Держава витягує з кишень українців величезні суми через податки.

18.12.2017, 07:54
ПОЛТАВА
Держава витягує з кишень українців величезні суми через податки.

Громадяни сплачують тисячі гривень непомітно для себе.

Середній розмір зарплатні в Україні складає 7351 грн. Проте через оподаткування великі суми потрапляють до державного бюджету.

Ті, хто отримує білу зарплатню, 18% оплачує податку на доходи фізичних осіб і 1,5% військового збору. У перерахунку з середньої зарплатні – це означає мінус 1433,45 грн.

Роботодавцю найманих працівник обходиться ще дорожче. Щоб нарахувати 7 тисяч гривень зарплати - ваш керівник має сплатити єдиний соціальний внесок. 1600 гривень від середньої платні йде на пенсії, оплату лікарняного, на нещасний випадок. Навіть якщо нічого з перерахованого не сталося - все одно заплатити треба. Так, сума без сплати податків складає 8980, а на руки дають 5 917,55 грн. Виходить, що дорогою на банківську картку держава відкусила третину (3050,45 грн) від того, що віддає роботодавець.

Якщо ви думаєте, що на цьому ваші стосунки із державою вже припинилися, нічого подібного. Все тільки починається, адже є інші способи стягування грошей.

За всі покупки в магазинах українці платять не тільки продавцю, а ще й державі. Від продуктів відмовитись неможливо, тому від сплати податку сховатись не вдасться. Фактично цей підступний ПДВ відгризає від кожної покупки 20%.

Відтак, кожен п’ятий буханець хліба, кожне п'яте яйце, кожну п’яту палку ковбаси доводиться віддавати державі. Якщо приміряти все це на залишки середньої зарплати, то виходить ще мінус 1200 гривень. І це за умови, що в жодній покупці не було міцних напоїв, тому що з'являється ще один податок - до ПДВ плюсуйте ще сплату акцизу. Цей хитрий збір включений не тільки у вартість алкоголю, а й тютюну, пального.

За всі підакцизні товари, вироблені і продані в Україні, уряд уже виписав чек на 79,5 мільярдів гривень. За імпортні буде ще 46 мільярдів. Якщо цю суму розділити на кожного українця - виходить 250 гривень на місяць. Ще додайте сюди пару гривень за розмови по мобільному.

Таким чином, у гаманці після таких відрахувань залишається чиста сума - 4471 грн.

У цьому і полягає основна проблема - що ми сплачуємо податки непомітно. Це близько 70 тисяч гривень на рік з середньої зарплати.

Для України - це поки що фантастика, проте для США - буденна реальність. Американці самі заповнюють податкові декларації і з великою неповагою ставляться до тих, хто не платить податків. Може, ця практика стала б рятівним кругом для нас, бо потримавши гроші у руках, а потім віддаючи їх фіскалам, ми б набагато прискіпливіше і жорсткіше ставилися до того, як держава їх витрачає.

Читайте також:
Українського маляра і графіка Івана Дряпченка вшанували у його рідному селі Василівка на Полтавщині.
09:45
Полтавському національному педагогічного університету виповнилося 105 років.
09:09
Під час наради у голови Полтавської ОДА підняли питання перевезення ветеранів війни.
вчора, 17:53
Мешканцями Кременчука на вулиці Героїв України було виявлено непритомну 14-річну дівчину.
вчора, 09:30
8 грудня мешканець Полтави випав із вікна третього поверху власної квартири.
вчора, 08:35
У Лубенському районі Полтавщини хлопець зазнав травм унаслідок необережного поводження з болгаркою.
08 грудня, 08:31