Для опанування F-16 пілотами ПС ЗСУ створюють навчальний центр у Східній Європі

СВІТ
15 червня, 09:37
Для опанування F-16 пілотами ПС ЗСУ створюють навчальний центр у Східній Європі

Низка європейських країн активно працюють над масштабним проєктом з навчання пілотів Повітряних Сил ЗСУ на західні винищувачі F-16

Навчання українських пілотів на F-16 має розпочатися найближчим часом, деталі будуть обговорювати на черговій зустрічі у форматі "Рамштайн"

Низка європейських країн активно працюють над масштабним проєктом з навчання пілотів Повітряних Сил ЗСУ на західні винищувачі F-16 – зокрема проводяться роботи над створенням навчального центра в одній з країн Східної Європи.

Таку інформацію повідомила у листі Палаті представників Нідерландів очільниця оборонного відомства країни Кайса Оллонгрен, розповідають у міноборони країни.

Так, Міністерство оборони Нідерландів – як країни, що спільно з Данією та за підтримки США очолюють так звану "коаліцію винищувачів" для України – нині активно працює над планом навчання F-16 та проводить консультації зокрема з такими країнами, як Бельгія, Люксембург та Велика Британія.

Для опанування F-16 пілотами ПС ЗСУ створюють навчальний центр у Східній Європі_1

Станом на сьогодні всі потенційні учасники цієї коаліції працюють над вмістом навчальних курсів для українських пілотів – нагадаємо, що вони мають бути суттєво скорочені, ймовірно, від декількох місяців до чотирьох, з урахуванням тих результатів, які продемонстрували наші пілоти на попередніх тестах, що проходили у США.

Зараз план, над яким працюють наші союзники, складається з трьох основних частин.

По-перше, найголовнішим завданням є якомога швидше розпочати навчання пілотів ПС ЗСУ на літаки F-16.

По-друге, організація проведення базової льотної підготовки і, по-третє, створення навчального центра, про який вже йшлося вище.

Навчання українських пілотів має розпочатися вже влітку, тобто орієнтовно у проміжку двох з половиною місяців, детальніше це питання має бути обговорене на черговій зустрічі "Рамштайн", яка відбудеться завтра, 15 червня.

Зокрема Данія, як країна-очільниця "коаліції винищувачів", за повідомленням західних ЗМІ, має розпочати навчання пілотів вже в серпні.

Нагадаємо, раніше речник ПС ЗСУ Юрій Ігнат відзначив, що вже сформовано "першу хвилю" пілотів, які будуть навчатися на F-16, і яка складається з кількох десятків військових.

Джерело

Читайте також:
Війна
Для Нідерландів передача Україні 42 винищувачів F-16 - це всі винищувачі цієї моделі у строю власних повітряних сил
21 серпня, 09:03
Війна
Йдеться про літаки в модифікації MLU. Країна передасть для ЗСУ 19 літаків F-16.
21 серпня, 07:07
Війна
У Пентагон зробили заяву про навчання українських пілотів на F-16
09 серпня, 09:10
Політика
Планування та виконання цих навчань стане для всіх важливим завданням, можливим завдяки координації в межах Контактної групи.
26 травня, 07:40
Війна
Країна лишається «відкритою до можливості» навчання українських пілотів на винищувачах F-16
23 травня, 07:43
Війна
Винищувачі не є "критично важливими" для очікуваного контрнаступу ЗСУ, проте обставини змінюються
22 травня, 07:35