Депутати хочуть карати за знищення зелених насаджень

09.07.2020, 15:00
Депутати хочуть карати за знищення зелених насаджень
Фото: Google

Народні обранці сподіваються, що високі штрафи та ув’язнення відіб’ють бажання нищити дерева.

До Верховної Ради внесли проєкт закону №3805 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень». Авторами є представники «Слуги народу»: Сергій Гривко, Олександр Куницький, Лідія Яцик, Олександр Бакумов та інші.

Автори пишуть, що посилення адміністративної відповідальності шляхом збільшення розмірів штрафів за знищення або пошкодження зелених насаджень з 10-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 100-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і запровадження кримінальної відповідальності за знищення або пошкодження зелених насаджень, а саме дерев, чагарників у межах населених пунктів, стане запобіжником знищення зелених зон у містах і збереження екології в них.

Що пропонують народні обранці?

Депутати пропонують доповнити статтю 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та дописати статтю 2461 до Кримінального кодексу України у такій редакції:

- Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 (17*100 = 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців — від 300 до 500 (17*300 = 5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Умисне та/або без отримання відповідних дозволів знищення, пошкодження дерев, чагарників, що належать до зелених насаджень в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, – карається штрафом від 500 до 1000 (до 17000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк.

- Пошкодження дерев, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

- Дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

При цьому істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 і більше разів (17*20 = 340 грн) перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят (17*60 = 1020 грн)і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Кримінал
Спритні на руку бразильські ділки видобували корисні копалини. При цьому свій брудний бізнес прикривали імітацією виробництва кокаїну.
29 травня, 14:55
Полтава
Доки «зелені ямщики» нищать обласний центр і грабують його мешканців, інші громади роблять корисні справи. Зокрема, опікуються природою.
22 травня, 08:28
Полтава
Депутати та чиновники підтримали ініціативу столичних екологів. Угіддя із червонокнижною степовою ковилою буде збережено від розорення.
12 травня, 06:07
Економіка
2025 рік для України знову може стати неврожайним. Основна причина — недостатня кількість опадів й висихання родючих шарів ґрунту.
17 квітня, 14:55
Кримінал
Пожежі в екосистемах стали справжньою катастрофою для нашої області. Стихійне вогняне лихо з'являється від свідомих дій правопорушників.
26 березня, 07:18
Кримінал
Корисливі мотиви, байдужість і нестача знань керують спритними на руку ділками. Заради вигоди деякі люди готові навіть порушити закон.
25 березня, 13:44