Для України краще жодної угоди, ніж погана угода

Відхід Трампа від переговорів може залишити Україну у сильнішій позиції.
Коли Дональд Трамп цього тижня звинуватив Україну у зриві мирної угоди між росією та Україною, було важко дійти іншого висновку, окрім як цього: американський президент більше не живе на планеті Земля.
Про це зазначає полковник британської армії у відставці Хеміш де Бреттон-Гордон для The Telegraph.
Це й так було очевидно, але тепер ми маємо достатньо підстав сказати, що в боротьбі України за виживання краще взагалі не мати угоди, ніж погодитися на погану.
Почнемо із так званого «мирного плану», запропонованого США: семипунктової пропозиції Трампа, оприлюдненої у вівторок.
У її серці — вимога, аби Україна поступилася Кримом і значною частиною чотирьох окупованих територій росії. Також Україні буде заборонено вступати до НАТО, усі санкції США проти росії будуть скасовані — що дозволить російській військовій машині знову набрати обертів — і Україна підпише угоду про видобуток корисних копалин з американськими компаніями «для задоволення». путін навряд чи міг би бути щасливішим.
Ця угода пропонується у той час, коли після трьох років бойових дій, майже мільйона втрат (за даними британських чиновників) та втрати 4 000 танків, російська армія зазнала серйозних втрат.
Європейські армії також серйозно взялися за збільшення витрат на оборону: Британія скорочує витрати, аби фінансувати армію, а Німеччина переписала свої правила щодо державного боргу заради тієї ж мети. Якби Трамп зміцнив цю коаліцію своєю надпотужною армією або хоча б запропонував її як резерв, путін змушений був би сісти за стіл переговорів, а не просто спостерігати, як Україні нав'язують жахливу угоду.
Якби Трамп хоч трохи розумівся на війні, він би знав, що не можна здаватися, коли ворог на межі виснаження. Але він не розуміє і не слухає нікого, хто розуміється — тому й хоче завершити боротьбу вже зараз.
Незважаючи на свій «бізнесовий» підхід, він не досяг жодного прогресу перед жорстокою реальністю війни.
Це не дивно, зважаючи на те, що його найближчі радники — це девелопери, такі як Стів Віткофф, спеціальний посланник на Близькому Сході, — тоді як нинішня ситуація вимагає людей із безпосереднім військовим досвідом. Саме таких людей хотілося б бачити при укладанні справжньої угоди.
Тож запитайте себе: що найгіршого може статися, якщо Трамп відійде від переговорів? Остання угода, яку він уклав, призвела до того, що Талібан захопив владу в Афганістані. Найкращим варіантом для України, за умови повної підтримки з боку Європи, може бути просто продовжувати боротьбу.
Російський ведмідь поранений; спроби Трампа досягти миру зараз лише дозволять йому відновитися і повернутися знову завтра.