Депутати хочуть карати за знищення зелених насаджень

09.07.2020, 15:00
Депутати хочуть карати за знищення зелених насаджень
Фото: Google

Народні обранці сподіваються, що високі штрафи та ув’язнення відіб’ють бажання нищити дерева.

До Верховної Ради внесли проєкт закону №3805 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення порядку видалення зелених насаджень». Авторами є представники «Слуги народу»: Сергій Гривко, Олександр Куницький, Лідія Яцик, Олександр Бакумов та інші.

Автори пишуть, що посилення адміністративної відповідальності шляхом збільшення розмірів штрафів за знищення або пошкодження зелених насаджень з 10-50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян до 100-500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і запровадження кримінальної відповідальності за знищення або пошкодження зелених насаджень, а саме дерев, чагарників у межах населених пунктів, стане запобіжником знищення зелених зон у містах і збереження екології в них.

Що пропонують народні обранці?

Депутати пропонують доповнити статтю 153 Кодексу України про адміністративні правопорушення та дописати статтю 2461 до Кримінального кодексу України у такій редакції:

- Знищення або пошкодження зелених насаджень або інших об’єктів озеленення в межах населених пунктів та за їх межами, що не віднесені до лісового фонду — тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 100 до 200 (17*100 = 1700 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб або фізичних осіб-підприємців — від 300 до 500 (17*300 = 5100 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

- Умисне та/або без отримання відповідних дозволів знищення, пошкодження дерев, чагарників, що належать до зелених насаджень в населених пунктах, що заподіяло істотну шкоду, – карається штрафом від 500 до 1000 (до 17000 грн) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 2-х років, або обмеженням волі на строк до 3-х років, або позбавленням волі на той самий строк.

- Пошкодження дерев, вчинене повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караються обмеженням волі на строк від 3 до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.

- Дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від 5 до 7 років.

При цьому істотною шкодою вважається така шкода, яка у 20 і більше разів (17*20 = 340 грн) перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян. Тяжкими наслідками вважаються такі наслідки, які у шістдесят (17*60 = 1020 грн)і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Автор : Микола Шевчук
Читайте також:
Життя
Минулими вихідними річка Чутівка раптово набула рожево-бурякового відтінку. Жителі б'ють на сполох через погіршення природного стану води.
16 вересня, 19:21
Полтава
Правоохоронні органи звернулися до вітчизняних слуг Феміди щодо бездіяльності чиновників. Бюрократам вказали на їхнє місце та обов'язки.
04 вересня, 21:49
Політика
Дохла риба, неживі качки й смердюча ряска. Саме такий нині вигляд має басейн річки Десна, яку свідомо отруїли російські окупанти на Курщині.
03 вересня, 06:02
Полтава
Соціальними мережами ширяться приголомшливі знімки висохлих Пушкарівських ставків. Місцева флора й фауна — цілковито вимерла.
06 серпня, 14:54
Полтава
Наслідки аномальної спеки найбільше відчувають у населених на березі Дніпра й Сули пунктах області. Природа також страждає.
31 липня, 21:42
Кримінал
Станом на цю мить відомо, що правоохоронці розслідують нові випадки порушення ветеринарних правил. Зловмисників уже розшукують.
31 липня, 14:55