Держекоінспекція запропонувала нові правила утилізації медичних відходів

29.10.2021, 07:59
Держекоінспекція запропонувала нові правила утилізації медичних відходів
Фото: Оbozrevatel

В Україні має відбутися нагальна уніфікація роботи підприємств, діяльність яких безпосередньо пов'язана з медичними відходами.

Таку інформацію на своїй сторінці у Facebook оприлюднив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований, передає аґенція "Останній Бастіон".

За його словами, фахівці вже розробили та направили на погодження до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів низку нормативно-правових документів.

Йдеться про "Методику визначення викидів забруднюючих речовин при спалюванні небезпечних медичних відходів" і "Правила експлуатації об'єктів поводження з медичними відходами".

«Наші пропозиції спираються на засади Європейської системи інвентаризації "CORINAIR". Зокрема, передбачається обов'язкова установка на печі устаткування та засобів регулювання викидів – газоочисників, електрофільтрів тощо. Також встановлюються вимоги щодо процесу спалювання медичних відходів, регулярності експертиз ґрунтів та стічних вод, пожежної безпеки на конкретному підприємстві», – написав  Андрій Мальований.

Водночас станом на тепер не відомо, коли саме чекати відповіді від профільного міністерства щодо запропонованих Держекоінспекцією ініціатив, адже урядовці зайняті бюджетними питаннями.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що загальний обсяг рукотворної маси (всього, що випродукувала людина) цьогоріч вперше перевищив наявну масу живої природи.

Читайте також:
Життя
На тлі бойових дій промислові підприємства Запоріжжя перейшли на посилений режим роботи, забувши дотримуватися природоохоронних норм.
05 серпня, 07:01
Світ
Чи замислювалися ви над тим, що робити з прочитаною друкованою пресою, аби не викидати її на смітник чи відносити на вторинну переробку?
28 липня, 17:00
Війна
Через бомбардування окупантами Азовсталі є загроза повного вимирання біоресурсу Азовського моря.
18 травня, 21:05
Світ
Найбільша річка Європи та "національне надбання" РФ у жахливому стані: замість осетрів у водоймі нині плавають купи небезпечного сміття.
18 лютого, 06:59
Світ
Це вже шостий рік поспіль, коли попередній рекорд був побитий
11 січня, 20:40