Дипломатія на двох: Зеленський і Порошенко знову ділять Україну

ПОЛІТИКА
23.12.2021, 13:09
Дипломатія на двох: Зеленський і Порошенко знову ділять Україну
Фото: Ukrinform

Офіс Президента видав нормативний акт, що стосується обмеженого кола осіб, які представляють державу Україна на міжнародній арені.

Про це на своїй публічній сторінці у Facebook написала опозиційний народний депутат із фракції "Європейська Солідарність" Ірина Фріз, передає інформаційна аґенція "Останній Бастіон".

На її думку, указ під №671/2021 за підписом Володимира Зеленського нібито забороняє Петрові Порошенкові виступати з коментарями з питань зовнішньої політики України та з ініціативами міжнародного характеру.

«Банкова учергове змусила Зеленського порушити законодавство України, адже зміст Указу суперечить статті 17 частини 2 Закону України "Про статус народного депутата України", що передбачає право народного депутата України вступати у відносини з посадовими особами та державними органами іноземних держав від свого імені. Очевидно, що цей нормативний акт має обмежити зовнішньополітичну активність лідера опозиції у захисті та відстоюванні інтересів України за кордоном», – стверджує Ірина Фріз.

Соратниця Порошенка додає, що наведений указ "президента Голобородька" має всі ознаки порушення норм чинного вітчизняного законодавства, а сам "ґарант" відверто перевищив наявні у нього повноваження, передбачені статтею 106 Конституції України.

«У рамках правового поля, ми, як народні депутати, маємо ініціювати збір підписів для направлення тексту цього указу до Конституційного суду з метою роз'яснення в частині дотримання чи не дотримання гарантом Основного закону. У діях Зеленського є ознаки узурпації влади шляхом незаконного обмеження повноважень народних депутатів України та підписання указів, що суперечать нормам законів України», – підсумувала Ірина Фріз.

Водночас цікаво дізнатися в опозиційної сили "Європейська Солідарність", чи відповість її лідер за підписані з кремлівським агресором у 2014-2015 роках кабальні Мінські домовленості, що прирекли Україну на статус об'єкта постійних торгів між Москвою та колективним Заходом.

Своєю чергою, "Останній Бастіон" нагадує читачам, що "найвеличніший лідор сучасності" та його ручні "слуги" підготували українцям власні диктаторські закони, аби лишитися при владі після 2024 року.

Читайте також:
Економіка
Поки українці захищають Батьківщину від агресора на фронті, поодинокі ділки – умовні "гетманцеви" – у владі добивають її з середини.
14 травня, 18:32
Опінії
Простори інтернету заповнені рекламою ексгенерального, прости господи, прокурора Юрія Луценка.
06 травня, 09:29
Опінії
Тверезий погляд на візит британського прем'єр-міністра Бориса Джонсона і австрійського канцлера Карла Негаммера.
10 квітня, 16:51
Опінії
Російське телебачення для політичної верхівки України – "наше всьо"! Одні "Свати" там чого варті.
15 березня, 17:44
Опінії
Найлегітимніше звернення громадян з приводу штампування державних свят зеленою цвіллю.
16 лютого, 16:30
Опінії
- Ду ю спік інгліш? - Дую, но слабо, − зізнавався колись радянський студент.
07 лютого, 11:05