Держекоінспекція запропонувала нові правила утилізації медичних відходів

29.10.2021, 07:59
Держекоінспекція запропонувала нові правила утилізації медичних відходів
Фото: Оbozrevatel

В Україні має відбутися нагальна уніфікація роботи підприємств, діяльність яких безпосередньо пов'язана з медичними відходами.

Таку інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, фахівці вже розробили та направили на погодження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів низку нормативно-правових документів.

Йдеться про "Методику визначення викидів забруднюючих речовин при спалюванні небезпечних медичних відходів" і "Правила експлуатації об'єктів поводження з медичними відходами".

«Наші пропозиції спираються на засади Європейської системи інвентаризації "CORINAIR". Зокрема, передбачається обов'язкова установка на печі устаткування та засобів регулювання викидів – газоочисників, електрофільтрів тощо. Також встановлюються вимоги щодо процесу спалювання медичних відходів, регулярності експертиз ґрунтів та стічних вод, пожежної безпеки на конкретному підприємстві», – написав  Андрій Мальований.

Водночас станом на тепер не відомо, коли саме чекати відповіді від профільного міністерства щодо запропонованих Держекоінспекцією ініціатив, адже урядовці зайняті бюджетними питаннями.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.

Читайте також:
Полтава
Станом на тепер рівень засміченості водойми жахає навіть старожилів. Нарешті відповідні служби взялися виконувати свої посадові обов'язки.
07 травня, 14:55
Полтава
Попри те, що обласні чиновники обіцяли розчистити річище, водойма все більше стає схожою на відстійник. Куди поділи бюджетні кошти?
03 травня, 06:10
Полтава
Байдужі до долі рідного краю — благословенної Полтавщини — громадяни плюють на могили своїх предків. Причому, навіть не фігурально.
05 квітня, 08:23
Полтава
У Скороходівській і Чутівській громаді жителі не визначаться із тим, хто і чому викидає відходи у поля та на узбіччя. Звалище збільшується.
03 квітня, 12:36
Війна
Це відбувається через активність ворожих субмарин і надводних човнів у тій частині Чорного моря біля Криму, Новоросійська
02 квітня, 09:03
Полтава
Стихійні звалища обабіч траси Решетилівка-Дніпро плюндрують неповторність нашого рідного краю. Громадяни засмічують, влада просто констатує.
29 березня, 06:03