Для своїх – все, для чужих закон.

ПОЛІТИКА
17.05.2023, 14:36
Для своїх – все, для чужих закон.

Нинішній очільник НАБУ Семен Кривонос дав дозвіл на будівництво на Подолі фірмі з вельми дивною історією зв’язків із «Кварталом 95»

Фраза "своїм - все, чужим - закон"

приписується італійському диктаторові

Беніто Муссоліні.

Навряд чи «слуги народу» читали праці одного з видатних діячів міжнародного фашизму, але принципом цим вони користуються на повну силу.

Прикладів цього – немає числа. Але ще один. Він відсилає нас до недавніх скандалів навколо Державної інспекції архітектури та містобудування (ДІАМ) та її нещодавнього ж голови Семена Кривоноса, який пішов на підвищення та очолює нині НАБУ.

Річ у тому, що під час перебування головою ДІАМ Семен Кривонос дав дозвіл британській фірмі NCUBE LIMITED на будівництво на вулиці Контрактова, 10, чергової висотки.

Для своїх – все, для чужих закон._1

Площа ділянки - 8 соток, дозвіл видано на будівництво п’ятиповерхового будинку, але трактують його досить вільно - будують восьмиповерховий будиночок.

Для своїх – все, для чужих закон._3

Проблем у забудовника не виникало та і не виникне. Тому що діє цей принцип від Беніто Муссоліні. Власником NCUBE LIMITED вважається якийсь Долголенко Андрій Олександрович, колишній киянин.

Для своїх – все, для чужих закон._5

Але цікаво в цій історії те, яким чином британський громадянин Долголенко отримав у своє володіння цю ділянку, яка раніше належала «Діамантбанку», а на місці нинішнього будівництва стояла аварійна будівля.

Коли банк збанкрутував, все його майно мало піти з аукціону в рахунок погашення боргів за зобов’язаннями «Діамантбанку».

Але зі згаданою будівлею (і не лише з нею) чомусь цього не сталося. Фонд гарантування вкладів із цього приводу теж мовчить. І Фонд можна зрозуміти – адже кілька років до ліквідації «Діамантбанком» керував якийсь Ходачук Олег Миколайович, який якраз і займався реалізацією подібних «непотрібних» банку активів.

Для своїх – все, для чужих закон._7

За дивним збігом ТОВ «Бізнес сіті солюшн», власником якого був Ходачук, володіла будинком по сусідству – на Андріївському узвозі, 2-А, який теж був у володінні «Діамантбанку».

Для своїх – все, для чужих закон._9

Як пише журналіст Володимир Бондаренко, який і розкопав усю цю історію, можливим секретом такого успіху Ходачука є не лише те, що він уміло довів «Діамантбанк» до ліквідації, а й те, що він був партнером Шефіра та Зеленського.

Наприклад, він вклав $10 млн у 95-кварталівський мультик – «Гуллівер повертається» та їхню фірму ТОВ «Інвест Аніма».

Для своїх – все, для чужих закон._11

«Тож якщо вкладете банк, інвестуйте у вітчизняний мультиматограф і нічого вам не буде, а зовсім навіть навпаки», - з гіркотою резюмує Володимир Бондаренко.

Що ж – він має рацію: для своїх – все, для чужих закон.

ДЖЕРЕЛО


Від "Останнього Бастіону":


Нагадаємо читачам, що конкурс з обрання Директора НАБУ - це чистий фарс для наївних ідіотів, і він має бути скасований, оскільки як мінімум один з членів конкурсної комісії має прямий конфлікт інтересів та не відповідає критеріям визначеним законом “Про НАБУ”.

Член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, оскільки він виступав та виступає до цього часу представником у суді Валерія Головка, розслідування справи якого проводиться детективами НАБУ, директора якого Кирило Вікторович відбирав.

Кирило Легких жодним чином не заявив про наявність у нього конфлікту інтересів. І незрозуміло, яким чином його взагалі було призначено до цієї комісії, враховуючи прямий конфлікт інтересів.

06 березня, попри те, що член комісії з обрання Директора НАБУ Кирило Вікторович Легких має прямий конфлікт інтересів, Уряд призначив нового директора Національного антикорупційного бюро. Ним став Семен Кривонос.

