Дивні походеньки пенсіонера-контррозвідника за КПП «Ізварино»

Виміри
18 січня, 09:40

«Руссо туристо — облико морале?»

7 листопада Президент України Володимир Зеленський підписав Указ №817/2019 «Про призначення Є. Борзілова начальником Управління Служби безпеки України в Полтавській області». Відповідний документ був опублікований на сайті президента.

З відкритих джерел відомо, що Євген Вікторович Борзілов у 2014 році обіймав посаду заступника начальника Управління Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.

Останній Бастіон неодноразово згадував Євгена Борзілова у своїх публікаціях. На жаль, ці публікації стосувалися не здобутків УСБУ в Полтавській області за часів керівництва Борзілова, а корупційних схем, які покриваються Євгеном Вікторовичем. Мало того, що очолюваному паном відомству належить займатися діаметрально протилежним – ВИКРИТТЯМ тих клятих схем, що оповили Україну як той павук муху, так дуже своєрідне розуміння боротьби зі «схематозом» не робить честі ні службі¸ ні самому пану.

Але наразі нашу увагу привернула власне не персона Євгена Борзілова, а його тата Віктора Борзілова.

За даними відкритих джерел, батько Євгена Борзілова народився у Волгоградській області Російської Федерації. Він – військовий, був контррозвідником. На момент призначення Євгена Борзілова на посаду, його тато був активним користувачем «Однокласників», де постійно публікував світлини з родичами. Зокрема, із сином. То як вам отакий піар для есбеушника?

До речі, про Віктора Федоровича Борзілова колись ми вже згадували у своєму розслідуванні. Нам вдалося дізнатися, що згідно з інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно Віктор Борзілов має у власності 1/3 трикімнатної квартири в місті Полтаві загальною площею 95,8 кв. м, право власності на яку він набув у 2005 році.

Але тоді нас зацікавила не ця квартира, а квартира в Петропавлівській Борщагівці Києво-Святошинського р-ну на Київщині. Право власності на цю квартиру площею 39,7 кв.м Віктор Федорович Борзілов набув 20 квітня 2019 року.

Дивні походеньки пенсіонера-контррозвідника за КПП «Ізварино»_1

Нам вдалося встановити вартість подібних квартир у тому ж будинку в ЖК «Празький квартал», в якому придбав квартиру Віктор Борзілов. На сайті нерухомості подібні однокімнатні квартири продаються за ціною від 41 до 44 тисяч доларів США.

Як виявилося, «квартирне» запитання – не єдине до персони Віктора Федоровича.

Є складніші. Віктор Борзілов, як і його син Євген, був контррозвідником і вийшов на пенсію у чині підполковника. Мусимо зауважити, що пенсіонер Віктор Борзілов є особою, яка могла б зацікавити спецслужби інших країн, зокрема і в першу чергу – спецслужби Московії, які ведуть агресивну гібридну війну з Україною.

Тож, враховуючи оці обставини, досить дивний вигляд мають факти з біографії Віктора Борзілова, які нам стали відомі під час журналістського розслідування.

Повертаючись до подій російсько-української війни, згадаємо 2015 рік.

До початку червня 2015 року Краснодон уже покинули всі наші правоохоронці – міліція, СБУ. Ті, хто залишився, перейшли на бік сепаратистів. Українських силовиків у місті тоді представляли лише прикордонники.

– Напруження відчутно зростало – довкола будівлі нашого відділу, не ховаючись, стояли авто із озброєними людьми, на дахах розташувалися снайпери, – згадує Євген Ущук. – Дорога на Луганськ була вже декілька днів відрізана. Залишатися не було можливості. Тож прикордонники, зібравши всю техніку та озброєння, 4 червня вирушили до пункту пропуску «Ізварине», що за 15 кілометрів від міста.

Весь шлях колону чи то супроводжували, чи то конвоювали озброєні люди, але, на щастя, вогонь у спину не відкривали. Адже стріляти у тих, із ким ще нещодавно пліч-о-пліч охороняв порядок, навіть зрадникам, мабуть, непросто.

У пункті пропуску наші бійці відразу ж почали зводити оборону, паралельно здійснюючи прикордонний контроль. Потік біженців до Росії наростав – черги розтягувалися до 10–12 кілометрів.

Траплялися серед них і ті, хто перейшов на бік бандформувань. Це були члени банди Олександра Бєднова на прізвисько «Бетмен», який вирізнявся особливою жорстокістю до «інакомислячих». Багато хто з «перевертнів» носив чорну форму підрозділу СБУ «Альфа», користувався зброєю спецназу, приїжджав на авто Служби безпеки – саме ця банда брала участь у штурмі будівлі СБУ в Луганську.

Дехто з найманців хизувався й новенькою російською військовою формою. Вони погрожували хлопцям жорстокими розправами та пропонували високі посади в «ЛНР». Євген не приховує: були колеги, котрі й вагався, адже хлопці мали на Донбасі або в прикордонні Росії рідних. Але спокусі не піддалися і вже невдовзі переконалися в тому, що вчинили правильно.

Перший масований обстріл пункту пропуску почався 8 червня. Напередодні ввечері сепаратисти висунули ультиматум: до вечора залишити КПП, інакше усіх знищать. Виконувати вимоги терористів ніхто не збирався. Відбилися.

Минуло ще декілька днів… З початку облоги хлопці відчували гостру нестачу продовольства та води. Спершу допомагали місцеві мешканці – привозили картоплю, крупи та овочі. Дізнавшись про це, сепаратисти залякали їх, позбавивши прикордонників допомоги.

