Диктатор Сі випередив Трампа у запровадженні митних тарифів

ЕКОНОМІКА
06.12.2024, 07:19
Диктатор Сі випередив Трампа у запровадженні митних тарифів

Комуністичний Китай першим здійснив хід конем, не сподіваючись на милість США. Новому-старому господарю Білого дому доведеться відповідати.

Такі відомості із Пекіна оприлюднило наближене до Республіканської партії провідне американське видання The Wall Street Journal. Наголошено, що китайський режим запровадив обмеження на ключову сировину для виробництва мікросхем і мікрочипів.

КНР швидко вжив заходів на оголошені Дональдом Трампом торгові обмеження, посиливши контроль за експортом ключових матеріалів у США. Диктатор Сі Цзіньпін застеріг китайські компанії від купівлі американських та інших мікросхем західного виробництва.

Своєю чергою Міністерство торгівлі США, яким ще керує адміністрація Джозефа Байдена, заявило, що скоротить доступ Китаю до передових чипів пам'яті, необхідних для розвитку штучного інтелекту. Ці санкції стали сигналом Вашинґтона, оскільки Пекін без попередження почав торгівельну війну.

Натомість галузеві китайські урядовці взагалі заборонили експорт до Америки наступних речовин — галію, германію, сурми та деяких інших надтвердих матеріалів. Пекін пообіцяв суворіше проводити контроль і за експортом графіту до США і Канади, заборонивши експорт товарів подвійного призначення, призначених для військових цілей.

Окремо чотири найбільші промислові асоціації КНР, підтримувані державою (власне, комуністичною партійною номенклатурою — прим. ред.), застерегли компанії від купівлі американських процесорів. Уперше Пекін публічно порекомендував фірмам здійснити подібний крок, назвавши не китайські чіпи «небезпечними та ненадійними».

Адміністрація Байдена вже вчетверте за минулі 3 роки намагається обмежити доступ КНР до високопродуктивних напівпровідникових технологій. Галій, германій та сурма входять до числа 50 мінералів, які Геологічна служба США вважає критично важливими; це означає, що вони необхідні для економічної або національної безпеки Вашинґтона і ланцюжка постачання, вразливого до збоїв.

Галій є важливою сировиною для напівпровідників і електроніки, а германій використовується в критично важливих оборонних і космічних додатках, натомість сурма, тендітний сріблясто-білий метал, — використовується в акумуляторних батареях, що застосовуються в автодвигунах. США імпортують майже весь галій і близько половини германію, який є у світі.

Китай був одним з основних джерел цих мінералів і найбільшим постачальником сурми до США у 2019-2023 роках (до 80% сировини надходили із Піднебесної — прим. ред.). Обмеження на експорт галію та германію є продовженням заходів, запроваджених КНР із метою завадити новій адміністрації Білого дому одноосібно тиснути на Пекін.

Одночасно медіаагенція «Останній Бастіон» нагадує своїм читачам про те, що президентка Мексики погрожує Трампу втратою 400 000 робочих місць у США. У разі запровадження Білим домом 25% митних тарифів, Клаудія Шайнбаум обіцяє помститися. 

Автор : Віктор Мироненко
Читайте також:
Опінії
Намагання Білого дому догодити Кремлю зустрічає опір українців. Влада на Печерських пагорбах Києва мусить дослухатися до нашої нації.
25 березня, 14:53
Війна
Технічний збій в IT системі «Укрзалізниці» спричинила масштабна кібератака росіян, які намагалися викликати затримки руху поїздів.
24 березня, 09:39
Війна
російська стратегія хаосу: кібератаки, дезінформація і підтримка популістів
20 березня, 09:15
Політика
Толерантність — це прихована смерть у перспективі із біологічного погляду. Підтверджено століттями українсько-московитської історії.
17 березня, 11:12
Опінії
Пекін не хоче втратити наявну можливість стати новим глобальним гегемоном. Вашинґтон марно сподівається словами зупинити китайські дії.
10 березня, 20:30
Світ
Обернення Вашинґтона радісним обличчям дурня до Москви відновлює географію Холодної війни. Європа знову ділиться на «Східну» і «Західну».
09 березня, 11:45