«Десантники не помирають, вони йдуть у небо»: до роковин збиття Іл-76

ВІЙНА
14 червня, 13:08
«Десантники не помирають, вони йдуть у небо»: до роковин збиття Іл-76

2014 року у ніч проти 14 червня у небі над Луганськом російські окупанти збили військовий транспортний літак Іл-76.

Тоді на борту перебувало 40 добровольців, які служили у лавах 25-ї окремої Дніпропетровської повітряно-десантної бригади Збройних Сил України, та 9 членів екіпажу; жоден із них не вижив.

Відповідальність за траґедію вітчизняна Феміда поклала на колишнього начальника штабу Антитерористичної операції генерал-майора Віктора Назарова, засудивши до 7 років ув'язнення, якого, втім уже цього року виправдали.

У висновках прокуратури стверджується, що генерал-майор проіґнорував одразу кілька попереджень розвідки та Служби безпеки України щодо діяльності двох ворожих груп із переносним зенітно-ракетним комплексом "Ігла" у районі Луганського аеропорту.

Рівночасно безпосередніми виконавцями воєнного злочину стали терористи з ПВК "Вагнер", які допомагали бандформуванню "ЛНР" (батальйон "Зоря" Ігоря Плотницького і група "Витязь" Олександра Гурєєва – прим ред.).

СБУ навіть опублікувала аудіозапис переговорів, на якому терористи доповідають один одному про збитий літак і домовляються вивезти його залишки на металолом до РФ.

«Причиною смерті кожного... стали грубі порушення анатомічної цілісності тіла, спричинені внаслідок комбінованої дії вибухової травми, падіння з великої висоти та дії відкритого полум'я», – говориться у судовому вироку по справі Іл-76.

Вічна пам'ять і слава полеглим за волю України захисникам!

«Десантники не помирають, вони йдуть у небо»: до роковин збиття Іл-76_1
Автор : Данило Катраник
Читайте також:
Історія
За даними УПА, в бою чекісти втратили понад 200 вбитими і невідому кількість пораненими
30 вересня, 14:33
Книги
21.IX.1937 світ побачила повість-казка Джона Рональда Руела Толкіна «Гобіт, або Туди та звідти». Це один із перших творів жанру фентезі.
21 вересня, 17:38
Війна
Редакція інформаційної агенції "Останній Бастіон" звертається до своїх читачів із нагоди Дня Державного прапора України.
23 серпня, 13:40
Історія
22 серпня 1992 року президент УНР в екзилі Микола Плав'юк склав повноваження Державного Центру УНР
22 серпня, 11:42
Світ
19 серпня 2015 року терористи "Ісламської держави" (ІДІЛ) захопили античне місто у сирійській пустелі, де вчинили масову різанину.
19 серпня, 21:30
Історія
Хай ненавидять, аби любили.
19 серпня, 11:06