Депутат з Полтавщини пропонує підняти ціни на скраплений газ

ЕКОНОМІКА
16.09.2020, 12:48
Депутат з Полтавщини пропонує підняти ціни на скраплений газ
Фото: TextyOrgUa

Народний обранець переконаний, що високі ціни сприятимуть енергетичній незалежності країни.

На сайті Верховної Ради опублікували текст проєкту Закону №4098 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо збалансованості ставок акцизного податку на пальне».

Авторами є представники «Слуги народу», серед яких першим значиться нардеп, що виграв вибори на Полтавщині (Виборчий округ №150, куди входять місто Горішні Плавні, частина Автозаводського району (мікрорайон Ближнє Молодіжне і все що на північ від нього) міста Кременчук, Глобинський та Кременчуцький райони) Олексій Мовчан.

Також серед авторів Дмитро Наталуха, Олександр Дубінський, Максим Бужанський та інші, які пишуть, що проєкт Закону розроблено з метою забезпечення енергетичної незалежності України.

Що пропонують народні обранці?

Проєктом Закону пропонується внести зміни до підпункту 215.3.4 пункту 215.3 статті 215 Податкового кодексу України та вирівняти ставки акцизного податку:

- на бензини з €213,50 на €139,50;

- на дизпаливо — залишити на тому ж рівні €139,50;

- на скраплений газ з €52 на €139,50.

У чому ж тут захист енергетичної незалежності України?

Автори пишуть, що за останні 7 років споживання скрапленого газу зросло у 3,4 раза. При цьому, залежність від постачання скрапленого газу від РФ становить 75%.

За останні роки неодноразово складалися ситуації з дефіцитом скрапленого газу!

Відповідно до Постанови Уряду РФ з 01.06.2019 р. введено заборону на ввезення в Україну моторних палив (в окремих випадках ввезення може здійснюватися виключно на підставі дозволів Мінекономіки РФ).

За стратегічними нафтопродуктами (дизпаливо, скраплений газ) обсяги постачання з РФ в окремі періоди зменшились на 30-50%. Крім того, РФ регулярно блокує та перешкоджає транзиту імпортних постач скрапленого газу з Казахстану.

Одночасно, споживання бензинів в Україні з 2012 року зменшилось на 60%. Виробництво скраплених газів в обсягах сучасного споживання об'єктивно неможливо забезпечити у національній нафтопереробній галузі.

Зменшити виробництво бензинів у процесі переборці нафти не виявляється за можливе. При цьому, Україна може бути забезпечена бензинами власного виробництва на 100%.

Далі автори пишуть, що внаслідок заміщення споживання бензинів (ставка акцизу €213,5 за 1000 л) скрапленим газом (ставка акцизу €52 за 1000 л) щорічні втрати бюджету з акцизного податку перевищують 5 млрд грн.
Виправлення ситуації зі ставками податку на окремі види палива буде мати наслідком позбавлення пільг з акцизного податку імпорту російського скрапленого газу.

При цьому, зростання доходів бюджету складе понад 4,8 млрд грн на рік. У перспективі, переконують автори, коригування акцизів призведе до росту споживання бензинів до 3 млн т (70% українського виробництва) та зниженню споживання газу до 1 млн т (зниження залежності від російського імпорту з 75% до 50%.)

Тобто, депутати пропонують підняти ціни на скраплений газ. При цьому сподіваються на збільшення використання бензинів. Це йде всупереч із попередніми рішеннями «слуг народу», де вони активно лобіювали так звані екологічні законопроєкти, які направлені на зменшення використання бензинових автомобілів.

Очевидно, що це робиться в інтересах фінансових груп та олігархів, а не просто так. А платити доведеться тим автолюбителям, які переоблаштували свої автомобілі на скраплений газ, намагаючись хоч якось зекономити.

І знову все робиться під соусом патріотизму, по суті нівелюючи саме дане поняття, вселяючи зневіру в громадян, які й так всім чиновникам винні: повинні платити «європейські тарифи», маючи мізерні доходи. Цікаво почути думку автолюбителів з округу, де переміг депутат з Полтавщини Олексій Мовчан.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Підтримавши заяви Андрія Деркача, "гарант" не тільки зруйнував двопартійну підтримку України з боку США, але й підвів себе під санкції.
13 січня, 10:43
Або про претензії слуг народу на статус Його Слуг...
13 січня, 08:51
Про дешеві “відосики” замість народовладдя та “розводняки” посполитих, яких продовжують обирати як липку.
10 січня, 15:01
До збігу літери «с-с-си» у прізвищах медійних завсідниць по обидва боки цивілізаційного розлому.
05 січня, 08:59
“Вагання, нерішучість, невпевненість – заважають і гальмують”.
27.12.2020, 11:59
Казки про інвестиційних нянь залишилися казками у царстві Венедиктової та Баканова.
22.12.2020, 15:26