Розуміючи, що хлопці довго не протримаються, керівництво вдалося до хитрощів – під виглядом цивільних військові з України заїжджали на територію РФ і звідти прямували до Ізвариного. Так декілька разів вдалося завезти провізію.

Минуло 16 діб... 20 червня запанувала зловісна тиша… Атака почалася о 9-й вечора… Наші хлопці тривалий час успішно відбивали атаки бандитів – серед прикордонників були ті, хто раніше проходив службу в десантних військах.

Ворог використовував підствольні гранатомети, міномети та гармати. Серед прикордонників з’явилося п’ятеро «трьохсотих» – поранення були тяжкими, але, на щастя, не смертельними. Та доводилося визнавати – КПП не втримати.

Вдалося домовитися про безпечний вихід наших бійців з пункту пропуску територією Росії. У ніч з 20 на 21 червня прикордонники, знищивши техніку та озброєння, покинули пункт пропуску. Вибралися вони назад в Україну аж у Міловому, що за дві сотні кілометрів звідти.

Після цього «Ізварине» ще декілька разів переходило з рук у руки, а від 7 серпня 2014-го там господарюють бойовики. Незабаром стали з’являтися повідомлення, що саме через нього проходять «гумконвої» з Росії.

До слова, офіційно пункт пропуску «Ізварине» перестав працювати 13 травня 2014 року.

Яким же було наше здивування, коли дізналися, що Віктор Борзілов 24 травня 2016 року здійснив незаконний перетин кордону через закритий пункт пропуску Ізварине в Луганській області!

Як нам стало відомо, у 2016 році Сватівський районний суд Луганської області розглядав адміністративну справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з відділу прикордонної служби «Мілове» ім. В. Банних Луганського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України щодо притягнення до адміністративної відповідальності Віктора Федоровича Борзілова за ч.1 ст. 204-1 КУпАП.

Дивні походеньки пенсіонера-контррозвідника за КПП «Ізварино»_2

З матеріалів справи дізнаємося, що Віктор Борзілов 24.05.16 р. здійснив незаконне перетинання Державного кордону України без дозволу відповідних органів влади в закритому пункті пропуску Ізварино.

Дивні походеньки пенсіонера-контррозвідника за КПП «Ізварино»_3

Погодьтеся, шановні, ситуація направду доволі неоднозначна – колишній контррозвідник, син якого обіймає керівні посади в Службі Безпеки України, здійснює незаконний перетин кордону з Російською Федерацією через пункт пропуску, який понад рік контролюється терористами та Російськими спецслужбами! Він що – за «язиком» ходив? Чи виконував надсекретне доручення командування? У судовій справі на це – жодного натяку.

І гадаєте, Віктор Борзілов за вчинене правопорушення був якось покараний? Ні. Бо прикордонники надто пізно звернулися до суду, атож справу було закрито у зв'язку з тим, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Чим керувалися прикордонники, не поспішаючи притягувати Віктора Федоровича до відповідальності, що допомогло останньому уникнути відповідальності за вчинене правопорушення, ми не знаємо.

Однак, факт незаконного перетину державного кордону було зафіксовано і, на нашу думку, Служба Безпеки України мала б зацікавитися відвідинами Віктором Борзіловим Російської Федерації.

Та для Віктора Борзілова не виникло жодних проблем – пенсіонер-контррозвідник із шлейфом нез'ясованих і сумнівних обставин перебуває на свободі та насолоджується життям. Дозволимо собі припустити, що всі можливі проблеми, пов'язані із загадковим вояжом Віктора Федоровича до ворожої РФ, легко міг вирішити його син Євген, який займав керівні посади в Службі Безпеки України.

А нам, шановні, залишається лише здогадуватися, з якою метою Віктор Борзілов незаконно перетинав державний кордон з країною окупантом... І не слід забувати, що Віктор Борзілов – не якийсь пересічний громадянин України, як ми з вами. Віктор Федорович – колишній контррозвідник, котрий мав доступ до державної таємниці, а його син займає керівні посади в Службі Безпеки України.

Ще дивніше те, що Віктор Борзілов вільно здійснив перетин державного кордону і питань до нього не виникло не лише в Української сторони, а й з боку прикордонників ФСБ РФ. І це тоді, коли держава-агресор неодноразово ув'язнювала українських громадян, звинувачуючи їх в тероризмі та шпигунстві. А тут просто так впустили і випустили цілого підполковника-контррозвідника! Питань до «туриста» і його сина у нас виникає дуже багато, та хто ж нам відповість?!

Просимо не звинувачувати нас у притягненій за вуха конспірології. Ця ситуація, на жаль, банальна на тлі українських реалій. На восьмому році війни в нашій армії та спецслужбах продовжують сидіти щури, котрі зливають інформацію ворогу. І ці щури проникли навіть в оточення Президента України та продовжують ним маніпулювати. Чого вартує лише зрив спецоперації по затриманню «вагнерівців». Агов, пане Баканов!

Автор : Останній Бастіон
Читайте також:
У Bellingcat назвали нову дату виходу розслідування щодо "вагнерівців"
04 травня, 15:45
Один із Найвеличніших Лідерів Світу досі не спромігся виконати власні передвиборчі обіцянки, дані українцям 2 роки тому.
22 лютого, 08:01
Відомого журналіста і соратника вбитого путінським режимом Бориса Нємцова ґебісти двічі намагалися смертельно отруїти невідомою речовиною.
16 лютого, 12:11