Заява "Останнього Бастіону" про наявність у члена комісії з обрання Директора НАБУ Кирила Легких конфлікту інтересів розглядалася Департаментом стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Відреформовані Арсеном Аваковим члени ОЗУ МВС не знайшли під час перевірки : "сукупності факторів, які б свідчили про порушення вимог щодо запобігання корупції та врегулювання конфлікту інтересів з боку Кирила Легких".

Для своїх – все, для чужих закон._13
Для своїх – все, для чужих закон._15

Вчора директор НАБУ Семен Кривонос провів брифінг щодо затримання голови Верховного Суду Князєва.

Він наголосив, що затримання очільника Верховного Суду Всеволода Князєва на отриманні хабара в розмірі близько $3 млн стало результатом роботи детектива НАБУ під прикриттям.

"Це найрезонансніша справа за період діяльності НАБУ і САП і найбільше викриття найвищої посадової особи у судовій гілці влади", – сказав Кривонос.

Кривонос уточнив, що справа, за рішення у якій голова Верховного Суду отримав хабар, пов'язана із структурами Костянтина Жеваго.

Ми не сумніваємося в наявності корупції у Верховному Суді, але наразі відомо про підозру лише голові ВС. Іншим суддям підозри не оголошувалися.

Тут слід нагадати про конфлікт Всеволода Князєва з заступником Єрмака Смирновим.

Голова Верховного Суду Всеволод Князєв заявив, що слова заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова про затверджений Етичною радою список кандидатів на посади членів Вищої ради правосуддя могли зашкодити судовій реформі в Україні. Смирнов відповів, що якість кандидатів ставив під сумнів не лише він, а й антикорупційні організації.

Свою позицію Князєв озвучив в інтерв’ю hromadske.

Голова Верховного Суду мав на увазі коментар Смирнова від 13 листопада минулого року, де той сказав:

"Якщо Етична рада, головою якої є чинний суддя ВС, обирає кандидатами до ВРП 16 людей, 7 з яких є чинними суддями того ж ВС, і це сприймається суспільством, тоді все в порядку".

За словами Князєва, такі висловлювання негативно сприйняла суддівська спільнота. Ба більше, вони могли стати причиною необрання нових членів ВРП на З’їзді суддів.

"Якщо наше євроінтеграційне завдання було сформувати Вищу раду правосуддя, а один із керівників ОП фактично критикує ті етапи процесу, які закладені в реформу ВРП, — це демотивує суддів на участь у з’їзді, на обрання нових членів ВРП", — заявив голова Верховного Суду.

Він додав, що в результаті це могло стати причиною провалу формування Вищої ради правосуддя і невиконання другої євроінтеграційної вимоги в переліку вимог, які надіслала Єврокомісія. Такі дії очільник ВС розцінив "більше як деструктивні".

Князєв звернув увагу, що не всі з семи суддів ВС отримали підтримку З’їзду суддів і стали членами ВРП. Але вирішальний голос в роботі Етичної ради, як відзначив голова Верховного Суду, мають міжнародні партнери.

"Тож такі висловлювання в бік Етичної ради що означають? Профільний заступник ОП звинувачує наших партнерів у чому?" — резюмував Князєв.

Автор : Іван Правдін
Читайте також:
Кримінал
Аудиторська компанія AC Crowe Ukraine зафіксувала відтік активів на суму понад 1 мільярд 342 мільйони 900 тисяч гривень.
09:28
Політика
Історія з поверненням на посади через суд митників-корупціонерів вже перетворюється на анекдот.
вчора, 10:37
Кримінал
Термін попереднього запобіжного заходу уже закінчився, а нові зобов’язання на нього не наклали.
17 квітня, 17:25
Політика
Після зміни керівництва у вітчизняному Міністерстві оборони було виявлено діри у бюджеті. Казнокради готували країну до здачі РФ.
16 квітня, 20:38
Кримінал
Його обвинувачують у зловживаннях при закупівлі автівок для армії. Сума завданих збитків державі становить понад 17 млн грн.
16 квітня, 17:30
Опінії
9 років тому Петро Порошенко, грубо порушивши Конституцію України, призначив на посаду директора НАБУ Артема Ситника.
16 квітня, 15:05