День в історії: 28 квітня засновано дивізію Галичина та розпочато операцію Вісла

ІСТОРІЯ
28.04.2021, 21:09
День в історії: 28 квітня засновано дивізію Галичина та розпочато операцію Вісла
Фото: Фейсбук

Попри щорічні істерики московитів та євреїв — ми пам'ятаємо українських дивізійників, а також про свої історичні землі на Закерзонні.

Про ці дві історичні події, які відбулися в 40-их роках минулого сторіччя нагадує історик Юрій Григор’єв.

28 квітня 1943 постала Українська дивізія січових стрільців «Галичина», або 14-та гренадерська дивізія військ СС «Галичина».

Історик пише: В цей день лев Короля Данила знову став символом боротьби. Символом протистояння Європи та Азії. Кожен дивізійник став тим самим левом, що постав проти червоної орди, написав історик. Голодомор, розстріли, в'язниці, депортації, підірвані собори та стежки з ікон — все не пройшло безслідно, а тому на зустріч червоним окупантам стали українці у лавах дивізії «Галичина».

День в історії: 28 квітня засновано дивізію Галичина та розпочато операцію Вісла_1

Невідомі вояки дивізії.

«Комуністи, думаючи, що вони перемогли, переписали історію та змусили більшість українців забути справжні звірства червоного терору, натомість дивізійників використовували, як кістку. «На болотах» ще досі піняться через дивізію, і це нормально. Все, що має український характер — має викликати подразнення у ворогів», — підкреслив Григор’єв.

Зауваживши, що попри щорічні істерики московитів та євреїв — ми пам'ятаємо українських дивізійників.

Історик також закликав пригадати, як поляки забирали західноукраїнські території та пом'янути жертв операції «Вісла», яка відбулася в 1947 році. І може слугувати ілюстрацією антиукраїнських етнічних чисток, які здійснили польські комуністи разом зі спецслужбами СРСР:

Для багатьох українців термін «Захід України» вміщує у собі декілька областей сучасної держави, проте, більшість забуває про землі Холмщини, Надсяння, Підляшшя та Лемківщини. Саме на них, у 1947 році, розгорнулася страшна панорама для української нації. 28 квітня польські комуністи пліч-о-пліч зі спецслужбами СРСР розпочали відкритий терор проти українців, що проживали на західноукраїнських землях. Про масові депортації, вбивства, тортури та спалення українських поселень можна дізнатися не тільки з історичних джерел, а і від очевидців операції «Вісла», які втратили свої домівки та побачили всі "плоди" комуністичного раю.

Пам'ятай вбитих та депортованих українців, пам'ятай про Україну на Сяні!
День в історії: 28 квітня засновано дивізію Галичина та розпочато операцію Вісла_3

Операція Вісла.

«Незрозумілі дії комуністів обійшлися дорого для українців. Вороги завзято депортували, катували українців, але від цього землі не втратили своє сакральне значення для нашої нації. Біля Сяну завжди вирував український дух, лунала українська мова, вперше в історії пролунав Гімн «Ще не вмерла України», зрештою, ці землі просочені нашою кров'ю... Відмовитися від свого назавжди не дозволяє патріотам совість та пам'ять про тих, хто чинив до останнього подиху спротив депортації»резюмував історик.

Читайте також:
Полтава
Вшанування пам'яті захисників важливе для плекання патріотизму у прийдешніх поколінь. Люди мають знати імена тих, хто поліг за нашу свободу.
15 квітня, 19:17
Війна
Він став першим українським воїном, який загинув у російсько-українській війні.
13 квітня, 08:50
Життя
Мирне співіснування — коли кожен удосконалюються на благо людства. При цьому не шукає винних, вміючи розуміти сприйняття світу іншими.
11 березня, 19:13
Полтава
Після проведеного громадського обговорення депутати міської ради ухвалили рішення про перейменування вулиць. Списки додаються.
10 березня, 10:24
Війна
Володимир Зеленський був проклятий його батьком за те, що убив Ярослава Журавля шляхом відмови йому в порятунку
09 березня, 11:00
Війна
На Аскольдовій могилі у Києві провели панахиду до роковин загибелі Героя України Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
07 березня, 16:40