист українське населення саме там УНСОввці отримали свій перший бойовий досвід.

А Один з лідерів УНА-УНСО Анатолій Лупиніс (Дядя Толя) організовує повернення понад шість тисяч українських офіцерів з гарячих точок СНД в Україну.

В 1993 у боротьбі проти абхазьких, проросійських сепаратистів у Грузії брав участь добровольчий корпус УНСО «Арго», котрий особливо відзначився в боях під Сухумі та в Кодорській Ущелині.

У вересні 1993 УНСО проводить акцію протесту проти підписання союзного договору з росією. Дуже оперативно, під тиском росії, Верховна Рада приймає закон про заборону воєнізованих формувань, маючи на увазі УНСО.

У лютому 1994 в Києві масово затримують бійців УНА-УНСО та декотрих ув'язнюють, в тому числі кандидатів у народні депутати.  

Невдовзі, у грудні 1994, коли російські війська вдерлися на територію Чеченської Республіки у Грозному починає діяти Інформаційний Центр «Вільний Кавказ», яким керує Сашко Музичко «Білий». Підрозділ УНСО «Вікінг» забезпечує охорону іноземних журналістів, які робили репортажі з зони бойових дій. Тоді ж УНСОвці успішно воюють проти російських окупантів на боці чеченців.

18 липня 1995 року активісти УНА-УНСО разом з іншими патріотами зуміли поховати Патріарха УПЦ КП Володимира на Софіївському майдані. У відповідь тодішній режим припиняє реєстрацію партії УНА.

У травні 1996 у Харкові, УНА-УНСО зриває проведення установчого з'їзду філії ЛДПР Жириновського.

А Участь УНА-УНСО в 1999 в місцевих виборах завадила Григорію Суркісу стати київським мером, а Віктору Медведчуку — провести в Київську міську раду велику фракцію депутатів.

2000 року УНСОвці в таборах під Мінськом вели підготовку до білоруської революції. На жаль, білоруси не наважились на виступ. Бійці УНСО пройшли екзамен мобілізації в умовах жорсткої конспірації.

Під час акції «Україна без Кучми» УНА-УНСО охороняє наметове містечко на Майдані, організовує спротив по всій Україні. Події 9 березня 2001 біля Адміністрації Президента призвели до репресій проти організації...

Тим подіям присвячується

І це далеко не повний список тих корисних національно значущих справ, які зробили хлопці і дівчата з УНСО. 

Далі були участь в Помаранчевій революції та Революції Гідності…

Та головним тут є те, що саме завдяки діяльності УНСО та інших націоналістичних організацій Україні вдалося відстояти свою Незалежність.

Без них українці могли ще років двадцять тому відчути, що то таке: життя в умовах путінського терору. 

До слова, УНСОвці завжди вирізнялися неповторним стилем та почуттям гумору.

А один із крилатих висловів самих УНСОвців може вважатися таким, що характеризує їх рух: Хай ненавидять, аби любили. 
Читайте також:
Політика
Лемик вбив представника консульства СРСР в помсту за Голодомор, а загинув від рук гестапо на Полтавщині.
04 квітня, 09:06
Історія
Його геній скристалізував те, що було сутнісним в історії, сучасності і в мріях народу.
09 березня, 07:25
Опінії
Ввечері 23 лютого 1918 року у місті Пярну Комітет порятунку Естонії видав Декларацію незалежності. З попелу війни постала вільна республіка.
23 лютого, 20:23
Опінії
Проти ночі 3 лютого 1929 року на зібранні у Відні українські націоналісти ухвалили статут нової об'єднавчої організації. Так постала ОУН.
03 лютого, 10:25
Світ
30 січня 1703 року здійснено спланований напад на маєток лорда Кіри Йошінаку. Він був придворним чиновником у сьоґуна Токуґави Цунайоші.
30 січня, 19:19
Історія
Що означає ця дата у нашій історії та чому ми пам’ятаємо її? Відповідь очевидна: бо ми шануємо борців за волю України!
22 січня, 13:34